1

Temat: Olej do husqvarny sm 610s 2003 rok

Witam. Mam takie pytanie bo w serwisówce jest agip 10w60 a czy mógłby być Castrol Power 1 Racing 4T 10w50? Ale konkretnie jakie oleje jeszcze się do niej nadają żeby wszystko chodziło cacy może jakiś motul inne castrol? albo czy będzie pasował castrol 5w40?? Bo mam akurat kilka litrów w domu tylko nie wiem czy to nie jest samochodowy. Wiem że jest kilka tematów o olejach ale nie znalazłem tam nic interesującego może piszecie jaki olej polecacie. Dzięki z góry.

2

Odp: Olej do husqvarny sm 610s 2003 rok

Jak polecają 10w60 to nie powinieneś lać 10w50 ani 5w40 tym bardziej. Marka mniej ważna - najważniejsze parametry.
Wlać możesz wszystko i pewnie znajdzie się mnóstwo osób, które Ci powiedzą, że one leją i im działa, ale jak chcesz potem nie mieć wyrzutów sumienia jak Ci się sprzegło rozsypie albo jeszcze co innego, to najlepiej lać to co zaleca producent.
Ten agip co go polecają nie jest wcale drogi, a dobry.

pozdr,

Łukasz "Dragilla" Sacha #17

3

Odp: Olej do husqvarny sm 610s 2003 rok

Może ktoś by jeszcze się wypowiedział?

4

Odp: Olej do husqvarny sm 610s 2003 rok

Wypowiadam się tak samo jak Dragilla.

Husqa SM 450 R 08`, Husqa CR 250 82`,  Beta Zero 125 91`

5

Odp: Olej do husqvarny sm 610s 2003 rok

Ja będę może mało oryginalny i polecam olej taki jaki poleca pan owners manual  ;)

SM570R była a teraz???

6

Odp: Olej do husqvarny sm 610s 2003 rok

Ale nie o to chodzi nie mam gdzie kupić wlaśnie tego Agip i nie jestem pewien czy na 100% będzie dobry 10w40  5w40, 10w60??? Najlepiej jakby jakiś posiadacz husqvarny się wypowiedział jaki leje olej jakiej marki i jaka lepkość. huske mam z 2003 roku a w jednym maualu pisze 5w40 w 2 10w60 i nie wiem o co w tym chodzi i którym olejem mam się kierować może ktoś mi pomuc?

7

Odp: Olej do husqvarny sm 610s 2003 rok

Jako użytkownik huski powiem tak nie ma żadnego problemu z tym olejem ja kupuje u tego sprzedawcy:
[url]http://allegro.pl/item1181658895_olej_motocyklowy_agip_racing_10w60_1l_warszawa.html[/url]

SM570R była a teraz???

8

Odp: Olej do husqvarny sm 610s 2003 rok

Ja też jako użytkownik huski wypowiem się że leję taki olej jak sebek. Nie wychodzi on drogo a przynajmniej jest pewność że będzie git.

9

Odp: Olej do husqvarny sm 610s 2003 rok

Ojej przeciez nie bd płacił 70 zł za litr oleju. Przecież jakiś castrol też bd dobry który dostane na miejscu bez kupowania na allegro tylko właśnie o to chodzi że jest 10w40 półsyntetyk i 10w50 syntetyk bo nie ma castrola 10w60 tzn jest ale samochodwy przecież akurat producent zaleca agipa to nie znaczy że go musze nalać tylko chodzi o to czy którś nalewał tego castrola i czy wszystko było ok?

10

Odp: Olej do husqvarny sm 610s 2003 rok

Jeśli producent zaleca daną lepkość i te wszystkie klasy API SJ coś tam to tego należy się trzymać.
Trzymał bym się tego tym bardziej, że chyba nie masz silnika z pompą oleju, mam racje?
A poza tym jest takie powiedzenie-stać na konia-stać na bat.Osobiście nie oszczędzam na materiałach eksploatacyjnych do swoich motocykli a zwłaszcza na oleju silnikowym.

Ale zrobisz jak będziesz uważał, bo to Twoje pieniądze i Twój motocykl.

joł

11

Odp: Olej do husqvarny sm 610s 2003 rok

Franek napisał/a:

Ojej przeciez nie bd płacił 70 zł za litr oleju.

Ja kupowałem po 50zł, może da radę i taniej. A że do silnika wchodzi niecałe 2L to po taniości. Za castrola trzeba zapłacić pewnie ok 40zł za litr czyli oszczędność niewielka.

12

Odp: Olej do husqvarny sm 610s 2003 rok

Franek napisał/a:

to nie znaczy że go musze nalać tylko chodzi o to czy którś nalewał tego castrola i czy wszystko było ok?

Tak, wszyscy lejemy tego castrola co go masz u siebie na półce od 6 lat i nigdy się nic nie działo. Lej śmiało. Ja też wolę ewentualny remont niż przepłacać już na wejściu.

13

Odp: Olej do husqvarny sm 610s 2003 rok

Ja bym Ci powiedział jak to jest z olejami ale podpadłeś mi i wypowiem się w temacie tak:

Serwisówka zaleca olej.................. ale są to zalecenia na ...... gdzie jest dużo..... i dlatego w innych krajach, które są mniej........ zaleca się oleje............ dlatego ja do swojej husi zawsze lałem ........... - Piszę to jako były posiadacz huski........ A no i jeszcze marka ..............- nie ma lepszej.

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

14

Odp: Olej do husqvarny sm 610s 2003 rok

Heh, szwinia, sam bym lepiej tego nie ujął :) To idealnie podsumowuje temat.

Łukasz "Dragilla" Sacha #17

15

Odp: Olej do husqvarny sm 610s 2003 rok

i moje 3 grosze:
mój znajomy mechanik mówi że castrol to szczyny i każe lać motul