1

Temat: Sezon 2019

Dzień dobry,

Do 31.10.2018 można zgłaszać do PZM propozycje zmian do Regulaminu i Zasad rozgrywek na sezon 2019. oraz
zgłaszać kandydatury na organizacje zawodów Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski na sezon 2019.

Pytanie czy chcecie coś zmienić, a może ktoś jest chętny zorganizować zawody?

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

2

Odp: Sezon 2019

Moim zdaniem, można by pomyśleć o zmianie zapisu dotyczącego przechodzenia do MP z Pucharu, z Amatora do Pucharu itd
W tym roku obłożenie w PP duże, a Mistrzostwa znowu świeciły pustkami... 
Kiedyś co roku szło 6 zawodników i to było dobre...

KTM 450 SMR
#49 S2 Mistrzostwa Polski

3

Odp: Sezon 2019

paczek napisał/a:

W tym roku obłożenie w PP duże

Na której rundzie ?? xD

#66

4

Odp: Sezon 2019

Moim zdaniem , chyba nie ma co ratować i zmieniać musisz to zdechnąć , żeby odrodzić się od nowa za może rok dwa w nowej formule ( wyścigi w mieście , lotniskach, parkingach )  , supermoto gnije od góry zobaczcie Mistrzostw Świata już nie ma tylko Europa i tu jedzie po 20 paru zawodników z całej europy , Czechy które też miała super frekwencje S1+S2 aktualnie , i za rok nie ma co liczyć na frekwencje brak chętnych do organizacji przy wymogach PZM

5

Odp: Sezon 2019

Na parkingach mało kto się będzie chciał ścigać a SM umiera przez teren. Zarobek żaden a trzeba zrobić odcinek a później sprzątać tor, nic dziwnego, że zarządcy  nie chcą się w to bawić.


Teraz zresztą narodziła się konkurencja w postaci 300 której jeżdżą tak samo szybko a koszty są znacznie mniejsze więc nie liczyłbym na nagły przypływ miłośników SM.

6 Ostatnio edytowany przez zural_Jedrzej (2018-10-11 08:42:12)

Odp: Sezon 2019

karol128 napisał/a:

Na parkingach mało kto się będzie chciał ścigać a SM umiera przez teren. Zarobek żaden a trzeba zrobić odcinek a później sprzątać tor, nic dziwnego, że zarządcy  nie chcą się w to bawić.


Teraz zresztą narodziła się konkurencja w postaci 300 której jeżdżą tak samo szybko a koszty są znacznie mniejsze więc nie liczyłbym na nagły przypływ miłośników SM.

to żeś dojebał argument z off road , poczytał  regulamin co to jest supermoto 70% asfalt 30% teren  ........... bez komentarza , na parkingach nie będzie chętnych? sprawdź kolego wyścigi AMA supermoto, Niemcy ADAC , Francja i jaka tam jest formuła zawodów ! a jeżeli chodzi o klase bez terenu masz C4 klasa w której regularnie jechało 5 zawodników ?

najlepszym przykładem sa zawody na Bemowie w 2014r Iner-cars impreza i zawody w 2017 na początku sezonu , wyścigi po płytach jaka była frekwencja !!!!

7 Ostatnio edytowany przez Martinez18 (2018-10-11 08:54:18)

Odp: Sezon 2019

zural_Jedrzej napisał/a:
karol128 napisał/a:

Na parkingach mało kto się będzie chciał ścigać a SM umiera przez teren. Zarobek żaden a trzeba zrobić odcinek a później sprzątać tor, nic dziwnego, że zarządcy  nie chcą się w to bawić.


Teraz zresztą narodziła się konkurencja w postaci 300 której jeżdżą tak samo szybko a koszty są znacznie mniejsze więc nie liczyłbym na nagły przypływ miłośników SM.

to żeś dojebał argument z off road , poczytał  regulamin co to jest supermoto 70% asfalt 30% teren  ........... bez komentarza , na parkingach nie będzie chętnych? sprawdź kolego wyścigi AMA supermoto, Niemcy ADAC , Francja i jaka tam jest formuła zawodów ! a jeżeli chodzi o klase bez terenu masz C4 klasa w której regularnie jechało 5 zawodników ?

najlepszym przykładem sa zawody na Bemowie w 2014r Iner-cars impreza i zawody w 2017 na początku sezonu , wyścigi po płytach jaka była frekwencja !!!!

Wystarczy spojrzeć na ostatnia Rundę mistrzostw Europy która była organizowana po mieście. Tak samo ostatnio Czesi którzy też zrobili wyścigi po mieście i cieszyło się to dużym zainteresowaniem ze strony kibiców. Problem tego typu że poprostu PZM i cała reszta na stolkach ma to w dupie. Oni i tak dostaną swoje wynagrodzenie a nie muszą przejmować się żadna odpowiedzialnością związana z organizacją. Także żural dobrze mówi jeśli by chcieli to nie ważne gdzie a by zrobili zawody

Kuba #18

8

Odp: Sezon 2019

Ja nie mówię, że należy rezygnować z terenu tylko, że przez to umiera SM - taka jest prawda no bo nie ma gdzie jeździć.
W ciul się nowych małych torów potwierało i dalej jakoś nikt się nie pali zrobić nitki terenowej. Taki jest główny powód według mnie. Czytajcie ze zrozumieniem.

Jak inter motors organizuje to pewnie, że będzie frekwencja bo to nie leci budżetem za 5000 zł.
Tak samo ADAC czy wyścigi po mieście, za tym stoją pieniądze i to nie z wpisowego zawodników.

9 Ostatnio edytowany przez niwy (2018-10-11 09:39:53)

Odp: Sezon 2019

Tory ktore powstają to Ośrodki doszkalania a nie homologowane tory dlatego jest problem z wyścigami. Brak bezpiecznych stref głównym powodem. Większości moze i nie przeszkadza ale wlasnie przeszkadza tym którzy odpowiadają za bezpieczeństwo.
Jezeli chodzi o sprzątanie po SM to jakoś Bydgoszcz sobie radzi.

A uśmiech pana podpisującego mi zezwolenie na start, oznajmiającego mi ze rundy na bemowie i tak nie bedzie  - bezcenny. Opadło mi wszystko.

SMR 570 '01 ---> YZF 450 '07

10

Odp: Sezon 2019

SM w Polsce umarło i przyszły rok będzie dobrym tego przykładem. Co rok wnioskuję aby młodzi mogli startować w zawodach i co? gówno, zalewane gównem. Jakoś w wyścigach motocyklowych w tym roku 12 latek mógł pojechać w zawodach a w SM??. Zawsze był argument , że główny lekarz z PZM nie pozwala na jazdę młodych po twardej nawierzchni a tu nagle w innej dyscyplinie startuje 12-latek. Nie dziwię się Żuralowi , że ma ciśnienie bo ja k...wa mam większe. Do czego doszło , że większość ludzi startujących w SM są po 30-dziestce. Ja z Dębowym to już wogóle powinniśmy tylko teraz siedzieć i zmieniać opony młodym, a co jest?!!!!! wielka dupa. Dlatego nie dziwię się , że to koniec. Bo ja z rodzinką napewno emigrujemy ponownie do Czech , tam przynajmniej młodych szanują. Amen

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

11

Odp: Sezon 2019

trawer napisał/a:

SM w Polsce umarło i przyszły rok będzie dobrym tego przykładem. Co rok wnioskuję aby młodzi mogli startować w zawodach i co? gówno, zalewane gównem. Jakoś w wyścigach motocyklowych w tym roku 12 latek mógł pojechać w zawodach a w SM??. Zawsze był argument , że główny lekarz z PZM nie pozwala na jazdę młodych po twardej nawierzchni a tu nagle w innej dyscyplinie startuje 12-latek. Nie dziwię się Żuralowi , że ma ciśnienie bo ja k...wa mam większe. Do czego doszło , że większość ludzi startujących w SM są po 30-dziestce. Ja z Dębowym to już wogóle powinniśmy tylko teraz siedzieć i zmieniać opony młodym, a co jest?!!!!! wielka dupa. Dlatego nie dziwię się , że to koniec. Bo ja z rodzinką napewno emigrujemy ponownie do Czech , tam przynajmniej młodych szanują. Amen

bez młodej krwi nikt tego nie dźwignie !!! w tym roku na Litwie i Łotwie powstały klasy junior SM 50 i junior cieszące się dużą frekwencją SM 50 12 zawodników sm Junior 10 w sumie 22 osoby , gdzie państwa pod wzgledem mieszkańców dużo dużo mniejsze niż Polska i można zrobić? i jest oiff road i sie opłaca :)

12 Ostatnio edytowany przez gierwi (2018-10-11 10:38:17)

Odp: Sezon 2019

Zapytajcie Hermesa i Mally jak zareagowali w zeszłym roku na próbę modyfikacji regulaminu supermoto jaką (z moją małą pomocą) złożyli przed sezonem 2018. Byliśmy świeżo po wizycie w Mettet i myśleliśmy że PZM po prostu nie wie jak to można zrobić, ale niestety prawda jest taka że oni NIE CHCĄ NIC ZROBIĆ. Myślę że wszelkie próby zmian o jakich wspominał Zural-Jedrzej są - jeśli nic się nie zmieni we władzach - bezsensowne.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

13

Odp: Sezon 2019

albo się dokleimy do jakiegoś sportu , czy to beda PIT BIKE  czy drift , czy wyścigi classik  i nasz jeden wyścig wszyscy razem MP plus PP i oddzielna klasyfikacja , albo to naprawdę zdechnie ,

14

Odp: Sezon 2019

Jeśli chodzi o dzieci/młodzież (i nie tylko ;) ) to polecam Pitbike’i. Wiem, że to nie to samo i, że nie ma terenu ale jest naprawdę petarda. Byłem teraz na ostatniej rundzie i frekwencja była naprawdę spora. Poziom zawodników z roku na rok coraz wyższy. Jest grupa osób w tym środowisku której chce się coś zrobić. Rok temu było jeszcze fajniej bo Mistrzostwa kujawsko-pomorskiego robili bez PZM :)

#66

15

Odp: Sezon 2019

i myśle ze za rok można zrobić nieoficjalne Mistrzostwa Polski polecieć do czech na 2 wybrane rundy 2 na Litwie jedną pyknąć w Polsce Toruń Bydgoszcz nazwać to jako trening z pomiarem czasu , zrobić klasyfikację generalną na koniec sezonu zrzuta na pucharki i po temacie :)