31

Odp: Supermoto na ulice/stunt

Glodnemu chleb na myśli :D

32

Odp: Supermoto na ulice/stunt

shonek napisał/a:

Nie trzeba. Grubą kasę trzeba na to wyłożyć, przy dobrych założeniach jakieś max 33-34km można uzyskać. Nie wiem czy warto.
"Bazzaz" dziwne bo przeczytałem to jako Brazzers

A jednak okazuje się że trzeba, gdyż wr250x/r ma w serii już zbyt ubogą mieszankę i zmieniając wydech i dolot to jeszcze bardziej ją zubażamy przez co może wypalać zawory i się przegrzewać.
Ja kupiłem FMF Programmer.

MT-07

33

Odp: Supermoto na ulice/stunt

Noo, zamiast wystroić moto lepiej zajechać silnik ubogą mieszanką na byle jak wystruganym przelocie i bez filtra powietrza :D Wszystkie seryjne motocykle maja kiepsko ustawione mieszanki, nawet na oryginalnym układzie wydechowym.

n ex motocykli -> Yamaha WR250X/R - the Swiss army knife of motorcycles ;)

34

Odp: Supermoto na ulice/stunt

nashman_supermoto napisał/a:
shonek napisał/a:

Nie trzeba. Grubą kasę trzeba na to wyłożyć, przy dobrych założeniach jakieś max 33-34km można uzyskać. Nie wiem czy warto.
"Bazzaz" dziwne bo przeczytałem to jako Brazzers

A jednak okazuje się że trzeba, gdyż wr250x/r ma w serii już zbyt ubogą mieszankę i zmieniając wydech i dolot to jeszcze bardziej ją zubażamy przez co może wypalać zawory i się przegrzewać.
Ja kupiłem FMF Programmer.

Co to znaczy, że trzeba??? Ja rozumiem to tak, że jak trzeba byłoby jednak założyć to znaczy, że bez tego byś nie mógł jeździć. A jednak można jeździć bez więc czemu piszesz, że trzeba jak w rzeczywistości nie trzeba?

WR250X -> Husaria 701

35

Odp: Supermoto na ulice/stunt

polecam lc4,

benzyna

36

Odp: Supermoto na ulice/stunt

shonek napisał/a:

Co to znaczy, że trzeba??? Ja rozumiem to tak, że jak trzeba byłoby jednak założyć to znaczy, że bez tego byś nie mógł jeździć. A jednak można jeździć bez więc czemu piszesz, że trzeba jak w rzeczywistości nie trzeba?

To znaczy że po zmianie wydechu lub dolotu należy wystroić dawkę paliwa (chodzi o stosunek paliwa do powietrza - AFR) gdyż wtedy dochodzi do mocnego zubożenia mieszanki (ktora już przy seryjnym wydechu i dolocie jest uboga ze względu na normy emisji spalin o czym pisałem wcześniej) co doprowadza m.in. do wypalania gniazd zaworowych oraz przegrzewania się silnika.

Polecam lekturę: [url]http://forum.mieloch.pl/tlumik-przelotowy-czyli-jak-zniszczyc-silnik-motocykla-4t-t55773.html[/url]

MT-07

37

Odp: Supermoto na ulice/stunt

Łolaboga.... Zbyt dosłownie mnie zrozumiałeś

WR250X -> Husaria 701