1

Temat: Kolejny sprzęt propozycje

Cześć

Wyprzedałem się z motocykli i szukam kolejnego sprzętu, ale że się zestarzałem trochę to mam nieco inne wymagania i nie mogę moto dopasować. Wcześniej miałem Husaberga 570- sprzedałem po likwidacji firmy, w sumie dlatego że bałem się że za kilka lat będę musiał tłoki sam w garażu strugać. Moto Guzzi Griso 8V za ładny i za ciężki na co dzień.

No i teraz o czym myślę:

1. KTM SMC 690 w miarę świeży- niby silnik cywilny i nie trzeba się w oleju babrać co chwilę. Tylko nie wiem czy sprawdzi się na przelotach 100, 200 km czasem z plecakiem. Na miasto chyba najlepszy.

2. KTM DUKE 690 R- taka alternatywa dla SMC niby wygodniejszy i nadaje się na wycieczki tylko nie wiem czy nie będzie za nudny w porównaniu do SMC w ubranku nakeda  i czy singiel na trasie da radę??

3. Aprilia SXV 550 trochę już stara i nie wiem czy 10 letni wyczyn to dobry pomysł, poza tym boję się czy za kilka lat nie będzie problemu z częściami tak jak w przypadku nieodżałowanego berga. Do tego sprzętu raczej z dystansem podchodzę.

4. Aprilia Tuono V4 1000 APRC- taki sentyment bo już stare tuono V2 ujeżdżałem ale nie wiem czy mnie nie sponiewiera tak jak V2 i nie będę z pełnymi gaciami znów latał. Zresztą na miasto trochę bez sensu 160 KM ale z drugiej strony to zajebiste moto.

5. BMW s1000R.  Pierwsza rzędówka w  zestawieniu i w sumie pierwsza jaką kiedykolwiek brałem pod uwagę. Brzydal straszny ale podgrzewane manetki, tempomaty, zawieszenia na przycisk i inne luksusy kuszą. Taka oznaka późnej starości chyba...  :)

Ogólnie szukam czegoś lekkiego poręcznego i z pazurem. Głównie będę jeździł do pracy, po mieście, raczej dużo, trasy czasem i raczej zawodowo nie turystycznie.

Proszę o opinię na temat tych sprzętów lub ew. o alternatywy.

dzięki i pozdrawiam
Kordzik

KTM 690 Enduro,   KTM EXC 200 :)

2

Odp: Kolejny sprzęt propozycje

nie no, SXV odpada do Twoich wymagan

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

3

Odp: Kolejny sprzęt propozycje

Dla mnie SMC 690 to by nie był problem z plecaczkiem nawet 400km :)

KTM 690 SMC

4

Odp: Kolejny sprzęt propozycje

Polecam 690, zaczynałem od dziobaka i obecnie kupiłem trzeciego smc :)

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

5

Odp: Kolejny sprzęt propozycje

Z wypisanych powyżej miałem kontakt tylko z małym duke690. Fajny naked, lekki i zrywny. Singiel w połączeniu z nakedem wg mnie dobre rozwiązanie. Silnik chyba ten sam co smc? Ja gdybym szukał czegoś z ww listy to wybrałbym smcr 690 bo jednak duke mimo że B fajny to jednak jest to naked.

Hsq SMR 511
#511

6

Odp: Kolejny sprzęt propozycje

gdybyś chciał nową S1000R w dobrej cenie to zgłoś się na PW. 

Ze swojej strony mogę tylko dodać, że nie da się go nie kochać. Ma w sobie dużo jadu i na pewno nie będziesz tym motocyklem znudzony :)

7

Odp: Kolejny sprzęt propozycje

BMW s1000R jest fajny do momentu w którym zachwycasz się elektroniką. Potem ten motocykl zaczyna być nudny i awaryjny. Kumpel kupił nówkę i po 2 sezonach nie jest zbyt zadowolony z wyboru.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

8

Odp: Kolejny sprzęt propozycje

990 SD albo inne 990 które Ci się podoba- jak chcesz zobaczyć jak jeździ zapraszam do Bielska:). Będę to powtarzał jak mantrę "jebać jeden garnek na drogę - jest nudny i mało uniwersalny" chyba że jesteś typem który jedzie na miasto poświruje 10min na kole i wraca to OK- mi najlepiej 1garnek zawsze sprawdzał się na torze.
Rzędówkę też bym odpuścił, tz. ja nie lubie ale nudne nie są;)
Z tych które napisałeś to bym przemyślał na 100% Apke V4 bo to dobry sprzęt jest.

9

Odp: Kolejny sprzęt propozycje

Kordzik napisał/a:

1. KTM SMC 690 w miarę świeży- niby silnik cywilny i nie trzeba się w oleju babrać co chwilę. Tylko nie wiem czy sprawdzi się na przelotach 100, 200 km czasem z plecakiem. Na miasto chyba najlepszy.

Jeśli lubisz single to da radę  Nie takimi sprzętami ludzie uprawiają turystykę. Zobacz tę ekipę na filmie i sprawdź ich kolejne produkcje.
[url]https://www.youtube.com/watch?v=Uyf_4cNZarE[/url]

A jeśli lubisz SM i brakuje Ci mocy w singlu to postaraj się o przejażdżkę na 950/990 SM. Zwinne i zadziorne prawie jak supermoto, a petarda jest nieporównywalna.

MAĆKO tak tu agitujesz, że w końcu jakiś m nie wytrzyma i da Ci bananna ;-))))

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

10

Odp: Kolejny sprzęt propozycje

gierwi napisał/a:

MAĆKO tak tu agitujesz, że w końcu jakiś m nie wytrzyma i da Ci bananna ;-))))

to dawaj, głodny jestem. Ktoś musi nawracać:) już sxv wydaje mi się zdecydowanie lepszą opcją niż 690!

11

Odp: Kolejny sprzęt propozycje

Ja tam nie mam uprawnień żeby żywność rozdawać. :-)))))

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

12

Odp: Kolejny sprzęt propozycje

MAĆKO ewidentnie, nie lubi SMC690. Zranił Cię któryś ? ;)

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

13

Odp: Kolejny sprzęt propozycje

SD 990 to pewnie taki sam  nieokrzesany skurwiel jak Tuono 1000R. Teraz to wolał bym coś z elektroniczną nianią już w przypadku dużych moto, bo APKA potrafiła napełnić majtki na zakrętach czasami.

Mi też rzędówki jakieś takie bez charakteru się wydają. Najbardziej z dużych kusi Tuono V4.

Z małych chyba jednak SMC 690, Duke wydaje się uniwersalniejszy ale jakoś tak ten singiel tam nie pasuje.

Jeszcze jest opcja poczekać aż jakiś niemądry austryjak wstawi silnik od nowego Duka 790 do ramy SM. To by był sprzęt idealny wszędzie oprócz toru podejrzewam. 105 kM i ok. 160 kg. (duke ma 169 kg). Może skitram lepiej kasę pod poduszką i będę czekał na rozwój sytuacji.

Ciężko się zdecydować

KTM 690 Enduro,   KTM EXC 200 :)

14 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2018-02-26 19:58:07)

Odp: Kolejny sprzęt propozycje

no 790 też fajna opcja będzie ale to musze się przejechać żeby ocenić:) Ale jeśli silnik jest w 80% tak fajny jak MT07 tylko podzespoły są kilka klas wyżej to jestem bardzo "za" :) Niby w MT jakoś straszliwie mi to nie przeszkadzało że nie mam mega hebli czy super zawiasu ale jak przesiadałem się na sprzęty z wyższej półki to jednak człowiek widział różnicę. Jedynie cena 790 wydaje się być zbyt duża bo coś koło 40k w detalu, moim zdaniem to przegięcie zwłaszcza że nie wygląda jak na prototypie:P

Ze sprzętów które mi po głowie chodzą to jest Huska Nuda 900 bardzo fajny sprzęt z niezawodnym silnikiem, duży twin. Przemyś go sobie.

15

Odp: Kolejny sprzęt propozycje

MAĆKO napisał/a:

no 790 też fajna opcja będzie ale to musze się przejechać żeby ocenić:) Ale jeśli silnik jest w 80% tak fajny jak MT07 tylko podzespoły są kilka klas wyżej to jestem bardzo "za" :) Niby w MT jakoś straszliwie mi to nie przeszkadzało że nie mam mega hebli czy super zawiasu ale jak przesiadałem się na sprzęty z wyższej półki to jednak człowiek widział różnicę. Jedynie cena 790 wydaje się być zbyt duża bo coś koło 40k w detalu, moim zdaniem to przegięcie zwłaszcza że nie wygląda jak na prototypie:P

Ze sprzętów które mi po głowie chodzą to jest Huska Nuda 900 bardzo fajny sprzęt z niezawodnym silnikiem, duży twin. Przemyś go sobie.

Widzę że masz podobny gust do mnie. Ta Huska jest zajebista. Coś takiego by mi idelanie podeszło. Tylko ja myślę o sprzęcie na parę lat przynajmniej a czasy kiedy Huska należała do BMW minęły więc jak coś zepsuję lub rozpieprzę plastik to skąd części z BMW czy KTM.  Nie wiem czy to bezpieczny zakup ale moto kozak i moc w sam raz bez niani się obejdzie :)

KTM 690 Enduro,   KTM EXC 200 :)