16

Odp: HOW TO: Serwis przedniego zacisku hamulca DRZ 400 SM

Spe3dy napisał/a:

Mam pytanko,

czy jeśli chcę sobie tylko wymienić klocki hamulcowe z przodu, to muszę bawić się w to całe spuszczanie płynu itp, czy wymiana klocków jest bezinwazyjna - "śrubka wykręć, zmień klocek, śrubka wkręć" ?

Boję się sam zaczynać to robić, żeby czegoś nie wykręcić i nie obudzić się z płynem hamulcowym na podłodze garażu O.o XD

I w ogóle doradźcie mi, mogę sobie te klocki sam wymienić, czy lepiej dać 20zł mechanikowi żeby to zrobił na pewno dobrze? Bo w sumie hamulce mi się przydają czasami i nie chcę czegoś spartolić ^^

Nie rób siary - śrubokręt w łapę i jedziesz z koksem! Pamiętaj tylko aby wpierw rozszerzyć tłoczki - bo nowe klocki są szersze od starych.
Jeżeli masz niski poziom płynu hamulcowego to ok. Jeżeli dolewałeś to może się okazać tylko, że z nowymi klockami będzie go za dużo. To tyle.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

17

Odp: HOW TO: Serwis przedniego zacisku hamulca DRZ 400 SM

no i moja wymiana klocków skończyła się na tym, że nie jestem w stanie odkręcić tej śrubki...
http://img219.imageshack.us/img219/8606/hamulec.jpg
15 minut się z nią siłowałem... aż ją tylko wyszczerbiłem... :/

100% Supermoto

18

Odp: HOW TO: Serwis przedniego zacisku hamulca DRZ 400 SM

Polecam wkrętak udarowy.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

19

Odp: HOW TO: Serwis przedniego zacisku hamulca DRZ 400 SM

WD 40 a jak nie to coś co daje płomień. I porządny wkrętak - szeroki i gruby!!!

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

20

Odp: HOW TO: Serwis przedniego zacisku hamulca DRZ 400 SM

oczywiście zdejmij cały zacisk tak żebyś mógł go na czymś oprzeć zanim padną strzały młotkami czy udarami

21

Odp: HOW TO: Serwis przedniego zacisku hamulca DRZ 400 SM

wyszperalem jakoś ten post z dokładna dokumentacją, przydatna rzecz:)

Black RiDeR

22

Odp: HOW TO: Serwis przedniego zacisku hamulca DRZ 400 SM

A znacie jakieś skuteczne metody odpowietrzania układu hamulcowego?

Moja metoda wydaje się być całkowicie nieskuteczna, o czym się dzisiaj przekonałem. Po krótce wygląda ona tak:
- wężyk podpięty do odpowietrznika i na drugim końcu w naczyniu z płynem hamulcowym
- odkręcam odpowietrznik,
- naciskam klamkę hamulca,
- zamykam odpowietrznik,
- puszczam klamkę
- zbiorniczek z płynem jest w między czasie uzupełniany

Efekt jest taki, że z wężyka leci płyn (bez bąbelków powietrza), a klamka hamulca chodzi praktycznie bez oporu z czego wnioskuję, że układ jest zapowietrzony.

HELP!

bbu
DRZ400SM

23

Odp: HOW TO: Serwis przedniego zacisku hamulca DRZ 400 SM

kolejność inna:
pompujesz kilka razy, naciskasz i trzymasz klamkę i wtedy luzujesz odpowietrznik, zakręcasz odp. i dopiero puszczasz klamkę, pompujesz .... itd, dobrze jest mieć strzykawkę 50 lub 100cl, zapiąć ją na przewód którym spuszczasz płyn z zacisku i zasysać odpowiednio co przyspiesza proces

24

Odp: HOW TO: Serwis przedniego zacisku hamulca DRZ 400 SM

hacker33 napisał/a:

Co do odpowietrznika to można go kupić na stronie:
[url]http://www.przewodywoplocie.pl[/url]    - sklep polecam!

a tak działa:
http://www.przewodywoplocie.pl/images/stories/Lueften_Moto1_pol_2.gif

hej Haker,

A pamiętasz jaki gwint jest tego odpowietrznika dla DRZ? Obstawiałbym M7x1.00...

bbu
DRZ400SM

25

Odp: HOW TO: Serwis przedniego zacisku hamulca DRZ 400 SM

Taki jak dla wszystkich Nissin - M8x1.25

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

26

Odp: HOW TO: Serwis przedniego zacisku hamulca DRZ 400 SM

Pełna profeska, rewelka! dzięki napewno się przyda :)

27

Odp: HOW TO: Serwis przedniego zacisku hamulca DRZ 400 SM

Odgrzeje:) a czy zamiast smaru do tłoczków moge użyć miedziowego?

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

28

Odp: HOW TO: Serwis przedniego zacisku hamulca DRZ 400 SM

nie
to już lepiej smar silikonowy lub wazelinę techniczną

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

29 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2015-06-02 18:49:19)

Odp: HOW TO: Serwis przedniego zacisku hamulca DRZ 400 SM

hacker33 napisał/a:

nie
to już lepiej smar silikonowy lub wazelinę techniczną

Czyli dzisiaj juz stoję z tym tematem:)
A na olej? I tak całe te tłoczki jakby w oleju. rozbieram z tego względu ze mi sie pierwszy tłoczek od góry nie chciał chować (raz sie zablokował wogole) i mi tarło cały czas klockiem o tarcze. Po rozebraniu nie widzę zeby cokolwiek mogłobyć przyczyną! Przesmaruje, złoże i sie zobacze:)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

30

Odp: HOW TO: Serwis przedniego zacisku hamulca DRZ 400 SM

Da rady odswiezyc linki do zdjec? Moze caly poradnik umiescic w pliku pdf zeby byl dla potomnych?. hacker33 wlozyl sporo pracy, a po siedmiu latach, dokumentacji zdjeciowej juz nie ma... a szkoda.