1

Temat: Pomoc w ocenie moto

Cześć!

Od jakiegoś czasu rozglądam się za moto dla siebie (125 2t). Skupiałem się na Yamaha DT, Husqa SMS i Aprilia MX, a w dniu dzisiejszym trafiłem na ofertę, która mnie zaciekawiła.
A mianowicie... Honda CRM 125 na kapciach supermoto.

[url]https://www.olx.pl/oferta/honda-crm-125-sm-enduro-CID5-IDtPtvt.html#da238b9319[/url]

Poczytałem sobie chwilę o tym modelu i podobno siedzi w tym silnik z NSR 125, więc z częściami nie ma problemu. Problem natomiast podobno jest z częściami nie-silnikowymi, bo nie jest tych moto dużo w Polsce. Poza tym podobno też "dziwnie" oddaje moc, stąd rodzi się moje pytanie - jest tu ktoś, kto zna lepiej te sprzęty i byłby w stanie mi nieco przybliżyć temat?
A przy okazji, oczywiście, prosiłbym także o pomoc w ocenie moto z w/w ogłoszenia, może ktoś będzie coś wiedział o tej sztuce i/lub coś "wyczai" choćby po zdjęciach.

Z góry dzięki!

2

Odp: Pomoc w ocenie moto

Co to znaczy "dziwnie" oddaje moc?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

3 Ostatnio edytowany przez ArekCC (2018-04-28 15:10:28)

Odp: Pomoc w ocenie moto

Jeśli wcześniej skupiałeś się na Aprilii MX czy Husqvarnie SMS to musisz wiedzieć, że taka Honda to przepaść w stosunku do tych dwóch motorków. Zawias, heble, wygląd, to wszystko CRM ma gorsze i to znacząco. Ponadto widzę, że koła ma wąziutkie - rodem z 50tki (wiem, że są z NSR125) :)

Aprilia SX50
Senda DRD Pro 70

4

Odp: Pomoc w ocenie moto

myśle , że lepiej dołożyć troche kasy i kupić dt'ke lub aprilie , CRM ma gorsze podzespoły i tak naprawde jest składakiem

DRZ 400 SM ---> Husqvarna SM 610 ---> KTM EXC 530

5

Odp: Pomoc w ocenie moto

Gierwi - gdzieś wyczytałem (na jakimś forum), że z dołu w ogóle nie idzie i tylko jeśli ja trzymasz na BARDZO wysokich obrotach to coś jest w ogóle z tej jazdy.
Dzięki wielkie za opinie! Skoro takie są co do niej odczucia, to zaufam opinii zdecydowanie bardziej doświadczonych kolegów i będę dalej polował na coś innego. :-)
Jak trafię coś ciekawego, to na pewno będę pisał w tym temacie, więc jeśli można go nie zamykać, to będę wdzięczny. ;-)

6

Odp: Pomoc w ocenie moto

Podbijam temat nową ofertą, która mnie zainteresowała, a mianowicie:
[url]https://sprzedajemy.pl/yamaha-dt-125-polecam-rm-cr-yz-wr-kx-yzf-kielce-2-6bea9f-nr55247073[/url]

Jutro będę dzwonił wypytać co i jak, ale w międzyczasie może ktoś tutaj zauważy coś już po zdjęciach. Przyznam szczerze, że jak na moje, jeśli rzeczywiście jest zrobione to, co wypisane w ogłoszeniu, to zanosi się na to, że może być zdrowy sprzęt w rozsądnych pieniądzach. Czy się mylę?

7

Odp: Pomoc w ocenie moto

Gościa w tym ogłoszeniu trochę poniosło. Po pierwsze to trochę dziwne, że robił taki remont i wymienił tyle rzeczy przy takim przebiegu.
-Tłok meteor ma różne opinie
-DT nie ma 35 koni
-Kupno i regulacja zaworu wydechowego? To wcześniej jeździł bez? :D
-Zacisk brembo jest seryjnie w dt125x
-Koła nie kosztują 6000 i są seryjne
-Klocki na zamówienie? :D

Ogólnie po zdjęciach mało widać. Jeżeli nie masz daleko to zawsze warto zweryfikować.

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

8

Odp: Pomoc w ocenie moto

Mówi, że moto stało ok. 3-4 lata nieużywane i dlatego zdecydował się na remont - ot, żeby mieć większość pewność, że go nic nie zaskoczy na drodze. Zawór wydechowy zmienił też wtedy, na serię, tylko nową.
Co do rzeczy "do wymiany" to mówi, że linka od prędkościomierza i tylna opona (podobno się już kończy), i też okleina, bo podobno gdzieniegdzie mu tak sobie wyszło, bo sam oklejał.

Ale umówiłem się wstępnie na niedzielę. Podjadę, zobaczę co to w ogóle za maszynka.
Jest tu ktoś z Kielc, kto za tradycyjną Polską walutę (flaszkę) miałby może czas i ochotę podjechać tam ze mną, żeby go trochę oglądnąć? Zawsze warto poznać opinię kogoś bardziej doświadczonego.

9 Ostatnio edytowany przez Spidi (2018-05-03 17:31:06)

Odp: Pomoc w ocenie moto

Hehe
Przecież to ogłoszenie pachnie lipą z kilometra - ktoś kto wciska taki kit albo jest niepełnosprawny umysłowo, albo jest przekonany, że wszyscy dookoła to debile i nic nie kumają... Czyli w sumie na jedno wychodzi.

Zwykły piździk jakich są na świecie dziesiątki tysięcy, kosztujący kilka klocków. A dorobił do tego historię jak by to był biały kruk conajmniej na miarę R7. :)))
Nie wierz w ani jedno słowo tego typa a jak sam nie potrafisz zweryfikować stanu motocykla to zapłać fachowcowi i go zabierz na oględziny.

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

10

Odp: Pomoc w ocenie moto

Dzięki za opinię!
Postaram się zorganizować sobie kogoś, kto by ze mną podjechał i coś doradził na miejscu, po sprawdzeniu sprzęta. :)

11

Odp: Pomoc w ocenie moto

Czytając ten opis to nawet bym się nie wybierał po to... Mimo, że mam do Kielc 60km... Nie napalaj się i podejdź do tematu na luzie i sprawdź wszystko na spokojnie ale mnie też to pachnie lipa

12

Odp: Pomoc w ocenie moto

Fotki strasznie z dupy.
Klocki nowe a tarcza cienka jak żyletka:D

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

13 Ostatnio edytowany przez Karolo (2018-05-04 12:19:08)

Odp: Pomoc w ocenie moto

Naped też by trzeba myśleć powoli z tego, co po zdjęciach widzę.

@hacker - wątpię, że ta tarcza ma 12k najechane... Chyba x 3 to bym się zgodził...

14

Odp: Pomoc w ocenie moto

Ale ogólnie koleś tak fantazjuje w tym ogłoszeniu, że raczej trzeba sobie z miejsca odpuścić. Zwłaszcza z tymi kołami za 6k i reszta tych wymysłów.

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

15

Odp: Pomoc w ocenie moto

Daj Pan spokój... za piździka 7k...