1 Ostatnio edytowany przez van-zizi (2018-03-31 16:56:07)

Temat: KTM SMCR Odpowietrzanie hamulca

Panowie odpowietrzał ktoś z was hamulec w SMCRze? Przyblokowało mi się ostatnio hamulec z przodu, rozebrałem i wyczyściłem zacisk ale kurcze nie mogę go do końca odpowietrzyć. Próbuje tradycyjną metodą czyli pompowanie i spuszczanie płynu przez odpowietrznik w zacisku i niby spoko, nie ma już bąbelków powietrza ale klamka dalej gumowa. Nie mam już pomysłu jak to zrobić domowymi metodami. Ma ktoś na to jakiś patent?

P.S. Miał ktoś problem z tym hamulcem że nie puszczał? Zmieniłem ostatnio płyn hamulcowy na DOT 5.1 i nie wiem czy to ma jakiś wpływ na to.

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI

2

Odp: KTM SMCR Odpowietrzanie hamulca

masz zapowietrzoną pompę. Odpowietrz pompę:)

3 Ostatnio edytowany przez van-zizi (2018-03-31 17:12:01)

Odp: KTM SMCR Odpowietrzanie hamulca

A robiłeś to może w smcrze? gdzie ona ma odpowietrznik i jak to prawidłowo zrobić? Nigdy tego nie robiłem

A i poczekaj mówisz o pompie ABS czy o pompie z klamką?

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI

4

Odp: KTM SMCR Odpowietrzanie hamulca

Heh obojętne w czym, odpowietrza się zawsze tak samo:) Obadaj sobie na YT.

Czasami jest odpowietrznik na śrubie łączącej z przewodem, jak nie ma to czasami jest odpowietrznik w pompie, jak nie ma to wystarczy poluzować przewód przy pompie w taki sam sposób jak robisz to z odpowietrznikiem przy zacisku z tym że będzie syf inni jeszcze atakują strzykawką od dołu, kolejni znowu mają podciśnienie... Sposobów odpowietrzania układów hamulcowych jest tyle co sposobów walenia konia i każdy ma swój ulubiony. Improwizuj ziomuś:)

5

Odp: KTM SMCR Odpowietrzanie hamulca

A powiedz mi czy te tłoczki zacisku powinny "chodzić" luźno czy bardzo ciasno. Bo jak ja to rozebrałem to cholernie ciężko było wyciągnąć tłoczki. Siedzą mega ciasno. Tak powinno być?

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI

6

Odp: KTM SMCR Odpowietrzanie hamulca

A wyciągnąłeś je i próbowałeś wsadzić z powrotem na starych uszczelniaczach?

7 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2018-03-31 17:38:19)

Odp: KTM SMCR Odpowietrzanie hamulca

Dobra widzę że tak. Nie jest to jeszcze takie złe jak użyłeś pasy ATE żeby to poskładać a tłoczki lekko przepolerowałeś. Mimo wszystko raczej staram się wymieniać całe zestawy naprawcze. Tłoczek powinien poprawnie wsuwać się z lekkim oporem. Na zasadzie opór, opór i nagle "jeb" wpada jak po maśle:P
Mimo wszystko nie ważne jak Ci te tłoczki chodzą, jeśli z nich się nie leje to powinno się to dać wszystko odpowietrzyć i najwyżej nie będzie hamować:)

Mały TIP, tłoczki wyciągaj kompresorem tylko uważaj na palce.

8

Odp: KTM SMCR Odpowietrzanie hamulca

Eh teraz patrze że te klocki dalej nie odbijają. Dobra zamawiam nowe gumki i będę działał...

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI

9

Odp: KTM SMCR Odpowietrzanie hamulca

jak zamówisz oryginał z kata to dostaniesz smar w zestawie. Ew. wazelina techniczna chyba też będzie dobra.

10

Odp: KTM SMCR Odpowietrzanie hamulca

No już zamówiłem. 90zl za gumki... eh

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI

11

Odp: KTM SMCR Odpowietrzanie hamulca

Zacisnij trytke na noc, z odkreconym zbiornikiem :) wtedy dwa razy i pusci

12

Odp: KTM SMCR Odpowietrzanie hamulca

Kurna, za jakiś czas ludzie będą jeszcze ofiarę składać przed odpowietrzeniem hebla:P

13

Odp: KTM SMCR Odpowietrzanie hamulca

Jak przewód hamulcowy wychodzący od pompy idzie do góry i ma kształt odwróconego U to tam prawdopodobnie masz bąbel powietrza.
Odkręć zacisk od lagi. Wsadź coś między tłoczki i daj go góry. Tak aby był powyżej pompy i aby przewód był prosty.
Wtedy odpowietrz. Bąbel z zagięcia pójdzie do góry do zacisku i tam go uwolnisz przez odpowietrznik.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD