31

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

Dobry motor:P
Podłącz do kompa i zobacz czy nic nie wyskakuje.
Bardzo Cię proszę tak dla mojej głupiej ciekawości, włącz SAS'a i zrób adaptacje 15min, podejrzewam że to może pomóc. Czynności te wykonaj tylko pod warunkiem że nie usunąłeś SAS'a a jedynie go wyłączyłeś i nie robiłeś mapy pod to co teraz jest.

32 Ostatnio edytowany przez kamilos (2018-03-27 23:07:33)

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

Moto jeżdżę codziennie i taką akcję mam drugi raz, że muszę z kabli odpalać kombinując gazem :)

Komp nie pokazuje żadnych błędów poza tą pierwszą sytuacją po zimie jak rozładowałem aku i podejrzewam, że teraz też go wywaliło. Pojawiło się wtedy coś odnośnie throttle position (chyba P2119), jutro sprawdzę dokładnie. Kontrolka FI wskakuje jak długo trzymam rozrusznik i kręcę gazem, aż odcina napięcie.

SAS mam wywalony, myślisz że może to być przyczyną? Tylko dlaczego na codzień jest ok?

Mapa jest niezmieniana akrapa.

Czy adaptacja może mieć wpływ na odpalanie? Przed chwilą byłem w garażu odłączyć ładowarkę od aku i moto odpaliło bez zająknięcia za pierwszym razem.

kamilos.net

33 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2018-03-27 23:33:22)

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

Nie, to tylko aku w takim razie. Źle przeczytałem Twojego posta:)

Wymień to aku i będzie banglać.  Mapę sobie postaw pod te mody które wprowadziłeś bo na mapie akrapa jest lipa na 100%.

34

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

Tylko, że aku jest w bardzo dobrym stanie. Super kręci i na co dzień trzyma ponad 13V. Słabnie dopiero po około 40 próbach odpalenia pod rząd. Po podłączeniu samochodowego aku też nie jestem w stanie odpalić od razu tylko muszę kombinować gazem.

kamilos.net

35

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

No ale "kombinowanie gazem" jest z punktu błędem. KTM wyraźnie kładzie nacisk na to, żeby nie dotykać pokrętła gazu przed podjęciem pracy, bo sensor odczytuje błędną pozycję "0".
Spróbuj zrobić kalibrację przepustnicy - włącz zapłon, płynnym ruchem otwórz gaz na full i takim samym płynnym ruchem go zamknij, wyłącz zapłon. Potem zrób 15 min reset i zobacz jak będzie.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

36 Ostatnio edytowany przez kamilos (2018-03-28 10:04:59)

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

gierwi, tak też myślałem, że źle robię kombinując gazem. Następnym razem, którego mam nadzieję nie będzie :) przy problemach z odpaleniem nie ruszę gazu.

Zastanawiające jest jednak, że to ruszanie gazem sprawia, że  coś tam próbuje zaskoczyć w zapłonie (zobacz filmik).

Dzisiaj rano odpalił z pierwszego, weź tu bądź mądry ;)

Zrobię jeszcze raz adaptację.

kamilos.net

37

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

Podłącz do kompa jak będzie miał problem z rozruchem i zobacz jaką wartość TPS wskazuje, nie dotykając manetki.

38

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

Zacząłbym chyba od nowego aku.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

39

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

Dekompresator według mnie, u mnie pociągnął za sobą rozrusznik w końcu a miałem podobnie jak u Ciebie tylko u mnie rano nie chciał palić a po południu tak :D

https://www.instagram.com/mdesign_projects/
                      SMCR 2016 <3

40

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

kamilos napisał/a:

Dzisiaj rano odpalił z pierwszego, weź tu bądź mądry ;)

Może po prostu potrzebował trochę rozgłosu!? Teraz już się poczuł dopieszczony, celebrowany i będzie git.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

41 Ostatnio edytowany przez kamilos (2018-06-03 23:08:38)

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

MarcinAkaMariano napisał/a:

Dekompresator według mnie, u mnie pociągnął za sobą rozrusznik w końcu a miałem podobnie jak u Ciebie tylko u mnie rano nie chciał palić a po południu tak :D

Które części auto-deko wymieniłeś? Będę niedługo rozbierał górę i zastanawiam się czy poza sprężyną coś jeszcze wymieniać?

Odnośnie samego odpalania mam teraz taki patent: przed przekręceniem kluczyka w stacyjce, odkręcam gaz do oporu, puszczam i zamykam gaz. Nie wiem czy to nie przypadek, ale teraz odpala za każdym razem :)

http://forum.super-moto.pl/misc.php?action=pun_attachment&amp;item=4345&amp;download=1&amp;secure_str=220615t38280

kamilos.net

42

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

Ojjjj mechanik z ostrowa mi go wtedy robił, pan Robert.
Po zimie odpalił tak
[url]https://youtu.be/QugpJsywMT8[/url]

A na seryjnych wydechach jeszcze szybciej :P

https://www.instagram.com/mdesign_projects/
                      SMCR 2016 <3