46

Odp: SMC-r 690 2016 r. Przerabiamy

No tak, racja ładowarkę najlepiej do zabawek RC kupić bo będzie najtańsza.

47

Odp: SMC-r 690 2016 r. Przerabiamy

czyli ta z lidla automatyczna nie naładuje ? :D To w jaki sposób naładuje to zwykłe ładowanie w moto ? :D

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

48

Odp: SMC-r 690 2016 r. Przerabiamy

Ja nic takiego nie powiedziałem. Sam używałem nieodpowiedniej i nic się nie stało. Mam jakiś CTEK automatic. Jednak nie było o LioN napisane w instrukcji, a tam w środku jest ponoć jakaś elektronika którą można w ten sposób spierdolić.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

49

Odp: SMC-r 690 2016 r. Przerabiamy

Żonkil PW

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

50

Odp: SMC-r 690 2016 r. Przerabiamy

Dokładnie już nie pamiętam o co chodzi i nie chce mi się tego doczytywać ale skraca się ich żywotność ładując zwykłą ładowarką. Gdzieś w necie o tym można przeczytać, głównie na forach modelarskich.

51

Odp: SMC-r 690 2016 r. Przerabiamy

Aaaa takie buty... to zostaje przy ciężkim klocku. Miałem kiedyś takie aku w rękach i fakt dziwne uczucie ale jak zwykle są plusy i minusy a ja bardziej cenie niezawodność

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI

52

Odp: SMC-r 690 2016 r. Przerabiamy

czyli co, jak się ładuje samoczynnie w moto, to skraca się jego żywotność ?

ładowanie w moto jest chyba takie samo jak w klasycznym prostowniku ?

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

53 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2018-02-27 20:07:09)

Odp: SMC-r 690 2016 r. Przerabiamy

Wydaje mi się że jak jest z niego pobierana energia i jednocześnie jest on ładowany to trochę inaczej to działa, dodatkowo regulator napięcia. Uważam że rozchodzi się o te proste prostowniki beż żadnego sterownika żeby do nich nie podłączać tego aku bo może być jakiś pożar czy cuś... .  A może zwyczajnie nas dymają na kase? i przyjmują zakłady w dziale marketingowym kto wiekszego kutasa wsadzi w mózgi konsumentów - Kto wie:D Nie interesowałem się tym tak bardzo aż do dzisiaj:P

54 Ostatnio edytowany przez Żonkil (2018-02-27 20:37:39)

Odp: SMC-r 690 2016 r. Przerabiamy

Zobaczymy jak będzie. Nie mam zamiaru kupować ładowarki lipo z balancerem do tego by go ładować. Jedyne to trzeba uważać, żeby się nie rozładował bo wtedy zdechnie.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

55

Odp: SMC-r 690 2016 r. Przerabiamy

W środku nie ma żadnej elektroniki, która chociażby w minimalnym stopniu wpływa na ładowanie? Chyba nawet musi być, bo tam powinny być minimum 3 ogniwa, a zaciski są przecież dwa, więc i tak nie ma jak podłączyć balansera.

EXC 525 in progress

56

Odp: SMC-r 690 2016 r. Przerabiamy

Tam jest jakis procek, musisz poczytać bo z akumulatorów się doktoryzować już nie będę:)

57

Odp: SMC-r 690 2016 r. Przerabiamy

- zainstalowany w akumulatorze procesor, zarządza prawidłową pracą ogniw i zapobiega m.in. nierównomiernemu obciążaniu poszczególnych z nich,

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

58

Odp: SMC-r 690 2016 r. Przerabiamy

Czyli spokojnie może być doładowywany w motocyklu, ale prostownikiem do kwasówek bym go nie ładował jak kiedy padnie.

EXC 525 in progress

59

Odp: SMC-r 690 2016 r. Przerabiamy

Mam ładowarkę do łodzi zanętowej , która ma poziom ładowania 14,5V więc powinna być idealna. Nie ma przeznaczenia do lipo, ale obstawiam, że będzie ogniwo zadowolone ;)

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

60

Odp: SMC-r 690 2016 r. Przerabiamy

Oooo panie... to my w drodze powrotnej z Kisielina wpadniemy jeszcze na rybki... nosz kurna komplet:D To moja druga szajba życiowa