46

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

Dziku napisał/a:
hacker33 napisał/a:

Dziku jakieś głupoty piszesz:)

DRZ E również ma FCR seryjnie na podkładzie.
6KM to uzyskujesz po zmienia gaźnika i wydechu w seryjnym SM.
DRZ 440 z FCR i wałkami i dobrym wydechem dorównuje lub przebija seryjne 450.

Wszystko sprowadza się do tego, o jakiej DRZ piszemy, bo ktoś może mieć na myśli S, SM, E, albo i Y. Ja miałem na myśli SM, koszt przeróbek serii MOIM ZDANIEM ma się nijak do osiągniętego efektu, a kasy wydajesz w chooj. Powiedz mi - wsadziłbyś 440ccm + FCR + wałki do SM bez zmiany korbowodu, sprawdzenia pompy oleju czy wymiany łożysk, gdzie 12 letnie moto ma rzekomy przebieg 12 klocków? No raczej nie, a ile to by kosztowało? I co osiągniesz? Takie moto ''przebija seryjne 450'', ale co 450? 450 EXC czy może 450 RMZ? Skoro przebija 450, to w takim razie podchodzi pod EXC 525 ale nie czekaj - 525 ma ''marne'' 44-46 kuni, więc zmodzone DRZ przebija też 525? I wymiany oleju tak samo jak w seryjnej SM? Jak tak, to sprzedaję 525 jak stoi i biere DRZ.

Co się bardziej opłaca? Kupno DRZ400E + remont + modzenie na 440 + zestaw SM i zostajesz z wagą motocykla, której zbić nie można VS kupno EXC 525 + remont + zestaw SM i przy odsprzedaży możesz jeszcze zarobić ;)

Na koniec - mally sam pisał, że gdyby się dało cofnąć czas, to by za drz w ogóle się nie zabierał, tylko od razu wszedł w wyczyn 450, co też zrobił, bo DRZ sprzedał i kupił Yamahę.

To może na koniec jeszcze zasugeruję alternatywę -> [url]http://forum.super-moto.pl/topic38162-s-husqvarna-sm-570-r-2001-zarejestrowany.html[/url]

Lepiej się tego ująć nie dało!

47

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

Nikt tu nie każe mu tuningować DRZ.
Natomiast co nie kupi i tak pewnie będzie remontował. Ponieważ w 100% popieram to co mówi Maćko.
Sądzę, że ten temat nie ma sensu jak wszystkie te tematy odnośnie co kupić.
Każdy chce coś za darmo, co ma zerowe koszty eksploatacji, nie urywa rąk ale też się nie nudzi itd itd.
A tu trzeba wybierać.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

48

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

Dziku napisał/a:
hacker33 napisał/a:

Dziku jakieś głupoty piszesz:)

DRZ E również ma FCR seryjnie na podkładzie.
6KM to uzyskujesz po zmienia gaźnika i wydechu w seryjnym SM.
DRZ 440 z FCR i wałkami i dobrym wydechem dorównuje lub przebija seryjne 450.

Wszystko sprowadza się do tego, o jakiej DRZ piszemy, bo ktoś może mieć na myśli S, SM, E, albo i Y. Ja miałem na myśli SM, koszt przeróbek serii MOIM ZDANIEM ma się nijak do osiągniętego efektu, a kasy wydajesz w chooj. Powiedz mi - wsadziłbyś 440ccm + FCR + wałki do SM bez zmiany korbowodu, sprawdzenia pompy oleju czy wymiany łożysk, gdzie 12 letnie moto ma rzekomy przebieg 12 klocków? No raczej nie, a ile to by kosztowało? I co osiągniesz? Takie moto ''przebija seryjne 450'', ale co 450? 450 EXC czy może 450 RMZ? Skoro przebija 450, to w takim razie podchodzi pod EXC 525 ale nie czekaj - 525 ma ''marne'' 44-46 kuni, więc zmodzone DRZ przebija też 525? I wymiany oleju tak samo jak w seryjnej SM? Jak tak, to sprzedaję 525 jak stoi i biere DRZ.

Co się bardziej opłaca? Kupno DRZ400E + remont + modzenie na 440 + zestaw SM i zostajesz z wagą motocykla, której zbić nie można VS kupno EXC 525 + remont + zestaw SM i przy odsprzedaży możesz jeszcze zarobić ;)

Na koniec - mally sam pisał, że gdyby się dało cofnąć czas, to by za drz w ogóle się nie zabierał, tylko od razu wszedł w wyczyn 450, co też zrobił, bo DRZ sprzedał i kupił Yamahę.

To może na koniec jeszcze zasugeruję alternatywę -> [url]http://forum.super-moto.pl/topic38162-s-husqvarna-sm-570-r-2001-zarejestrowany.html[/url]

Tylko przed zakupem trzeba poczytać o serwisowaniu :D

Jeszcze niech założyciel tematu napisze czy chce sobie polatać godzinę, dwie - czy może cąłodniowe przejażdżki :)

Freeride 350

49

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

SXV polecam :P haha :D

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

50

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

levis napisał/a:

SXV polecam :P haha :D

To jest myśl! i do remontu łatwiej kupić:P

51

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

Pytanie jaki budżet na start i jaki budżet na utrzymanie zł/miesiąc.

EXC 525 in progress