1 Ostatnio edytowany przez FireMan (2018-12-31 14:43:25)

Temat: Jaka opinia o tym moto? KTM 640 2003r

Cześć,
Słuchajcie trafiła mi się "okazja" kupienia pierwszego SM (szukam od około pół roku) tylko nie bardzo wiem co sądzić o tym egzemplarzu. Być może to moto od kogoś z forum? Zakładając temat wiem, że nikt nie da mi jednoznacznej  odpowiedzi ale każda rzeczowa rada na jest na wagę złota. Przedmiotem ogłoszenia jest:

Ktm lc4 640 po remoncie! 2003 rok Supermoto 8700zł
Witam posiadam do sprzedania moje oczko w głowie jakim jest KTM lc4 640 wizualnie jest w bardzo dobrym stanie plastiki nigdzie nie popękane ani poobdzierane, silnikowo jest w idealnym stanie remont został zrobiony jakieś 3000km temu
Akcesoryjny tlumnik Akrapovic
Sprzęgło hydrauliczne magura
Klamki regulowane,składane
Olej ipone samourai wymienimy wraz z filtrami jakieś 500km temu
Licznik elektroniczny
Felgi supermoto behr koszt używanych okolice 3000zł wraz z oponami w bardzo dobrym stanie
Więcej informacji udzielę pod nr telefonu zapraszam na oględziny a na zakup nie będę musiał namawiać. Istnieje możliwość transportu po uzgodnieniu

fotki w bardzo słabej jakości, jedno w lepszej znalazłem na fb sprzedającego postaram się zamieścić.
Jestem po rozmowie te w której sprzedający stwierdził:
-moto kupione od kolegi
-kupione około 4 miesiące temu
-remont robił kolega, podobno wymienione: korba, tłok, cylinder, zawory, pierścionki itp.. brak faktur
-przebieg ponad 40k km
-pali, jeździ nie ma nic do zarzucenia
-sprzedaje z powodu przesiadki na 4cyl
-nie wie czy to wersja prestige

Jest ktoś w stanie stwierdzić czy to wersja prestige czy tylko owiewki od prestiga? Liczę się z tym, że żadnego remontu nie było i chyba lepiej gdyby go nie było. Zastanawiam się czy to normalne że  w lc4 640 korba pada przy 40k kilometrów jeśli czytałem już o kilku egzemplarzach około 100k km?
Czy mogę liczyć na jakieś podpowiedzi i rady odnośnie ewentualnego zakupu tego egzemplarza?

[url]https://zapodaj.net/6b1243c59fee5.jpg.html[/url]

2

Odp: Jaka opinia o tym moto? KTM 640 2003r

Po tym jednym zdjęciu ciężko coś stwierdzić. Lampa i kierunkowskazy nie oryginalne, ale to jeszcze o niczym nie świadczy (może ktoś zmienił z względów estetycznych). Rama czarna, wahacz czarny(powinny być szare?) owiewki(okleina) bez napisu "prestige". Musisz dać trochę więcej fotek, żeby coś więcej powiedzieć.

Jawa 50 Mustang 79'-->Kawasaki ER -5 '01 -->KTM 640 LC4 SM full Akra BRaaappp

3

Odp: Jaka opinia o tym moto? KTM 640 2003r

słuchajcie, część 2
mam więcej zdjęć i info że moto stoi na gaźniku mikuni. po zdjęciach myślicie, że warty 8500?
[url]https://zapodaj.net/9a838339752bf.jpg.html[/url]
[url]https://zapodaj.net/3c2cbc55a60f4.jpg.html[/url]
[url]https://zapodaj.net/006b953fc5c94.jpg.html[/url]
[url]https://zapodaj.net/82618e2fc7925.jpg.html[/url]
[url]https://zapodaj.net/50af9a8260077.jpg.html[/url]

4 Ostatnio edytowany przez lukasx (2019-01-15 19:53:07)

Odp: Jaka opinia o tym moto? KTM 640 2003r

Wydaję mi się że rama, wahacz i półki przednich lag  malowane. Obejrzyj dokładnie te elementy(spawy) i ogólnie czy to jest w miarę fachowo pomalowane(może ktoś chciał odświeżyć i pomalował). Zwróć uwagę także na tabliczkę znamionową (na główce ramy), ona jest naklejką. Pewnie przy niej będzie  widać ewentualną kolejną warstwę lakieru. Ja bym chyba nie dał za niego 8500, no chyba że naprawdę jest po remoncie to bym się zastanowił. Felgi behr to seryjne felgi w tym modelu. Szkoda że mikuni, ale uwierz mi że to też przynajmniej na pocżątku jedzie.
U mnie także była zmieniona korba i na pewno cylinder, jeszcze przed 40kkm, ale to dlatego że moto się zatarło. Nie wiem czy kojarzę, ale KTM chyba przewiduje w tym silniku remont/inspekcje przy ok .40kkm.

Jawa 50 Mustang 79'-->Kawasaki ER -5 '01 -->KTM 640 LC4 SM full Akra BRaaappp

5

Odp: Jaka opinia o tym moto? KTM 640 2003r

Skoro nie ma faktur na nowe części to może chociaż ma stare, wymienione części do wglądu? Jeśli remont faktycznie był to nie jest źle, ciężko o coś ładnego w tych pieniądzach.

6

Odp: Jaka opinia o tym moto? KTM 640 2003r

a biorąc pod uwagę, że żadnego remontu nie było to jaki jest szacowany koszt remotu silnika razem z korbą tłokiem itd.?

7 Ostatnio edytowany przez Karolo (2019-01-16 12:03:45)

Odp: Jaka opinia o tym moto? KTM 640 2003r

w 2017 roku w maju kupiłem takie lc4 za 8200 z przebiegiem 15 000 km w stanie "bardzo dobrym", co znaczy, że do wymiany był regulator napięcia(o czym nie wiedziałem), uszczelniacze i oponki. Wiadomo, eksploatacyjnych rzeczy typu oleje, płyny to nawet nie piszę, bo to oczywiste przy zakupie czegokolwiek. Tego osobiście bym nawet nie pojechał oglądać, a co dopiero zastanawiać się nad zakupem... Stał jakiś czas w tym roku na olxie. Malowana cała rama łącznie z wahaczem, czacha od nowszego, kierunki i lusterka nieoryginalne, osłony dolne lag też raczej z innego motocykla z częściową okleiną pirelli, wydech made in china, opony szrot, siedzenie raczej poprute z lewej strony, gdzie wchodzi na bak... Na ogół nie ufam ludziom w remonty z wiadomych względów, a już tym bardziej w życiu nie uwierzę, że gość zrobił remont za kilka tysięcy złotych(oczywiście paragonów brak), a kask ma za 150zł, no wybaczcie ale aż śmiesznie to brzmi... według mnie kupił jakiś łebek bez pojęcia rozbitka, co ktoś z nim pokombinował, dołożył nakładki na szprychy i nową czachę, wydech z aliexpress, kilka naklejek(w tym chyba motobandy?) dorżnął do remontu po lokalnych dróżkach nie zmieniając nawet oleju(już nie wspominając o zaworach), a teraz wali w pręta i próbuje pchnąć następnemu naiwniakowi. Nie jest to żadna wersja prestige tylko oryginalne malowanie z 2003r, mam identyczne. na prawym boczku zakrywającym filtr powietrza brakuje naklejki "640". Tyle ode mnie. Ja bym się nawet nie wybierał.

FireMan napisał/a:

a biorąc pod uwagę, że żadnego remontu nie było to jaki jest szacowany koszt remotu silnika razem z korbą tłokiem itd.?

zależy na jakich częściach ale 4-6 bym liczył.

8

Odp: Jaka opinia o tym moto? KTM 640 2003r

FireMan napisał/a:

Akcesoryjny tlumnik Akrapovic - BREDNIE
Sprzęgło hydrauliczne magura - FABRYCZNE
Licznik elektroniczny - FABRYCZNE
Felgi supermoto behr koszt używanych okolice 3000zł wraz z oponami w bardzo dobrym stanie - FABRYCZNE!!!
[url]https://zapodaj.net/6b1243c59fee5.jpg.html[/url]

tak, jak mówiłem - żaden prestige. wrzuć sobie na googlach "lc4 prestige" - czarno szare malowanie, napis prestige, czarne obręcze... wystarczy popatrzeć :) nie ładuj się tylko szukaj, może na wiosnę coś fajnego wypłynie :)

9 Ostatnio edytowany przez FireMan (2019-01-16 20:06:19)

Odp: Jaka opinia o tym moto? KTM 640 2003r

dzięki za info, w takim razie "w tył na lewo"

10

Odp: Jaka opinia o tym moto? KTM 640 2003r

Żeby nie zakładać nowego tematu. Pytanie, podejmował się ktoś reaktywacji moto po dzwonie tzn. jest na olx moto bez homologacji moto z Anglii [url]https://www.olx.pl/oferta/ktm-lc4-640-enduro-supermoto-cross-odpala-jezdzi-nie-yamaha-honda-CID5-IDyewJV.html#434547aa1a[/url]
rozmawiałem z sprzedawcą twierdzi, że lagi proste, elektryka działabrak lampy, potłuczony licznik(podobno w transporcie),stacyjka wyłamana, przebieg 10 000[mil lub km], moto podobno ogólnie wszystko dobrze tylko to co na zdjęciach do wymiany. Dodatkowym kosztem będzie na pewno rama z papierami (około 1000 plnów). Mógłby się ktoś bardziej doświadczony wypowiedzieć na ten temat?

11

Odp: Jaka opinia o tym moto? KTM 640 2003r

Reanimowałem kiedyś swoje moto po dzwonie i powiem Ci gra nie warta świeczki i nerwów przez jakie będziesz przechodził... jeszcze biorąc pod uwagę że musiałbyś szukać ramy z papierami odrazu dałbym sobie spokój.

DRZ 400 E-SM VALENTI
Sxv 450 ER6 engine swap

12

Odp: Jaka opinia o tym moto? KTM 640 2003r

Tego angilka  już odpuścił bym na 100%. Koła różne, rozbity, bez dokumentów i jeszcze 5600. Kiedyś oglądałem 640 z Anglii , sam sprzedający powiedział że nigdy już nie kupi moto z wysp. Sporo rdzawego nalotu, problemy z elektryką (zaśniedziałe kostki i reszta połączeń). Ja swojego szukałem prawie rok. Kilka razy dziennie przeglądałem ogłoszenia (to już była choroba :D), ale kupiłem, latam kilka lat i jestem w 100% zadowolony.

Jawa 50 Mustang 79'-->Kawasaki ER -5 '01 -->KTM 640 LC4 SM full Akra BRaaappp

13

Odp: Jaka opinia o tym moto? KTM 640 2003r

Jeśli już ten anglik to tylko i wyłącznie dojechać na torze, zrobić na enduro i lasy albo wziąć go w graty jak silnikowo ok, a w żadne przekładnie ramy bym się nie bawił w życiu kosztem zaoszczedzenia 1000 zł czy dwóch.

14

Odp: Jaka opinia o tym moto? KTM 640 2003r

Robiłem odbudowę po dzwonie znajomemu w lc4 625 (wymiana ramy i kilku innych rzeczy). Drugi raz już bym się tego nie podjął raczej. Roboty pełno, co chwilę wychodziło coś nowego.  Lagi były proste, ale okazało się, że przekosiło dolną półkę, a akurat była szersza i droższa niż w normalnej wersji i poszukiwanie jej trwało chyba ze 2 miesiące i kosztowała z 600-700zł. Tu jest duże koło z przodu więc pewnie półka węższa. Do tego łożyska główki ramy, wahacza itp. Ktoś grzebał i namieszał wcześniej w elektryce więc z tym też zabawy było dużo. Ogólnie za wszystko razem z robotą wyszło kilka tysięcy. Już bym chyba wolał to dołożyć i kupić pewniejszy sprzęt.

Yamaha DT125X
KTM EXC 525