1 Ostatnio edytowany przez Spidi (2018-05-29 22:56:06)

Temat: Tor Wschodzący Białystok - treningi, eventy

Siema,

Jak pewnie wielu z was wie, w listopadzie 2017 roku, w stolicy Podlasia - Białymstoku, do użytku oddany został asfaltowy tor.
Tor powstał z inicjatywy klubu Offroad Białystok i wielu przychylnych ludzi - budowa sfinansowana jako projekt z budżetu obywatelskiego, wybranego w drodze głosowania.

Od kwietnia 2018 wreszcie ruszyły na nim treningi i eventy motocyklowe.
Tor wygląda tak
http://t-eska.cdn.smcloud.net/regionalna/t/2/t/image/64043b33db6f15d452473fba5503bdc93i6ogTck-tor.jpg/ru-0-r-660,660-q-80-n-64043b33db6f15d452473fba5503bdc93i6ogTcktor.jpg


https://i.ytimg.com/vi/xsvVPoDFA1w/maxresdefault.jpg



Nitka po której zwykle jeździmy ma niespełna 1km i wygląda w sposób następujący

http://go-racing.pl/img/cms/Tory%20kategoria/Tor%20Bia%C5%82ystok.png


Tor choć krótki jest naprawdę wymagający i nie daje ani chwili na odpoczynek. Od czasu do czasu, jeśli wszyscy uczestnicy się zgodzą, latamy tą samą nitkę również w drugą stronę - wtedy jest zdecydowanie szybciej ale dalej trzeba się narobić. ;)

Docelowo obok powstanie jeszcze duży tor MX z prawdziwego zdarzenia z pełnym zapleczem.
Póki co jest skromnie bo nie mamy pryszniców, boksów ani garaży czy innych udogodnień. Jednak da się żyć bo jest trochę utwardzonego terenu, są Toi Toi'e no i co kluczowe jest prąd. Nie ma jeszcze systemu pomiaru czasu.

Ceny kształtują się następująco:
2 godziny jazdy - 75 zł  - przy czym zwykle uczestników (maks 24) dzieli się na dwie grupy i latają wtedy na zmianę. Jak jest dużo mniej to hulaj dusza piekła nie ma... Jak masz siłę to możesz nie stawać przez dwie godziny. ;)

Od tego weekendu(najbliższa sobota) wchodzi promocja. Bardzo istotna z punktu widzenia tych którzy chcą intensywnie potrenować, używają koców i chcą się wyjeździć na spokojnie.
Będą organizowane dni motocyklowe. Wtedy cena to
6 godzin na torze - 150 zł, lub dalej istnieje możliwości wykupienia tylko jednej z 3ech dwugodzinnych sesji.

Jeśli chodzi o wynajem całego toru to od czerwca ceny po wielu naszych prośbach, postulatach, awanturach i groźbach ulegają obniżeniu i robi się naprawdę fajnie!

Wygląda to tak:
- Wynajęcie całego toru na trening, zawody (poniedziałek-piątek):  2 000 zł/1 dzień i 400 zł/1 godzina
- Wynajęcie całego toru na inne wydarzenie (poniedziałek-piątek): 4 000 zł/1 dzień i 800 zł/1 godzina
- Wynajęcie całego toru na trening, zawody (sobota, niedziela, święta): 4 000 zł/1 dzień i 800 zł/1 godzina
- Wynajęcie całego toru na inne wydarzenie (sobota, niedziela, święta): 6 000 zł/1 dzień i 1 000 zł/1 godzina   

Przez "inne wydarzenie", zarządca rozumie imprezy komercyjne typu imprezy firmowe, motoprezenty itp.
Obiektem zarządza Miasto czyli Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Pod tym linkiem znajdziecie wszystkie niezbędne informacje:
[url]http://www.miejskoaktywni.pl/s,tor-wschodzacy-bialystok,70.html#/zmiany-na-torze-wschodzacy-bialystok-1369[/url]

Tam też można podejrzeć kalendarz, sprawdzić godziny oraz zarezerwować miejsce(zapisać się na trening) w wybranym dniu, godzinie i opłacić od razu poprzez płatność elektroniczną. Można również zapłacić na miejscu jednak wtedy nie ma gwarancji, że będzie miejsce - jeśli 24 osoby zapłaci z góry to tylko jeśli nie wszyscy przyjadą jest szansa na wjazd...


W tym temacie postaram się wrzucać info o ciekawych imprezach albo treningach.

Chodzi mi po głowie, jeśli będą chętni zorganizowanie dnia tylko pod Supermoto - mam na myśli wynajęcie całego toru na cały dzień wyłącznie dla nas. No ale to zależy od chętnych i ich ilości. Ja w każdym razie mogę pomóc jeśli będą zainteresowani...
Koszta jak widzicie są na tyle atrakcyjne, że grzechem byłoby nie wykorzystać tego obiektu.
Wątpię żeby komuś ze Szczecina chciało się tu jechać ale Mazowieckie, Lubelskie, Warmińsko-Mazurskie... Wszyscy macie 1,5-3 godziny drogi więc bez tragedii.

Jak wspomniałem - pierwszy MOTO DZIEŃ już w najbliższą sobotę 2giego od 10tej do 17tej
6 godzin jazdy za 150 zeta.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY do Białego! :)

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

2

Odp: Tor Wschodzący Białystok - treningi, eventy

Byłem kilka razy - zdecydowanie polecam ! Trasa bardzo pasuje pod SM.

3

Odp: Tor Wschodzący Białystok - treningi, eventy

Może udałoby się zorganizować jakąś rundę SM....

4

Odp: Tor Wschodzący Białystok - treningi, eventy

Dokładnie - tor jest idealny pod lekkie motocykle. To mnie zmotywowało do powrotu do SM.

Co do rundy SM - jest to bardzo prawdopodobne. Jak wspomniałem tor należy do miasta i ono nim zarządza ale jest tutaj silna grupa zapaleńców i klub motocyklowy należący do PZM, mający jako taki wpływ na jego funkcjonowanie. Myśle, że w niedalekiej przyszłości jak najbardziej. Póki co walczymy o tor MX obok - wtedy byłoby to połączenie idealne! :) Na ta chwile nie ma jak tam wygospodarować sekcji terenowej.

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

5

Odp: Tor Wschodzący Białystok - treningi, eventy

Fajnie to wyglada. Az wstyd, ze w Warszawie nie ma takiego toru. Dobrze, ze w Modlinie cos sie dzieje.

Odnosnie zawodow, mam nadzieje, ze da rade i ze PZM nie przypierdoli sie o jakies bzdety typu "za wasko" lub "brak pasow"...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

6

Odp: Tor Wschodzący Białystok - treningi, eventy

Mam nadzieję, że w promilu 10km tereny są wykupione bo jak nie to ktoś wybuduje dom i żegnaj tor:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: Tor Wschodzący Białystok - treningi, eventy

Fajny tylko szkoda że tak daleko.

Hsq SMR 511
#511

8

Odp: Tor Wschodzący Białystok - treningi, eventy

hacker33 napisał/a:

Mam nadzieję, że w promilu 10km tereny są wykupione bo jak nie to ktoś wybuduje dom i żegnaj tor:)

w otoczeniu jest las i aeroklub, więc teren raczej mało konfliktowy ;) a poza tym tor to inicjatywa obywatelska, mieszkańcy sami zdecydowali

CRF450R - trying to handle the beast

9

Odp: Tor Wschodzący Białystok - treningi, eventy

Żaba napisał/a:
hacker33 napisał/a:

Mam nadzieję, że w promilu 10km tereny są wykupione bo jak nie to ktoś wybuduje dom i żegnaj tor:)

w otoczeniu jest las i aeroklub, więc teren raczej mało konfliktowy ;) a poza tym tor to inicjatywa obywatelska, mieszkańcy sami zdecydowali

Inicjatywa obywatelska czyli tak jak w Krakowie. Problem w tym, że tam skończyło się na dobrym głosowaniu...

Tak czy inaczej piękny tor, tylko pozazdrościć. Szkoda, że mam tam tylko jakiś milion kilometrów z małopolski :P

10

Odp: Tor Wschodzący Białystok - treningi, eventy

Dopisujcie się kto chętny.

Lista osób zainteresowanych zapierdalańskiem po torze (wynajem na cały dzień toru):
Shonek

WR250X -> Husaria 701

11

Odp: Tor Wschodzący Białystok - treningi, eventy

Lokalizacja jest ciekawa - technicznie rzecz biorąc tor jest w granicach miasta.
Najbliższe zabudowania są maksymalnie 1-1,5km od toru. Jednak tor jest na działce graniczącej przez płot z lotniskiem lokalnego aeroklubu. Ten z kolei jest tam od zawsze wiec nigdy to nie była to strefa, w której słychać wyłącznie śpiew ptaków. ;) Tor otoczony jest gęstym lasem i ten skutecznie niweluje hałas a nikt go nie wytnie bo rosną tam jakieś roślinki, które są pod ochroną. :)
No i wspomniany projekt wybrany przez obywateli.
Myśle, że będziemy się dzielnie bronić przed Januszami... ;)

Z innych ciekawostek - jest to jeden z nie wielu torów w kraju, który nie zamyka się na drifterow. Są organizowane sesje driftu. Nie za często ale są! :)

Wierzcie mi, z tym torem i jego budową, to temat co najmniej na książkę. Wcale nie było łatwo i sami do tej pory, przy wielu kłodach rzucanych pod nogi, przeciwnikach i obsuwach terminu... niedowierzamy, że się udało!
Dzięki radnym prawicy od początku bombardującym projekt nie ma całej brakującej infrastruktury i parkingu z prawdziwego zdarzenia...
Najważniejsze jednak jest - asfaltowa nitka i możliwość jazdy po niej! :)

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

12

Odp: Tor Wschodzący Białystok - treningi, eventy

Tory zamykaja sie na drifterow, bo Ci najmocniej zuzywaja asfalt. Patrz taki tor w Koszalinie. Fajny obiekt, ale asfalt to ma chyba ze 30+ lat i mimo, ze jestem amatotem to czuhe, ze znacznie rozni sie od tego w Radomiu czy Bydgoszczy...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

13

Odp: Tor Wschodzący Białystok - treningi, eventy

levis napisał/a:

Tory zamykaja sie na drifterow, bo Ci najmocniej zuzywaja asfalt. Patrz taki tor w Koszalinie. Fajny obiekt, ale asfalt to ma chyba ze 30+ lat i mimo, ze jestem amatotem to czuhe, ze znacznie rozni sie od tego w Radomiu czy Bydgoszczy...

drift nie niszy toru, chyba że ktoś jezdzi do wystrzału opony i pozniej kontynuuje jazde na samej feldze

Husqa smr 570

14

Odp: Tor Wschodzący Białystok - treningi, eventy

to co w takim razie niszczy tor ? sam z siebie się nie robi śliski. Mówię Ci, że to od nadmiernego driftowania i nie mówię tutaj o drifcie gokartów, tylko 500 konnych sprzętów, co orają opony za 4-5 okrążeń...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

15

Odp: Tor Wschodzący Białystok - treningi, eventy

levis napisał/a:

to co w takim razie niszczy tor ? sam z siebie się nie robi śliski. Mówię Ci, że to od nadmiernego driftowania i nie mówię tutaj o drifcie gokartów, tylko 500 konnych sprzętów, co orają opony za 4-5 okrążeń...

no właśnie lepszą przyczepność można uzyskać dzięki nagumowaniu toru

Husqa smr 570