16

Odp: Honda CR 250 R - historia egzemlarza

może to być kilka różnych rzeczy.

tłok, cylinder, karter (jak jakieś łożysko robi się luźne, to różne rzeczy mogą trzeć o obudowę).

nie wiem czy przypadkiem korba w 2T nie jest z kutego aluminium.

Sama skrzynia odpada - tam są elementy metalowe.

Jak umyjesz wszystko dokładnie, to powinieneś widzieć dokładnie skąd opiłki.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

17

Odp: Honda CR 250 R - historia egzemlarza

W piątek przyszedł do mnie nowiutki OEM cylinder. Przy okazji udało mi się skompletować wszystkie łożyska i simmeringi do silnika.
Miałem go dzisiaj składać ale chyba się nie uda. Czyściłem i sprawdzałem dokładnie skrzynię biegów. Okazało się, że drugi bieg ma wżery na zębatkach, których wcześniej nie zauważyłem (widoczne na poniższym zdjęciu). Czy zębatka nadaje się do wymiany? Podejrzewam, że tak.
https://image.ibb.co/hFXm8Q/IMG_20170624_182012.jpg

W wale siedzi już nowa korba Prox'a, przy okazji zrobiłem serwis tylnego amortyzatora - wszystko w Bros Racing.

P.S. dzięki mallly200sx udało się kupić taniej kilka gratów i ściągnąć nowy cylinder z USA w przyzwoitej cenie, za co jestem mu bardzo wdzięczny. Stawiam flaszkę przed Koszalinem - a dokładnie przed wyjazdem na tor, dla odwagi :)

DRZ400 SM -> WR250X-> CR 250 R -> RMZ450 RR -> nicość

18

Odp: Honda CR 250 R - historia egzemlarza

Dodam od siebie że pęknięcia na miedzy kanalami wydechowymi to typowa wada tych hond. 125 i 250 z rocznikow 01 chyba do 03. Zastanów sie czy nie lepiej włożyc tam cr500 :)

GANY RACING

19

Odp: Honda CR 250 R - historia egzemlarza

Kolega chyba już sprzedał 2t...

Pozdrawiam,
Piotrek

20

Odp: Honda CR 250 R - historia egzemlarza

Honda sprzedana. Nawet przez głowę mi nie przyszło żeby wsadzać tam 500 :) 250 nie ogarniam, to co miałbym się pchać w takiego potwora.

DRZ400 SM -> WR250X-> CR 250 R -> RMZ450 RR -> nicość

21

Odp: Honda CR 250 R - historia egzemlarza

i dobrze zrobiłeś, tez bym sie nie pchał w 500 nie umiejąc ogarnąc 250 :D Ale to troche dziwne ze 250 cie przewyższyło nie sądzisz?