1 Ostatnio edytowany przez Koso (2019-02-26 20:41:05)

Temat: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Moje obecne Alpiny raczej już dłużej mi nie posłużą
[url=https://naforum.zapodaj.net/61637035744a.jpg.html]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/61637035744a.jpg[/url]


Butów typowo pod supermoto nie preferuje, może znajdzie się jakaś ciekawa alternatywa ?

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

2

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

A co robisz z nogami, że ścierasz sobie wewnętrzną część buta?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

3

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Koso napisał/a:

Butów typowo pod supermoto nie preferuje, może znajdzie się jakaś ciekawa alternatywa ?

Idzie się przyzwyczaić do butów sm. A jak nie to wystarczy nogę trochę wyżej trzymać.

https://www.bikepics.com/members/81

4

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

hacker33 napisał/a:

A co robisz z nogami, że ścierasz sobie wewnętrzną część buta?

Na zdjęciu jest slider, więc to zewnętrzna strona. Też mam takie wytarcie w swoich alpinkach, a do wagi butów do sm strasznie ciężko jest się przyzwyczaić.

5

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Ja z Sidi Vertigo się przerzucałem na crossfire 2 i w sumie pierwszy wyjazd na tor, to była mordęga, ale jak już z niego zjeżdżałem, to było całkiem spoko, po 3 wyjeździe już bym nie wrócił do Vertigo... to tylko kwestia przyzwyczajenia :)

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

6

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Żonkil napisał/a:

Ja z Sidi Vertigo się przerzucałem na crossfire 2 i w sumie pierwszy wyjazd na tor, to była mordęga, ale jak już z niego zjeżdżałem, to było całkiem spoko, po 3 wyjeździe już bym nie wrócił do Vertigo... to tylko kwestia przyzwyczajenia :)

No pewnie, miałem tak samo z Gaerne sm.

https://www.bikepics.com/members/81

7

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Ja przelatałem w Forma Supermoto Comp z zawiasem kilka sezonów po ulicy.
Wady - gips, ciężkie, skrzypią, biegi się hujowo zmienia i hujowo hamuje tyłem. O chodzeniu w nich nie wspominając...
Oczywiście dają ogromne poczucie bezpieczeństwa.
Teraz latam w sportowych formach i jest dokładnie na odwrót.
Myślę że na tor powinieneś jednak zainwestować w buty supermoto z prawdziwego zdarzenia ale z zawiasem w kostce, bo to ona jest najbardziej narażona na ciężką kontuzję, o czym przekonał się jeden uczestnik zlotu sm, mój kolega z dzielni. Glebił w butach crossowych za 500 zł a teraz lata w Sidi Crssfire SM gdzie usztywnienie kostki jest takie jakie być powinno, oczywiście mają wszystkie wady o których wspominałem na początku.

8

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

A czy to prawda, że po zmianie butów ze ściga na typowo SM od nowa trzeba się uczyć latać na kole? :D

WR250X -> Husaria 701

9

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Na początku, tak jak pisałem, zakręty są nawet ciężkie, ale jak już się ogarniesz z normalną jazdą, to wszystko inne też samo przychodzi.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

10

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Wyczucie biegów i hamulca na początku to masakra, ale potem bez problemu.

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

11

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

ja się osobiście nie zgadzam, w moim przypadku nie było żadnego problemu i prosto ze sklepu wyszedłem już w butach na nogach i bez różnicy w wyczuciu. mowa tutaj o butach gaerne gx1

12

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Ja potrzebowałem 1 dzień na przyzwyczajenie się.
Pomaga pochodzenie po domu w tych butach.
Mowa o Sidi Crossfire

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

13

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Zacząłem od adidasków, szybko wymienilem na crossfire i pamiętam jak się dziwiłem że mega wygodne ;)

RMX 450Z

14

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

Olałem superbike'i i przeskoczyłem ze stricte sportowych Alpinestars Supertech R na Fox Comp 5 (tanie na początek żeby zobaczyć czy mi w ogóle enduro/Sm i inne pierdziki w teren podpasują), co prawda na razie za wiele w nich nie pojeździłem ale rzeczywiście nogi jak w gipsie a glany jakieś takie sztywne.. Zobaczymy jak się rozchodzą. A później to pewnie jakieś Tech'y czy Sidi czy jeszcze coś innego z kaloszy na zawiasach ;)

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)

15 Ostatnio edytowany przez Żaba (2019-02-28 15:33:27)

Odp: Jakie buty na tor asfaltowy ?

w Fox Comp 5 sztywne jak w gipsie? to są chyba najbardziej miękkie buty z "terenowych" ;)

jeździłam w terenie w motocrossowych butach Formy, na WRce w Foxach i to właśnie foxy okazały się mega wygodne od pierwszego założenia. Za to jak na jedną przejażdżkę założyłam alpiny smx'y, to miałam wrażenie, że mam trampki na nogach a nie buty motocyklowe... także wszystko kwestą przyzwyczajenia. Po butach typowo na sporta z krótszą cholewką może być ciężko się przyzwyczaić do butów crossowych i na odwrót ;)

CRF450R - trying to handle the beast