1

Temat: Pierwsze hard enduro?

Siema, nie mam wiekszego doswiadczenia na motocyklach, kiedys jezdzilem na motorynce i romecie. Aktualnie robie kurs na mechanika motocyklowego oraz na prawo jazdy kat A.
Chcial bym zaczac swa przygode z hard enduro, lecz nie wiem od czego zaczac?jaki konkretnie model i rocznik polecacie? Serwisowac to bede sobie wszystko sam przy motocyklu

2

Odp: Pierwsze hard enduro?

Nie to żebym był niegrzeczny czy niekoleżeński ale to jest forum supermoto a nie enduro.

3

Odp: Pierwsze hard enduro?

Nie to zebym rowniez byl niegrzeczny, ale supermoto czesto robi sie wlasnie z hard enduro.

4

Odp: Pierwsze hard enduro?

DRZ 400 SM, Husqvarna 450 FS, TM 450 SM

DRZ400 SM -> WR250X-> CR 250 R -> RMZ450 RR -> nicość

5

Odp: Pierwsze hard enduro?

Bardzo ogólne pytanie, zależy ile chcesz przeznaczyć funduszy na zakup oraz późniejszy serwis moto.

6

Odp: Pierwsze hard enduro?

Proponował bym do  Nashmana napisać albo czekamy niech się wypowie .

7

Odp: Pierwsze hard enduro?

Przeznaczyc na moto to moglbym ok 10 tys zl, jesli chodzi o serwis, to tak na same czesci i paliwo ok 500zl miesiecznie, robocizny nie licze bo sam sobie bede robic przy moto

8

Odp: Pierwsze hard enduro?

To tylko kto exc 450 -525 . Lub beta rr

9

Odp: Pierwsze hard enduro?

Jaki teren?

EXC 525 in progress

10

Odp: Pierwsze hard enduro?

Beta 400RR. Lepsze zawieszenia, lepsze prowadzenie od EXC a w zakupie może być tańsza.

MT-07

11 Ostatnio edytowany przez babel (2018-12-04 09:23:38)

Odp: Pierwsze hard enduro?

nashman_supermoto napisał/a:

Beta 400RR. Lepsze zawieszenia, lepsze prowadzenie od EXC a w zakupie może być tańsza.

Rozumiem, że wiesz to z praktyki ;)))
Ja myślę po nastu latach jeżdżenia enduro do moich zastosowań - chyba nie odczuł bym tu różnicy ;) - kolega się pyta o pierwszy motocykl.

Generalnie kwestia funduszu/terenu i co chcesz robić z moto.
Jak chcesz pomykać po szutrach - to 4T
- Jak nie za ciężkich to WR250R/DRZ 400/XR 400/250
- jak trochę bardziej wymagający teren to może być EXC 400 ( beta może być też - ale ona oprócz innego zawiasu też jest większa od KTMa) .Do EXC więcej części poza silnikowych (silnik jest w Becie do 2011 roku chyba ten sam )

Ze względu że to ma być pierwsze enduro - to może max EXC400 jest najbardziej łagodna z serii rfs .

Jak chcesz nauczyć się techniki jazdy i teren trochę trudniejszy i  nie chcesz się zniechęcić do dużego mocnego enduro - to Freeride /Beta Xtrainer /EXC125 w 2T
A jak nie masz zbyt wielkich wymagań - polatać po okolicy bez większych wyzwań enduro - to na poczatek dt125 - tez nie jest złym wyborem

Zdefiniuj jaki budżet /teren i do czego potrzebujesz pierwsze Enduro
Edit - doczytałem 10 tys - to zwymienionych pozstaje drz lub xr może beta z RFS - na  exc może być krótko -może cos trafisz zima jest

12

Odp: Pierwsze hard enduro?

Chętnie bym zamknął ten temat bo po pierwsze nie tyczy się supermoto.
Po drugie odnośnie pierwszego enduro to są już książki pisane. Ile razy można pytać i odpowiadać na to samo?
Cały internet o tym pisze. Na każdym forum są miliony takich tematów.
Nawet tutaj będzie to już setny taki temat.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

13 Ostatnio edytowany przez babel (2018-12-04 09:53:10)

Odp: Pierwsze hard enduro?

Masz rację - zimo wy..dalaj :P

14

Odp: Pierwsze hard enduro?

w przypadku zakupu zwróć też uwagę na to, że jeśli na zakup wydasz ostatnie pieniądze, a po miesiącu się okaże, że moto jest do remontu to licząc po 500zł/miesiąc - będziesz ponad rok zbierał na konkretny remont.