1

Temat: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

Witam
Chce sobie kupic jakies supermoto. kiedys na pierwszy motor mialem RMZ450, troche duzy jak na pierwszy motor ale sie latalo :) teraz latam super tenera 750. chcial bym sobie kupic jakies supermoto do powarjowania na miescie i polatania troche na polnych i moze 2 razy w roku na tor. Myslalem caly czas nad DRZ 400 ale jak tak poczytalem te wszystkie fora to sie okazuje ze po tygodniu moze byc za slaby. i co tu kupic?? wiadomo niechce paki SXV o ktorej wszyscy pisza ze to skarbonka dla bogatych. moze Ktm-a exc 525?? Doradzicie??

2

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

Honda xr

benzyna

3

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

Hihi znam takiego co ma Huskę 570 z rejestracja do sprzedania ;)

SMR 570 '01 ---> YZF 450 '07

4

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

pw

5

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

A tam pierdzielenie że drz jest słaba. Są słabi kierowcy. Jeżeli chodzi o użytek amatorski a nie latanie w zawodach to drz jest dobrym moto. Ja upalalem same wyczyny(i nadal to robię) ale or tygodnia latam drz i na miasta to jest bardzo dobre moto i do nauki np wolnej gumy również ;)

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

6

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

to RMX-a

https://www.bikepics.com/members/81

7

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

No wlasnie. nie powiem latam motorami juz pare lat ale szczerze nie umiem za bardzo latac na kole np i czy przykladowo EXC 525 nie bedzie za mocny? Ale tez czy DRZ400 nie znudzi mi sie po tygodniu czy po miesiacu??
No i napewno jak DRZ to w wersji E
A WR 450? to juz pewnie duzo duzo wieksze remonty  czy nie?

8

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

JohnnyQulaweOkO napisał/a:

A tam pierdzielenie że drz jest słaba. Są słabi kierowcy. Jeżeli chodzi o użytek amatorski a nie latanie w zawodach to drz jest dobrym moto. Ja upalalem same wyczyny(i nadal to robię) ale or tygodnia latam drz i na miasta to jest bardzo dobre moto i do nauki np wolnej gumy również ;)

Potwierdzam.
To jest chyba tak.
Jak masz DRZ na pierwsze moto to chcesz po jakimś czasie coś mocniejszego szybszego (u mnie z kumplem trwało to 3 lata). Kupujesz wyczyny i po kilku takich zabawkach zaczynasz wspominać tą biedną DRZ która okazywała się najlepszym kompromisem pomiędzy wszystkim co nazywa się supermoto.
Takie mam zdanie ja, mój kolega który tak samo jak ja zmieniał sprzęty.
W DRZ pomyłką jest seryjny wydech i gaźnik. Jak zmienisz kompletny wydech na coś markowego i wstawisz FCR to masz już fajny sprzęt w którym serwis nie pożera resztek pieniędzy i brakującego czasu.

Co do 525 jak miałeś i śmigałeś RMZ to raczej 525 nie będzie aż taka straszna choć na pewno zdziwi Cię moment obrotowy.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

Kolega miał WR.
Na początku było fajnie, później już słabo.

Żaden z tych sprzętów nie zabije Cię mocą.
Musisz sobie tylko odpowiedzieć na pytanie czy może to być wyczyn, czy stać Cię na wyczyn i czy ma to być motocykl do fajnej jazdy czy do konkretnego wyżycia się raz na jakiś czas?
Ja mając kasę i motocykl do jazdy na co dzień (tak jak Ty) kupiłbym totalnego wyczyna:D
Mało tego...kupiłbym znowu duże 2T:D

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

10

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

No i tez pytanie czy idzie przykladowo podniesc moc o 5km w drz kupujac pare gadzetow?? bo tez sie zastanawaim czy nie lepiej odpicowac sobie DRZ na lalke nic zbierac siano na remont w EXC.

no tak latalem RMZ 450 ale to po lasach i blocie i wtedy czlowiek byl mlody he. A w miescie takie 525 jak bedzie mialo dobre opony bo na oponach nie lubie ostrzedzac to czasami sie na nim nie pobawie.

Mam super tenere 750 na dluzsze trasy i na dlugie polne no i szukam czegos na co wsiade sobie po pracy wyjade na miasto poswiruje na kole (najpierw bede musial sie dobrze nauczyc) spalic gume no i tez dojebac troche na prostej i w zakretach i tez raz po raz zalozyc kola enduro i poleciec w las

11 Ostatnio edytowany przez ozyozy (2017-10-04 10:58:57)

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

380 2t powiadasz? :D
No wlasnie na wyczyn trzeba miec troche pieniedzy. i wlasnie niewiem czy nie lepiej kupic sobie co jakis czas jakis gadzet do drz czy moze jakis nowy kask buty niz siedziec 3 miesiace i zbierac siano na remont i nie jezdzic

12

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

Musisz wziąć pod uwagę, że DRZ też się remontuje:)
Na rynku jest sporo szrotów za kosmiczne pieniądze.
KTM i DRZ kosztuje dość podobnie.
Remont w obu również wyjdzie podobnie.
Plus DRZ jest taki, że te remonty robisz rzadziej, dużo rzadziej wymieniasz olej, praktycznie nigdy nie regulujesz zaworów:)
DRZ bardzo łatwo się tuninguje i uzyskuje spore przyrosty mocy.
Główną wadą DRZ jest nie niska moc a waga z którą wiele nie da się zrobić.

KTM ma taki plus, że łatwo szybko i tanio wychodzi konwersja z SM na enduro.
Na mieście bym się nie bał. Nie założysz przecież na asfalt z tyłu wielkiej patelni. Bo po co. Dobierzesz sobie tak przełożenia co by nie wstawał na koło przy byle ruszeniu.

ozyozy napisał/a:

380 2t powiadasz? :D

nową 300 na wtrysku i z rozrusznikiem

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

13 Ostatnio edytowany przez ozyozy (2017-10-04 11:29:08)

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

Nie no oczywisicie wiem ze sie remontuje drz ale drz remontuje raz na 4lata a ktm raz na 2 prawda?

hmmm no niewiem mam dylemat

mam okazje nie raz sie przejechac exc 520 bo kumpel ma musial bym sie przejechac drz dla porownania

a te Wr 450 to naprawte nie robi rewelacji. bo jak tak czytam to wielu je chwali

14

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

Pw

BMW G650 X-Moto '07 Sold —> Triumph Speed Triple 1050 '09

15

Odp: Co kupic? Cos lepszego od DRZ??

w DRZ problemy pojawiają się przy przebiegu około 20tys. km. Wtedy pierścienie i uszczelniacze zaczynają puszczać.

w KTM to bywa różniej. Jedni robią pierwszy remont przy 150mth, inni lecą aż do 500mth. Z tym, że Ci co lecą do 500mth nie wymieniają wtedy sam tłok tylko wszystko. Bo cylinder jest już jajo.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD