16

Odp: Pomoc w ocenie moto

MAĆKO napisał/a:

Daj Pan spokój... za piździka 7k...

Normalna cena jak za 125 w 2T, ba, młodsze Aprilie i Husq to i za 9-10tys chodzą. Chociaż fenomenu DTki nie rozumiem, albo nie, rozumiem, płaci się w jej przypadku głównie za markę :)

Aprilia SX50
Senda DRD Pro 70

17

Odp: Pomoc w ocenie moto

Akurat cenowo to nie jest tragicznie z tym konkretnym egzemplarzem, bo rzeczywiście z tego co widać po ogłoszeniach, ciężko jest wyrwać fajną poniżej 7-8k.
Mam już w zasadzie wszystko dograne z "wyprawą" do Kielc, więc pojadę i po prostu zobaczę co to tam w ogóle jest. Nie nastawiam się na zakup, raczej chcę się rozeznać w temacie i EWENTUALNIE gdybym doszedł do wniosku, że może warto, to wtedy nad tym myśleć.
Dzięki wszystkim za opinie, na pewno zwrócę na wszystkie wymienione przez Was rzeczy większą uwagę!

18

Odp: Pomoc w ocenie moto

Jak szukasz Dt125X to za jakiś czas mogę Ci sprzedać swoją.

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

19

Odp: Pomoc w ocenie moto

W zasadzie to rozglądałem się przede wszystkim za Apką MX, Husqvarną SMS albo właśnie DTXem. Zobaczymy, co z tego wyjdzie - tak, jak mówię, jutro jadę pooglądać tamtą sztukę, o której pisałem. Jeśli wyjdzie na to, że dałoby się to za jakieś w miarę rozsądne pieniądze doprowadzić do niezłego stanu, to pewnie podejmę ryzyko.

20

Odp: Pomoc w ocenie moto

Ja bym się nie pakowal... Lepiej szukaj zajezdzone i zrób sobie remont, a nie laduj się w niewiadomo jakie padalce. Sam opis odstrasza na odległość

21

Odp: Pomoc w ocenie moto

MAĆKO napisał/a:

Daj Pan spokój... za piździka 7k...

Akurat teraz te "piździki" przez to, że wprowadzili przepisy, że można jeździć na B są mocno w cenie ;)

Ja bym się akurat na to ogłoszenie mocno nie napalał bo jest mocno przesadzone, a co do doprowadzania do dobrego stanu to zawsze można włożyć sporo kasy.

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

22

Odp: Pomoc w ocenie moto

Dokładnie - nie sztuką jest kupić studnię bez dna.
Ja po kilkunastu motocyklach i pewnie nie mniejszej liczbie samochodów wyznaję zasadę, że nie szukam okazji. Szukam możliwie najlepszej, najzdrowszej i najlepiej utrzymanej sztuki na jaką mnie stać. Niestety zwykle wiąże się to z wysoką ceną, często wyższą niż rynkowa czyli trzeba „przepłacić”.
Potem jednak masz dużą szansę na święty spokój a jak będziesz dbał to gdy kiedyś przyjdzie do sprzedaży to zwykle nie ma z tym problemu i coraz częściej ludzie potrafią to docenić i odpowiednio zapłacić.

W drugą stronę to nie działa. Jak kupisz moto zmęczone, wymagające dużo pracy i sporo wkładu to niestety w 95% przypadków przysłowiowej igły już z niego nie zrobisz. Nawet jak poprawisz i wymienisz masę rzeczy, zdecydowanie poprawisz jego stan to zawsze zostaną jakieś ślady przeszłości. By zrobić z czegoś takiego igłę trzeba rozebrać w pył i wymienić naprawić wszystko - to oczywiście wiąże się z olbrzymimi kosztami i najczęściej mija się z celem.
Na koniec zechcesz sprzedać a ludzie i tak będą kręcić nosem i finalnie, krótko mówiąc i tka będziesz w plecy.

Każdy z nas kto w tym siedzi długo przerabiał takie lekcje. Ucz się na naszych błędach...
Wiem, że jeździć się chce ale nie kupuj pierwszego lepszego tylko dlatego, że jest. Potem zamiast jeździć będziesz się wqrwiał bo ciągle będzie COŚ...

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

23

Odp: Pomoc w ocenie moto

Byłem, oglądnąłem. W zgodzie z Waszymi radami - nastawiony na to, żeby zobaczyć co to, nie żeby kupić.
I muszę przyznać, że... TRAGEDIA!

Niby mówił, że opona tył jest "na wykończeniu". Na wykończeniu to ona może i była, jakieś 8 lat temu. Tej opony praktycznie nie było. A poza samym stanem bieżnika, uwaga... Obie opony od nowości. 12 lat. Strach w ogóle to prowadzić na tych kapciach, co dopiero na tym jechać!
Obie tarcze do wymiany w trybie natychmiastowym.
Moto nie trzyma w ogóle "jałowych" obrotów, jeśli mu nie dasz w gaz po odpaleniu, to momentalnie gaśnie.
Nawet nie sprawdzałem dokładniej po tych wszystkich rzeczach. Ale z ciekawości sprawdziłem jeszcze jedną rzecz.
VIN w dokumentach (karta pojazdu i dow. rej.) nie zgadza się z tym na tabliczce znamionowej i ramie. MOŻLIWE, że to tylko "czeski błąd", bo po prostu są ze sobą zamienione miejscami dwie cyferki stojące obok siebie, ale... Nie warto się w to bawić, nie ważne czy to tylko pomyłka urzędasa do odkręcenia w wydziale komunikacji, czy sprzęt Bóg wie skąd.
Dodatkowo gość się wysypał, że moto jest nie do końca legalnie sprowadzone do Polski. No po prostu cud nad Wisłą. ;D ;D

Dzięki wszystkim za rady, bo to dzięki nim wiedziałem też konkretniej na co zwrócić uwagę. Na pewno jeszcze się odezwę w temacie jeśli znajdę jakąś inną sztukę w moim zasięgu. :-)

24 Ostatnio edytowany przez Khali (2018-05-09 15:56:05)

Odp: Pomoc w ocenie moto

Byłby może ktoś w stanie powiedzieć mi coś więcej o tej sztuce?
[url]https://www.olx.pl/oferta/husqvarna-sm-wr-wre-125-2t-b-a1-zarejestrowana-enduro-supermoto-CID5-IDubZAT.html#7fa7e85097[/url]

Gadałem z gościem i mówi, że jest to WRE z przełomu 97/98. Sam po kupieniu jej (dość niedawno) dokupił koła SM, i z tego co mówi to z rzeczy do zrobienia opona przód koniecznie do wymiany, bo jest trochę popękana, a do tego uszczelniacze w lagach, bo trochę puszczają.
Mówi, że rozebrał silnik i oglądał jak to tam wygląda i podobno jest w porządku, kompresja też ok. Koła SM kupił razem z tarczami i podobno są w bardzo dobrym stanie. Klocki zmieniane też nie tak dawno temu. No i na nich były te opony, więc wziął je bardziej na zasadzie "zobaczyć jak to jeździ na małych kółkach" z zamiarem ew. wymiany tego przodu.
Chciałbym ją brać bez dużych kół, więc już wstępnie mówi, że na pewno w takiej sytuacji jeszcze by spuścił z ceny.
Za taką cenę wydaje się to być w porządku, bo nawet po wsadzeniu jeszcze kilku stów w opony i uszczelniacze, nadal byłaby to dość tania maszynka.
Liczę na jakieś Wasze opinie jako zdecydowanie bardziej doświadczonych! Z góry dzięki! :-)

25

Odp: Pomoc w ocenie moto

Z mojego doświadczenia jak ktoś mówi ze zaglądał do silnika zobaczyć jak to tam wyglada to znaczy ze nigdzie nie zaglądał ;P chyba ze przez okno wydechowe :)))

KTM SMC 690 - niestety sold
MT09 - sercem nadal w supermoto!

26

Odp: Pomoc w ocenie moto

Pojawiła się DT dość blisko mnie, jutro z rana będę dzwonił i rozpytywał, a w międzyczasie wrzucam tutaj, może ktoś coś zobaczy z tych raptem trzech zdjęć, które są w ogłoszeniu.

[url]https://www.olx.pl/oferta/yamaha-dt-125-CID5-IDux2R1.html#7fa7e85097[/url]

Z góry dzięki! :)

27

Odp: Pomoc w ocenie moto

"Yaszka bez problemu rozpędza się do około 130km/h ale nie była katowana gdyż motorem poruszała się kobieta..."

Jak widzę takie teksty to mi się śmiać chce, ktoś próbuje napisać, że "motocykl zapier*** jak dzik"i, ale że w sumie to spróbował tylko jeden raz, jak go kupował bo mu szkoda było.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

28

Odp: Pomoc w ocenie moto

No w to piękne zdanie nie wierzę ani trochę.
Z tego co gość powiedział to napęd i klocki koło 60%, opony jeszcze sporo mięcha mają (i roczniki w miarę normalne, bo 2015, a nie jak poprzedniego który oglądałem, czyli 2006...). W zeszłym roku robił tłok i szlif cylindra (jakieś 2k km temu).
Pojadę, bo mam niedaleko, oglądnę... I zobaczymy co z tego będzie. :D