1 Ostatnio edytowany przez Spidzior (2017-10-01 19:15:15)

Temat: SMC 690 licznik i odpalanie

Hej. Użyłem opcji "szukaj" aczkolwiek może źle wpisywałem - jeżeli już były takie tematy, to sorry. Dalej się uczę tego motocykla i wolę zapytać ludzi, którzy już coś na ten temat wiedzą, czyli...

SMC 690 rocznik 2009 - pierwsza sprawa to licznik. Słyszałem, właśnie że pierwsze modele były wadliwe i parowały - myślałem, że mnie ten problem nie tyczy, bo przez 3 miesiące nic nie zauważyłem ( jeździłem jak było ciepło ) dzisiaj postanowiłem pośmigać i zdziwienie, zaparowany licznik przy obrotomierzu - nie powiem, bo było już dość chłodniej i różnica temperatur spora. Więc... Jest jakiś sposób na to? Nie widzi mi się kupować nowszego licznika za 700zł, skoro w tym wszystko działa tylko ta cholerna para jest w 2 miejscach a mnie to trochę irytuję - da się ściągnac to szkiełko i spróbować jakoś uszczelnić lepiej niż fabryka, czy jak?

Sprawa druga, odpalanie - o rozrusznikach ktmów różne ploty są, ale mam wydech MIVVa - na zimno pali od strzała, a jak jest już cieplejszy to nieraz musi chwileczkę pokręcić (2 sec ) , a czasami odpala od razu. Słyszałem, że to może być wina mapy, albo że ten typ tak ma ( mam również evo kit 1 ) Ogólnie mi to nie przeszkadza, ale wolałbym zapytać i nieraz przy odpalaniu zauważę również, że kontrolka akumulatora zapali się na czerwono. A 2 razy już mi się zdarzyło, że jakby licznik się zresetował i coś tam pisało, ale niezbyt zwróciłem uwagę co i później było już ok.

//edit: uprzedzając pytania nigdy mi nie zgasł, a obroty trzymają się pomiędzy 1.5, a 2 ( delikatnie faluje )

Jak były takie tematy, to sorry ale jak mówie - użyłem opcji szukaj, tylko może tez po prostu źle wpisałem. jak jest jakiś stary temat, to prosiłbym o linka, a nie krzyczenie.
Pozdrooo

KTM 690 SMC

2

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

Licznik uszczelnij, jest chyba instrukcja na angielskim forum z fotkami :)

Akumulator pewnie masz już na wykończeniu ;) Ew jak ciężko odpala to wina dekompresatora, na to bym tylko zwrócił uwagę, Ew rozrusznik na sam końcu.

https://www.instagram.com/mdesign_projects/
                      SMCR 2016 <3

3 Ostatnio edytowany przez Spidzior (2017-10-02 08:06:57)

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

nie mogę tego zbytnio znaleźć, bo wpisując parujący licznik/parowanie licznika(zegara)  wyskakują różne tematy i filmy, ale nie związane z moim problemem :D może po prostu źle wpisuje, ale za cholere nie wiem jak to inaczej nazwać  ( tak wpisywałem po polsku i angielsku )

//edit: dobra znalazlem cos takiego ( samo czyszczenie po prostu ) [url]https://www.youtube.com/watch?v=ixZQIPb5AC8[/url]
oraz takiego, ale niestety po fotach [url]http://supermotojunkie.com/showthread.php?101162-690-speedo-fog-repair[/url]

Nie wiem czy dobrze wyczytałem, ale pisał coś o poprawianiu otworów odpowietrzających oraz pokryciu uszczelki silikonem dla uszczelnienia? Czy po prostu zrobił jakieś odpowietrzenie - sorry, ale z angola niezbyt mocny jestem, więc nie wyzywać :D A licznika na stole jeszcze nie miałem.

KTM 690 SMC

4

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

Kiedy regulowałeś zawory? jak słabiej pali na ciepłym to wydechy mogą być za ciasno ;P i taki efekt będzie.

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

5

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

Z książki serwisowej wynika, że zawory były regulowane niecałe 1000km temu. Jakiś czas temu przekopywałem Jutuby i widziałem, że sporo 690 tak pali. Jest nawet na olx wystawiona 690 i w opisie także piszę, że czasami 2sec trzeba przytrzymać. Nie wiem właśnie karwasz kawka, bo czasami pali na tyk, a czasami właśnie do 2sec.

KTM 690 SMC

6

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

Może też być wina pompy paliwa ;) może nie utrzymywać ciśnienia...

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

7

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

ciasne zawory, pompa paliwa, mapa paliwa, kończący się rozrusznik lub akumulator - to są dobre tropy które warto sprawdzić.

8

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

pompa paliwa także była wymieniana, ale tak jak pisałem - czasami potrafi się zaświecić kontrolka akumulatora przy odpalaniu.

KTM 690 SMC

9

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

Spidzior napisał/a:

pompa paliwa także była wymieniana, ale tak jak pisałem - czasami potrafi się zaświecić kontrolka akumulatora przy odpalaniu.

Kontrolka ci się zaświeci bo jak dłużej kręcisz to spada napięcie i tyle ;)

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

10

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

Jeszcze bym sprawdził rolki od dźwigienek.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

Mój 2015 rano odpala na dotyk, ale po południu jak wyjeżdżam z roboty to już trzeba przytrzymać troszkę dłużej. Nie patrzyłem na stoper, ale może być coś koło 1,7 - 1,9 sekundy. :-)

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

12

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

Też nie patrzyłem na stoper, ale będzie pewnie to samo.  Z tym, że czasami potrafi odpalić na dotyk. Szkoda, że nie mam tu nikogo z okolic dla porównania :(

KTM 690 SMC

13

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

Eh ja w swoim ostatnio zauważyłem że jakoś dłużej kręci zanim odpali. Dwa razy nie chciał odpalić jak był rozgrzany, kręcił naprawdę długo ale później już ten problem nie występował. Mam niecałe 9tys przebiegu teraz i chyba czas żeby zajrzeć do zaworów...

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI

14

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

Spidzior napisał/a:

Też nie patrzyłem na stoper, ale będzie pewnie to samo.  Z tym, że czasami potrafi odpalić na dotyk. Szkoda, że nie mam tu nikogo z okolic dla porównania :(

Mam dziobaka i czasem mam podobne objawy do twoich. Na zimno odpala od strzała, a jak zgaszę i za chwile odpalam to potrafi pokręcić. Zawory robiłem ok 2,5tys km temu i zakładałem aku. W razie czego mieszkam obecnie w okolicy.

15 Ostatnio edytowany przez Spidzior (2017-10-03 21:07:44)

Odp: SMC 690 licznik i odpalanie

Co do licznika, to jedna osoba na forum w innym temacie napisała, że była prowadzona akcja serwisowa na liczniki w modelach 08-09 ( te z okrągłymi przyciskami ) druga osoba na olx tak samo mi napisała jak kiedyś pytałem o motocykl, więc z ciekawości napisałem do serwisu KTMa o OGÓLNE akcje serwisowe i licznik i dostałem taką odpowiedź:

Witam,

na pański model motocykla nie była prowadzona żadna akcja serwisowa. Jeśli coś dzieje się z licznikiem i konieczna jest jego wymiana to proszę zapoznać się z naszą ofertą: [url]https://ktmsklep.pl/schemat/75250/system-zabezpieczajacy#schemes_controls.[/url]
Pozdrawiam / Kind regards



A co do mojego problemu, to robił to ktoś - wystarczy ściągnąć plastik od przodu i tam uszczelnić na uszczelce?

Pozdro

//tak sobie czytam zagraniczne fora i ludzie piszą, że w rocznikach 08-09 właśnie po zgłoszeniu parowania czy też wariacji licznika dealer ktma wymieniał im to - większość piszę, że było to na okresie gwarancyjnym, ale są też osoby, którym to zrobili poza okresem gwarancyjnym.

KTM 690 SMC