1 Ostatnio edytowany przez Lou777 (2019-02-12 16:38:51)

Temat: Bardzo szybka pomoc potrzebna

Siema, stuki w silniku, napinacz?  Zna ktoś speca co by to zrobil ? JĘDRZEJÓW, Kielce
[url]https://youtu.be/tY8lARZJu18[/url]
Kiedy motor się nagrzeje słychać jeszcze gorzej, kiedy jest zimny wszystko pracuje jak należy, odpala bez problemu

Yamaha Wr125X -> KTM 690 SM-> KTM 690 SMC-> GAS GAS 700 SM

2

Odp: Bardzo szybka pomoc potrzebna

Jakie to stare moto?
Kiedy olej zmieniales?

crf 250r
ktm 450 smr #34

3

Odp: Bardzo szybka pomoc potrzebna

Napinacz albo łańcuszek, albo to i to
Jaki przebieg?

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

4

Odp: Bardzo szybka pomoc potrzebna

To nie dziobak. To dzięcioł! :O Albo pękł talerzyk zaworowy ;)

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

5

Odp: Bardzo szybka pomoc potrzebna

Przebieg 27.000 olej to 10w60 7100 4t nówka zalany. Na zimnym nic nie słychać, dopiero gdy silnik się nagrzeje. Dzieje się tak od zmiany oleju 10w50 jakiś tam był wlany, możliwe że ten seryjny napinacz już kaput?

Yamaha Wr125X -> KTM 690 SM-> KTM 690 SMC-> GAS GAS 700 SM

6

Odp: Bardzo szybka pomoc potrzebna

Lou777 napisał/a:

Przebieg 27.000 olej to 10w60 7100 4t nówka zalany. Na zimnym nic nie słychać, dopiero gdy silnik się nagrzeje. Dzieje się tak od zmiany oleju 10w50 jakiś tam był wlany, możliwe że ten seryjny napinacz już kaput?

Jest to nawet bardzo prawdopodobne. Ale ustaw GMP wykręć napinacz wyciśnij z niego stary olej i załóż spowrotem może będzie się jak nie to nowy napinacz najlepiej manualny

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

7

Odp: Bardzo szybka pomoc potrzebna

Sprawdzales ile opilkow jest w zlanym oleju?

crf 250r
ktm 450 smr #34

8 Ostatnio edytowany przez Lou777 (2019-02-13 12:00:51)

Odp: Bardzo szybka pomoc potrzebna

Olej był normlalny filtry lekko zasyfione ale okej nic się w silniku nie działo. [url]https://www.olx.pl/oferta/napinacz-lancuszka-rozrzadu-ktm-690-enduro-smc-smr-manualny-CID5-IDoaLCK.html[/url] czy ten napinacz bylby dobry ma ktoś instrukcje jak to założyć?

Yamaha Wr125X -> KTM 690 SM-> KTM 690 SMC-> GAS GAS 700 SM

9

Odp: Bardzo szybka pomoc potrzebna

Wykręcasz stary, wkręcasz nowy z poluzowana śruba od kontry, i kręcisz tą która jest od napinania reką do lekkiego oporu, kontrujesz i tyle. Możesz też lekko kluczem napiąć.

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

10

Odp: Bardzo szybka pomoc potrzebna

Lou777 napisał/a:

Olej był normlalny filtry lekko zasyfione ale okej nic się w silniku nie działo. [url]https://www.olx.pl/oferta/napinacz-lancuszka-rozrzadu-ktm-690-enduro-smc-smr-manualny-CID5-IDoaLCK.html[/url] czy ten napinacz bylby dobry ma ktoś instrukcje jak to założyć?

Ja bym Ci radził reanimować oryginalny napinacz, jak już kolega napisał. Jak to nic nie da rozglądać się za manualnym. Tylko że z manualnym podejść na spokojnie i z głową, jak to w większości przypadków nie bywa :D
Instrukcja montażu którą ja stosuję : Dokręcasz palcami aż poczujesz opór na tyle silny że dalsze dokręcanie staje się problematyczne. Wtedy wbijasz 5/6bieg i ciągniesz tylne koło w kierunku jazdy, po to by ruszyć rozrząd... Później znów palcami sprawdzasz jaki jest opór w dokręcaniu. Dokręcać trzeba z wyczuciem, może się stać że będziesz dokręcał tak że zablokujesz rozrząd i nawet kołem nie ruszysz(Miałem raz taki przypadek w jednej z f4i).

11

Odp: Bardzo szybka pomoc potrzebna

Dziękuję panowie, stary napinacz hydrauliczny już działa, zacinał się o ile się nie mylę on powinien chodzić lekko ale był jakby zapieczony, wyczyściłem go dokładnie i rozruszałem i chodzi wszystko już normalnie. Będzie założony i tak mechanicznych

Yamaha Wr125X -> KTM 690 SM-> KTM 690 SMC-> GAS GAS 700 SM

12

Odp: Bardzo szybka pomoc potrzebna

Pasuje ;)

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12