811

Odp: Jakie gumy?

Panowie mam problem w swoim SM mianowicie kolo przód 16 cali i nie mogę znaleźć jakieś sensownej opony pod SM. Ma ktoś dostęp do potorowych szesnastek?

812

Odp: Jakie gumy?

Żonkil napisał/a:

Shonek a ja Ci napiszę, że jak je założyłem tak szybko, je z SMCra wywaliłem. Myszkował przy większych prędkościach i bardzo źle mi się na nich jeździło. Miałem drogowe ultra street czy coś takiego.

Hehehe. A ja Ci napiszę że miałem w poprzednim SMC i mam teraz w SMCR i innej opony nie chcę. Fakt że stabilność przy dużych prędkościach trochę cierpi, ale supermoto ma dawać fun przy mniejszych i na ciasnych torach. To jest po prostu prawdziwa opona SM. Daje moim zdaniem dużo lepszą zwrotność. Moto wydaje się znacznie lżejsze. Bardzo szybko się nagrzewa, dobrze trzyma na suchym i mokrym.
Ale to może kolejny przykład na to że opony to bardzo indywidualny problem.
Żonkil, gdzie wywaliłeś te opony, może jeszcze leżą, to podjadę?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

813

Odp: Jakie gumy?

Sprzedałem tutaj na forum komplet. ;)

A tak na prawdę , co kierownik, to swoje zdanie na temat opon ma. Gierwi chwali, ja nie i pewnie obaj mamy rację :)

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

814

Odp: Jakie gumy?

Ja tam mam kolejnego pre cut'a z przodu do normalnej jazdy i jest dobrze :) O dziwo bardzo wolno schodzi, przy stoppie super trzyma, tylko lekko buja przez wysoki profil. Trzeba się trochę pilnować na deszczu, ale jest do zniesienia. Za to pre cut z przodu jakoś mi nie podpasował na torze przy jeździe w dużym złożeniu. Na kole z tyłu też testowałem do codziennej jazdy i był mistrzowski, ale tak szybko się skończył, że nie zdążyłem pojeździć na deszczu ani na torze.
A co do innych to diablo rosso 3 to idealna opcja na ulice, mam z tyłu i bardzo polecam. Na torze też daje radę. Lepszy jest racetec rr, który na torze sprawował się wyśmienicie, ale na drodze też sporo jeździłem. No i racetec SM, idealna guma na tor :D Na drogę raczej słabo bo nie dogrzejesz i nie ma homo :P

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

815

Odp: Jakie gumy?

Za radą kolegów zdecydowałem sie na michały pilot road 4, ale mam mały problem z rozmiarami bo to moja pierwsza miana opon w WR'ce i tu pojawia sie pytanie jakie opony wziac na standardowe 17 calowe koła WR250x 110/70, 140/70? Pilot Road 4 w tym dokładnie wymiarze znalezc nie moge, szukałem dokładnie wiec domyślam sie, że po prostu nie ma - wiec jakie brac?

Szczególnie z tej rozmiarówki, bo tu bym chciał zamawiac.

[url]https://www.oponeo.pl/model-opony-motocyklowej/michelin-pilot-road-4[/url]

816 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2018-04-20 17:38:32)

Odp: Jakie gumy?

pilot road nie jest do lekkich motocykli, kup sobie coś bardziej sportowego.

817 Ostatnio edytowany przez fazzie (2018-04-20 07:47:11)

Odp: Jakie gumy?

Czemu nie? Do ciezkich maja chyba specjalna serie GT, a zależy mi na czymś co bedzie do jazdy na co dzien i bedzie dobrze trzymać na mokrym, ale jeżeli masz lepszą propozycje to chętnie wysłucham.

818

Odp: Jakie gumy?

Panowie mam problem w swoim SM mianowicie kolo przód 16 cali i nie mogę znaleźć jakieś sensownej opony pod SM. Ma ktoś dostęp do potorowych szesnastek?

Kup sobie nówkę bo uzywek w takim rozmiarze będziesz szukał sto lat. Ogólnie masz lipę bo jesteś skazany tylko na nówki michały w niemałej cenie.

819 Ostatnio edytowany przez Arszen (2018-04-20 08:03:33)

Odp: Jakie gumy?

fazzie napisał/a:

Czemu nie? Do ciezkich maja chyba specjalna serie GT, a zależy mi na czymś co bedzie do jazdy na co dzien i bedzie dobrze trzymać na mokrym, ale jeżeli masz lepszą propozycje to chętnie wysłucham.

Road piloty są do turystyki...a jeśli mówisz do cięższych torozumiem ze masz na myśli takie 250+ kg
Jak chcesz iść w michaly to już lepsze będą power piloty 3...miałem je i fajnie trzymały ma torze i przy normalnej jeździe nie zależnie czy to na suchym czy mokrym, szybko tez nie zeszły bo zrobiłem na nich 15k i raczej tylko tył do wymiany (tyle ze to nie w SM). W maju zmieniam już na typowe turystyczne road 5 wiec będę miał przód w dobrej cenie do sprzedania tule ze 120/70

Jest:
Fz8 Fazer 2011, Yz450f SM 2013, Kx250f 2011
Było:
Wr250f 2004, DRZ 400 SM 2007.

820

Odp: Jakie gumy?

Nie wiem po co te wasze rozważania - Metzelery Racetec RR, to najlepsze gumy jakie możecie kupić do SM z homologacją w rozsądnej cenie.

Na środku mają sporo rowków, dzięki czemu dobrze będą odprowadzać wodę na mokrym, a na bokach jest prawie slickiem.

W deszczu chyba i tak nikt nie kładzie mocno moto na zakrętach...

Wg mnie zajebista, uniwersalna opona...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

821

Odp: Jakie gumy?

Zgadzam sie, to chyba coś znaczy: [url]https://youtu.be/oIEd17Bkp5U[/url]

822

Odp: Jakie gumy?

levis napisał/a:

Nie wiem po co te wasze rozważania - Metzelery Racetec RR, to najlepsze gumy jakie możecie kupić do SM z homologacją w rozsądnej cenie.

Na środku mają sporo rowków, dzięki czemu dobrze będą odprowadzać wodę na mokrym, a na bokach jest prawie slickiem.

W deszczu chyba i tak nikt nie kładzie mocno moto na zakrętach...

Wg mnie zajebista, uniwersalna opona...

A jaka mieszanka?

WR250X -> Husaria 701

823

Odp: Jakie gumy?

ja akurat mam takie:

METZELER RACETEC RR 120/70ZR17 K1 + 160/60ZR17 K2

oprócz tego, że tył dość szybko schodzi, to są super :)

nawet na zawodach Bemowskich, gdzie piździło strasznie nieźle kleiły :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

824

Odp: Jakie gumy?

Pilot Power 2 - bardzo dobre, wlasnie do lekkich moto bo w cięższych w gorace dni na torze szybko się przegrzewają i zaczynają tracic przyczepność. Za to do ulicznego supermoto bardzo ok ;)
Pilot power 3 jeszcze lepsze . a naprawdę fajne jako homologowane slicki to pilot power RS - Hermes się na nich scigal w pucharze i chyba nie narzekal ;) przynajmniej ja nie slyszalem.
Pilot Road to turystyki, wiec jak dla mnie pomylka do supermoto - chyba ze maja być mega przebiegi bez wymian ;)

doomin13

fs450

825 Ostatnio edytowany przez ŁukaszG (2018-04-20 21:23:31)

Odp: Jakie gumy?

Ja założyłem pirelli rosso 2 i mega poprawa w stosunku do pilot road 3.
Moto trzyma jak głupie i z jaka lekkością sie przerzuca to bajka.
Napewno zejdą znacznie szybciej niż piloty ale ma byc frajda nie?

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP