12,946

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Bede wdzieczny za rade...
Mam to moto pod nosem, dzis ogladalem i wydaje sie wszystko ok.
Sprzedawca ma go od nowosci i uzytkowal go na codzien do pracy 160km...
Jak wyglada kwestia serwisow tego silnika przy wiekszym przebiegu?
[url]https://www.otomoto.pl/oferta/husqvarna-701-sm701-supermoto-ID6BsIid.html[/url]

Cene oczywiscie nizsza ustalilismy

Huska 701 '17

12,947

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

No trochę nalatal kilometrów w tak krótkim czasie. Ale nie ma się czego bać te silniki robią 50k km bez zajakniecia oczywiście pod warunkiem prawidłowego serwisowania.

12,948

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Cześć wszystkim :) zna ktoś może tego 950SM ?
[url]https://www.olx.pl/oferta/ktm-950-sm-CID5-IDvK96k.html[/url]
Co sądzicie ?

12,949

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

No widzę że masz doświadczenia z obydwoma modelami? Myślisz że "kanapa" pasażera w SD jest bardziej komfortowa niż w 950 SM?
Jako były właściciel 950 SM mogę powiedzieć że zaskakująco dobrze daje radę nawet na ciasnych torach typu Gostyń. W mieście naprawdę nie czuć masy (zresztą niezbyt wysokiej - jak pamiętam coś ok. 190 kg) i jest baaardzo żwawy i zwrotny. Poza miastem jest tak samo bezsensowny jak każdy naked czy jak to nazywasz "mocno udawane supermoto".
Jeżeli ktoś szuka u KTM-a czegoś do "polatania z plecaczkiem" to sens ma chyba seria Adventure lub 990 SM-T. Miałem krótki kontakt z 990 ADV i jeśli chciałbym jeździć z pasażerem i do tego w traski to bez żalu zamieniłbym SM na ADV. Jedynie hamulce w SM są nieporównywalne, choć te w ADV są naprawdę wystarczające.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

12,950 Ostatnio edytowany przez ecetera (2019-02-19 21:54:46)

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

nashman_supermoto napisał/a:

No bo jak miał bym iść w takiego ciężkiego kloca to chyba bym już wolał mieć możliwość polatania z plecaczkiem a SD1290 taką możliwość daje, 950sm niestety nie bardzo.

Yyy, nie bardzo rozumiem dlaczego porównujesz 950 do 1290 którego ciężko dostać w Polsce za 40 tysięcy. Poza tym, nie mam zielonego pojęcia skąd przekonanie, że pasażer ma na SD 1290 ma wygodnie. Nie wiem czy mówimy o tym samym motocyklu, ale teraz patrząc na zdjęcie SD 1290 wiem, że za żadne skarby nie usiadłbym na tym hmmm... zadupku z tyłu.

Juby, ciężko ocenić to moto z BB bo ze zdjęć nie wiele wynika. Bardziej zastanawiałem się czy nie chciałbyś trochę dołożyć do 990-tki. Jak na ten moment nie ma żadnych egzemplarzy w okolicach Krakowa ale z tego co wyczytałem na tym forum to różnica pomiędzy 950 a 990 na znaczny plus dla tego drugiego.

Ewentualnie zostaje Ci Hypermotard 796 albo 1100 jeśli już idziemy w takie gabaryty ;)

12,951

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Co do jazdy z plecaczkiem to nie chodziło mi o mięsistość kanapy w SD1290 tylko o to, że pasażerka na nim opiera się wygodnie rękami o zbiornik paliwa przez co przy każdym wytracaniu prędkości nie wywiera męczącego nacisku na kierowcę co jest irytujące w sprzętach z płaskim zbiornikiem paliwa. W 950 czy 990 sm nie ma takiej możliwości.

[url]https://www.olx.pl/oferta/ktm-super-duke-1290-r-z-niemiec-w-super-stanie-bardzo-zadbany-CID5-IDwU1a5.html#33b5dad738[/url]

MT-07

12,952

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Dwa zupełnie różne motocykle. Jak to można porównywać. Poza wielkimi różnicami w cenie, w pozycji, kanapie, przeznaczeniu itp. jedyna wspólna cecha to chyba marka. SD1290 gdzie prędzej bym kupił zaślepkę tylnego siedzenia niż kogokolwiek tam woził. SD1290 to jak dla mnie taki bandzior jednoosobowy do wściekania, bo wozić na nim kogoś to chyba jak się go nie lubi.
Sam myślałem nad zakupem 950SM bo na SD brakuje budżetu aktualnie, albo starszy SD990, ale to zupełnie co innego.

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

12,953 Ostatnio edytowany przez nashman_supermoto (2019-02-20 14:35:45)

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Jak SD1290 nazywasz bandziorem jednoosobowym do wściekania to nazwij, zdefiniuj 950Sm do czego to służy.
Na SD1290 spokojnie z żoną bym śmigał. Jest filigranowa i na nie takim siedzeniu by dawała radę.
Co innego jak ktoś ma grubego otyłego plecaka.

MT-07

12,954

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

nashman_supermoto napisał/a:

zdefiniuj 950Sm do czego to służy

Ja pierdolę! Do tego samego co każde supermoto, tylko szybciej!

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

12,955

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

nashman_supermoto napisał/a:

pasażerka na nim opiera się wygodnie rękami o zbiornik paliwa przez co przy każdym wytracaniu prędkości nie wywiera męczącego nacisku na kierowcę co jest irytujące w sprzętach z płaskim zbiornikiem paliwa. W 950 czy 990 sm nie ma takiej możliwości.

Są inne techniki, tylko pasażer musi je znać i aktywnie stosować. Jeśli siedzi jak wór, to niechętnie muszę się z Tobą zgodzić.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

12,956 Ostatnio edytowany przez juby (2019-02-20 20:33:52)

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Ależ fajna dyskusja się wytworzyła :D

ecetera napisał/a:

[z tego co wyczytałem na tym forum to różnica pomiędzy 950 a 990 na znaczny plus dla tego drugiego.

możesz proszę przytoczyć ? bo ślepy jestem :D
Szczerze to trochę mnie budżet trzyma a jednak 990 SM będzie droższy a chyba poza mocą to 990 nie ma nic ponadto.
Nawet po artykułach w prasie branżowej ;) piszą że wersja gaźnikowa dużo lepiej oddaje moc i nie ma takiej czkawki w niższym zakresie obrotów jak np 990 superduke.
No i jeszcze jak by się udało wyrwać 950SMR to już w ogóle było by pęknie :D
[url]https://www.motocykl-online.pl/testy/KTM-990-Super-Duke-R-KTM-950-Supermoto-R,3635,2[/url]  - tutaj mamy fajne porównanie choć nie wiem czy mogę to w ogóle wklejać ;)

12,957 Ostatnio edytowany przez ecetera (2019-02-20 21:58:09)

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

juby napisał/a:

Ależ fajna dyskusja się wytworzyła :D

ecetera napisał/a:

[z tego co wyczytałem na tym forum to różnica pomiędzy 950 a 990 na znaczny plus dla tego drugiego.

możesz proszę przytoczyć ? bo ślepy jestem :D
Szczerze to trochę mnie budżet trzyma a jednak 990 SM będzie droższy a chyba poza mocą to 990 nie ma nic ponadto.
Nawet po artykułach w prasie branżowej ;) piszą że wersja gaźnikowa dużo lepiej oddaje moc i nie ma takiej czkawki w niższym zakresie obrotów jak np 990 superduke.
No i jeszcze jak by się udało wyrwać 950SMR to już w ogóle było by pęknie :D
[url]https://www.motocykl-online.pl/testy/KTM-990-Super-Duke-R-KTM-950-Supermoto-R,3635,2[/url]  - tutaj mamy fajne porównanie choć nie wiem czy mogę to w ogóle wklejać ;)

Kiedyś na forum mocno udzielał się @MAĆKO [url]http://forum.super-moto.pl/search-topics-user100848.html[/url]. Ogólnie rzecz biorąc to miał bardzo dużo do powiedzenia nt. 950 i 990 i jeśli dobrze zapamiętałem to stwierdził w jakimś poście, że 990 jest bardziej dopracowanym motorem. Wiem, że nie są to żadne konkrety z mojej strony, ale MAĆKO napisał ponad 2k postów i jakoś nie chcę mi się szukać tego właściwego :D

Jeśli trochę pogrzebiesz to znajdziesz do niego kontakt. Jeśli nic się nie zmieniło to bardzo możliwe, że dalej operuje w Bielsku więc może nawet zna tę Twoją 950tke ;)

12,958

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

ecetera napisał/a:

Jeśli trochę pogrzebiesz to znajdziesz do niego kontakt. Jeśli nic się nie zmieniło to bardzo możliwe, że dalej operuje w Bielsku więc może nawet zna tę Twoją 950tke ;)

Juz próbowałem się z nim kontaktować, niestety bezskutecznie :)
Także cierpliwie szukam :) ofc. Wszelkie opinie na temat 950sm mile widziane :D

12,959

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Co do Supermoto R to pozycja jest lepsza niż na standardowym SM. To co piszą to prawda. Zbiornik jest mniejszy, a sprzęt lubi łyknąć, więc tankowanie jak na prawdziwe supermoto przystało - co chwilę ;-). 990 ma wtrysk i pali mniej. Rozejrzyj się za 990 SM-R.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

12,960

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

nashman_supermoto napisał/a:
gierwi napisał/a:
nashman_supermoto napisał/a:

zdefiniuj 950Sm do czego to służy

Ja pierdolę! Do tego samego co każde supermoto, tylko szybciej!

No nie sądzę, że motocyklem ważącym 206kg można robić to samo co ważącym 115-130kg. To że szybciej to wiadomo, ale czy o prędkość w sm chodzi?

To nie spekuluj lepiej bo ci to nie wychodzi i już się o tym przekonaliśmy pod twoim tematem kupna. Miałem okazję raz przejechać się 950 i to co robi to miód. Było to w towarzystwie SM 690 i mojej YZ450F SM. Jak wsiadasz to czujesz wagę ale wystarczy ruszyć i Moto płynie. 1,2,3 trzeba dobrze trzymać kiere bo ciągnie w górę strasznie. Hamulce takie że żeby można zostawić przy 1 próbie hamowania. W zakrętach czujesz się lepiej niż na wcześniej wspomnianym dziobaku. Oprócz wibracji to siedzenie jest wygodne jak kanapa u babci.

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12