1

Temat: Cięcie karbonu domowy sposób

Ma ktoś jakiś pomysł jak uciąć 1/1,5cm komina w domowych warunkach? Nie chcę tego zrobić krzywo, a już tym bardziej go połamać czy coś podobnego

2

Odp: Cięcie karbonu domowy sposób

Myślę ,że brzeszczotem

3

Odp: Cięcie karbonu domowy sposób

Nigdy nie cialem, ale jakbym mialbrobic, to uzylbym diaksa z cienka tarcza...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

4

Odp: Cięcie karbonu domowy sposób

Może ktoś z Twoich znajomych ma piłę gilotynową/poprzeczną? Równy podkład pod spód, cienka tarcza i musi wyjść prosto ;)

5

Odp: Cięcie karbonu domowy sposób

Szlifierka w dłoń, okleić taśmą, zaznaczyć gdzie chcesz ciąć i jazda. Na koniec możesz jakimś klejem CA zabezpieczyć uciętą część.
Dla bezpieczeństwa możesz uciąć z milimetr/dwa mniej i resztę wykończyć na papierze ściernym.

PBM

6

Odp: Cięcie karbonu domowy sposób

Ale rzeźnia :D chyba polecę tą szlifierą, później podjadę papierem, wywierce dziury, zaleje płynnym metalem i zanituje na nowo, bo niestety akrapovic nie utrzymał ciśnienia :)

7

Odp: Cięcie karbonu domowy sposób

Już kiedyś na ktmforum.co.uk poruszany był problem carbonowych tłumików do singli. Sypią się bo nie znoszą pulsacji w układzie. Rzędówki dużo lepiej znoszą wydech z włókna węglowego.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

8

Odp: Cięcie karbonu domowy sposób

Zgadza się. No nic, dzięki za pomoc Panowie, polecę go cienką tarczą do nierdzewki i pokaże efekty oraz jak to wygląda aktualnie

9

Odp: Cięcie karbonu domowy sposób

Załóż maskę przeciw pyłową jak będziesz ciął kątówką.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]