31 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2017-11-23 08:44:42)

Odp: Sezon 2018

r6cup2011 napisał/a:

Buhaaaa....  Ta  tabelka delikatnie mówiąc może  wprowadzić w błąd :) to wyniki pucharu,  MP miały 3 rundy  w PL  i 2 za granicą -  na każdej po 2 wyścigi.....

No my też mamy Puchar i Mistrzostwa. W dużych jakoś Puchar miał mniej zagranicznych rund. Alpe Adria to nie MP i PP więc to, że oni sobie robią wycieczki po Europie to trochę inny temat- i ktoś pod nich podpiął MP.

Chciałbym zobaczyć jak cały Puchar jeździ raz do Czech, raz na Litwę/ Łotwę, jak zdeterminowanej PRO klasie Mistrzowskiej dupy nie chciało się ruszyć.

Z tego co mi się wydaje to na przyszły rok mamy Bydgoszcz, Koszalin, chyba Toruń, może ostatni raz Poznań, Warszawa, przewinęły mi się jakieś zdjęcia z Pixars Ring, Rafał Bury coś kiedyś mówił o Krakowie, Wyrzyk o Białej.

Realnie żaden klub chyba oprócz Wielkopolskiego nie będzie w stanie zorganizowac rundy poza swoim miejscem " zamieszkania" , nasz klub organizuje rundy motocross i wiem ile przy tym jest latania na miejscu a co dopiero mówić o  jakimś Toruniu logistycznie nie realne , poza tym na miejscu miasto zawsze dokłada do zawodów 10 tyś zł ale do zawodów na miejscu promujących daną miejscowość , nikt z Bartoszyc nie da kasy na zorganizowanie rundy w Toruniu i to jest sprawa normalna :) więc nie ma co sie łudzić że ktoś z zewnątrz będzie organizował zawody i dokładał do nich ! a za granicą organizatora mamy i tor też ogarnięty zostaje stworzenie klasy PL zakup pucharów i prowadzenie wyników :)

Jędrek lokalne firmy z Bartoszyc może nie będę chciały promować się gdzie indziej, ale może jednak są firmy co mają większe pole rażenia, a są z Twojej okolicy.

Poza tym to sponsor wspiera klub, może mieć reklamę przy lokalnych zawodach, promocję itp, a kasa za tą promocję idzie na różne inne rzeczy.

Każdy klub jest w stanie, tylko mało któremu klubowi będzie się chciało. To jest znacząca różnica.

Patrz klub z Radomia- to jest szczyt lenistwa.

Pozdrawiam,
Piotrek

32

Odp: Sezon 2018

mallly200sx napisał/a:
r6cup2011 napisał/a:

Buhaaaa....  Ta  tabelka delikatnie mówiąc może  wprowadzić w błąd :) to wyniki pucharu,  MP miały 3 rundy  w PL  i 2 za granicą -  na każdej po 2 wyścigi.....

No my też mamy Puchar i Mistrzostwa. W dużych jakoś Puchar miał mniej zagranicznych rund. Alpe Adria to nie MP i PP więc to, że oni sobie robią wycieczki po Europie to trochę inny temat- i ktoś pod nich podpiął MP.

Chciałbym zobaczyć jak cały Puchar jeździ raz do Czech, raz na Litwę/ Łotwę, jak zdeterminowanej PRO klasie Mistrzowskiej dupy nie chciało się ruszyć.

Z tego co mi się wydaje to na przyszły rok mamy Bydgoszcz, Koszalin, chyba Toruń, może ostatni raz Poznań, Warszawa, przewinęły mi się jakieś zdjęcia z Pixars Ring, Rafał Bury coś kiedyś mówił o Krakowie, Wyrzyk o Białej.

Realnie żaden klub chyba oprócz Wielkopolskiego nie będzie w stanie zorganizowac rundy poza swoim miejscem " zamieszkania" , nasz klub organizuje rundy motocross i wiem ile przy tym jest latania na miejscu a co dopiero mówić o  jakimś Toruniu logistycznie nie realne , poza tym na miejscu miasto zawsze dokłada do zawodów 10 tyś zł ale do zawodów na miejscu promujących daną miejscowość , nikt z Bartoszyc nie da kasy na zorganizowanie rundy w Toruniu i to jest sprawa normalna :) więc nie ma co sie łudzić że ktoś z zewnątrz będzie organizował zawody i dokładał do nich ! a za granicą organizatora mamy i tor też ogarnięty zostaje stworzenie klasy PL zakup pucharów i prowadzenie wyników :)

Jędrek lokalne firmy z Bartoszyc może nie będę chciały promować się gdzie indziej, ale może jednak są firmy co mają większe pole rażenia, a są z Twojej okolicy.

Poza tym to sponsor wspiera klub, może mieć reklamę przy lokalnych zawodach, promocję itp, a kasa za tą promocję idzie na różne inne rzeczy.

Każdy klub jest w stanie, tylko mało któremu klubowi będzie się chciało. To jest znacząca różnica.

Patrz klub z Radomia- to jest szczyt lenistwa.


więc nie ma co sie łudzić , że ktoś to zrobi , jeżeli przeszedł by temat z torami takimi jak Bemowo to ja jestem w stanie zorganizować rundę , nawet w centrum Bartoszyc , bo mam fajny duży prywatny wyasfaltowany plac , zostało by jednie off-road zrobić co też by nie było problemem :) ale nie chwile obecną  nie ma co się łudzić i myślę póki jest czas to trzeba podłączyć się pod rundy zagraniczne :) może napiszmy takie pismo na Forum podpiszmy sie i wyślijmy to do PZM

33

Odp: Sezon 2018

Jak sformułujecie takie pismo, to możemy wysłać jako poszczególne kluby.

My podejmiemy próbę homologowania Bemowa- powinno się udać.

Pozdrawiam,
Piotrek

34

Odp: Sezon 2018

Najskuteczniejszym rozwiązaniem byłoby zrobienie tego samego kroku, jaki zrobili panowie z driftu :-X

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

35

Odp: Sezon 2018

A co zrobili ?

SMR 570 '01 ---> YZF 450 '07

36 Ostatnio edytowany przez wyrzyk969 (2017-11-23 10:15:08)

Odp: Sezon 2018

zural_Jedrzej napisał/a:

...jeżeli przeszedł by temat z torami takimi jak Bemowo to ja jestem w stanie zorganizować rundę , nawet w centrum Bartoszyc , bo mam fajny duży prywatny wyasfaltowany plac , zostało by jednie off-road zrobić co też by nie było problemem :) ...

To może warto by co podziałać w tym kierunku, wiadomo jaka bida z torami u nas, wiec warto próbować. Czas jeszcze jest jak się spręży. Nie musi być na stałe trasa tak jak w Warszawie, a chłopaki pewnie dostaną homo z tego co wiem. U mnie raczej tez nie będzie problemu bo robiłem pod regulamin (ok. 1000m długości, 8m szerokości, prosta startowa 12m szerokości i 90m długości, podłoże asfaltowe, tor wyznaczony linkami, a nie oponami, teren podwójny z dwoma hopkami, trzecia będzie niedługo), niedługo wstawie fotki bo robię do dokumentacji do homo. Tor stoi od sierpnia, a tylko chłopaki z Wawy się pofatygowali zobaczyć jak wygląda. Uważam, ze jak się ma jakiś obiekt na oku i chęć to można coś zrobić. Wyjazdy za granicę spoko ale czy odległość nie zniechęci co niektórych? Trzeba kombinować aby w PL było więcej miejscówek i tyle.

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

37

Odp: Sezon 2018

wyrzyk969 napisał/a:
zural_Jedrzej napisał/a:

...jeżeli przeszedł by temat z torami takimi jak Bemowo to ja jestem w stanie zorganizować rundę , nawet w centrum Bartoszyc , bo mam fajny duży prywatny wyasfaltowany plac , zostało by jednie off-road zrobić co też by nie było problemem :) ...

To może warto by co podziałać w tym kierunku, wiadomo jaka bida z torami u nas, wiec warto próbować. Czas jeszcze jest jak się spręży. Nie musi być na stałe trasa tak jak w Warszawie, a chłopaki pewnie dostaną homo z tego co wiem. U mnie raczej tez nie będzie problemu bo robiłem pod regulamin (ok. 1000m długości, 8m szerokości, prosta startowa 12m szerokości i 90m długości, podłoże asfaltowe, tor wyznaczony linkami, a nie oponami, teren podwójny z dwoma hopkami, trzecia będzie niedługo), niedługo wstawie fotki bo robię do dokumentacji do homo. Tor stoi od sierpnia, a tylko chłopaki z Wawy się pofatygowali zobaczyć jak wygląda. Uważam, ze jak się ma jakiś obiekt na oku i chęć to można coś zrobić. Wyjazdy za granicę spoko ale czy odległość nie zniechęci co niektórych? Trzeba kombinować aby w PL było więcej miejscówek i tyle.


Jeżeli doszły by dwie rundy oprócz Bydzi i Koszalina u Ciebie i na Bemowie to petarda :) mamy już 5 rund :)

38

Odp: Sezon 2018

niwy napisał/a:

A co zrobili ?

Mały lepiej zna szczegóły, ale z tego co pamiętam, to olali zupełnie PZM i organizują sobie zawody i klasyfikacje sami, we własnym zakresie.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

39

Odp: Sezon 2018

levis napisał/a:
niwy napisał/a:

A co zrobili ?

Mały lepiej zna szczegóły, ale z tego co pamiętam, to olali zupełnie PZM i organizują sobie zawody i klasyfikacje sami, we własnym zakresie.

Tak pewnie można by tak zrobić i olać PZM ale to by musieli zrobić solidarnie wszyscy zawodnicy bo w tym momencie tracimy licencje i starty za granicą idą w pizdu, chyba że na licencjach innych krajów. Druga sprawa nie mamy reprezentacji narodów.

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

40

Odp: Sezon 2018

zgadza się, są też minusy :(

ale z drugiej strony - zamiast SMON, można wysłać reprezentację na METTET :D

jeszcze inne rozwiązanie - założenie własnego automobilklubu :-]

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

41

Odp: Sezon 2018

levis napisał/a:

zgadza się, są też minusy :(

ale z drugiej strony - zamiast SMON, można wysłać reprezentację na METTET :D

jeszcze inne rozwiązanie - założenie własnego automobilklubu :-]


SMON to żadna starta jesteśmy zbyt słabi żeby tam powalczyć, realnie to nasze dzieci może nawiążą rywalizację , korzystając z naszego doświadczenia :)

42

Odp: Sezon 2018

Ja jestem za PL i tutaj będę walczył o temat zawodów - chodz wiadomo fajnie jest pojechać zagranicę to zwyczajnie większość z nas jezdzić będzie tu. Uważam że jedyna szansa to Homologacja placów, lotnisk itp. bo tor będzie można zrobić praktycznie wszędzie  - jeśli nam się to uda będzie szansa na rozwój i chociażby to żeby "staży zawodnicy" zostali - bo jezdzić od kilku lat po tych samych obiektach to też żadna frajda.

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

43

Odp: Sezon 2018

Najwiekszy proble  w supermoto w polsce to frekwencja. Malo osob zna supermoto i o tym slyszalo. Jak ktos nie siedzi w tym srodowisku i nie czyta forum supermoto to nie wie ze jest klasa street. Zeby sie przygotowac do startu w tej klasie nie majac wczesniej doczynienia z tym sportem pptrzeba 5-6 miesiecy. To znaczy ze jak na pierwszych zawodach maja byc nowi zawodnicy to trzeba pro.owac supermoto juz dzis! Bez frekwencji nie ma co robic zawodow.

www.propitbike.pl

44

Odp: Sezon 2018

Co do klasy street , z tego co pamiętam miała to być klasa dla ludzi z ,, ulicy " na motocyklach z ,, ulicy"... Niestety obecnie , poziom jest dużo wyższy niż w klasie Amator , a czołówka to zawodnicy który  z obawy przed ,, terenem" uciekli do klasy street... i pewnie pozostną tam na parę sezonów - blokując przy tym napływ nowych zawodników ...

Rozmawiałem ostatnio z Jackiem Molikiem i wiem , że są starania na pozyskanie nowych organizatorów. Wiem , że chłopaki z W-wy mocno działają. Ja ze swojej strony , jak ex - zawodnik staram się zaangażować w to ,żeby SM się rozwijało, żeby organizacja rund była na wyższym poziomie zbliżonym do tego co jest w WMMP.
Jeżeli w czymkolwiek mogę pomóc - dawajcie znać. Możemy wspólnie poprawić nasze Supermoto - a ja mogę rozmawiać z Jackiem na tematy ewentualnych pomysłow i zmian.

KTM 450 SMR
#49 S2 Mistrzostwa Polski

45

Odp: Sezon 2018

Według mnie to głupota było podniesienie wpisowego skoro i tak nie widać poprawy a wręcz przeciwnie ...

Kuba #18