631

Odp: Jakie gumy?

Mam ten sam komplet w dziobalu, na torze lepiej trzymały niż pilot road. Ale u mnie schodzą bardzo szybko, kupione niezle używki to przód myśle 2 sezony a tył co sezon.

https://www.instagram.com/mdesign_projects/
                      SMCR 2016 <3

632

Odp: Jakie gumy?

No to w sumie jak co sezon, to jeszcze znośnie, bo ja zroibłem niecałe 1500km, a heidenau K73, deszczowa (niby) się już kończy, a była nówka... Moim zdaniem tragiczna guma jeżeli chodzi o trwałość. W terenie i w trawie jest w miare znośnie jeżeli chodzi o przyczepność, asfalt tragedia. Ciepło - pisk, zero pczyczepności, zero prowadzenia, chłodno - ciut lepiej. Mokro - równie dobrze mogę odpychać się butami.
Jedyny plus - tania.

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

633

Odp: Jakie gumy?

Mam te piloty, tył pewnie na wiosnę wpadnie nowa guma, bo ta skończę ale chyba nie będę ryzykowal z żadną inną tylko wymiana na nowke i dalej. Ta jest sprawdzona i jest spoko, a jak mam kupić jakąś inną i się wkur**** co wyjazd to wolę nie ryzykować

634

Odp: Jakie gumy?

siema

jaką gumę polecacie na przód, głownie droga? myślałem nad PIRELLI DIABLO ROSSO 2 z tyłu mam PiRELLI DIABLO jeszcze na trochę starczy... więc szukam tylko na przód

[url]http://allegro.pl/120-70zr17-120-70-17-pirelli-diablo-rosso-2-ii-tl-i6966626960.html[/url]

macie coś innego do polecenia w tym przedziale cenowym?

KTM LC4 640 SM 2004
Honda CB600F Hornet 2010

635

Odp: Jakie gumy?

Bierz, nie pożałujesz. Ja zawsze brałem z oponeo, produkcja na kilka miesięcy wstecz.

WR250X -> Husaria 701

636

Odp: Jakie gumy?

Siemka szukam do mojej WR450f teraz opon, tył felga 5.5 natomiast przód 16,5. Sporo latam po mieście czasami chciałbym wpaść na tor, trafia sie również, że wpadnę na jakieś szutry. Na tył planowałem wsadzić 160, myślałem nad:
-MICHELIN POWER RS,
-METZELER RACETEC RR k2,
-PIRELLI DIABLO ROSSO 2,
-MICHELIN POWER 2CT.
Natomiast na przód nie wiem za bardzo co kupic jest bardzo mały wybór opon, mam okazje kupić tanio nowego METZELERA RACETEC RAIN K1 (DESZCZE). Podpowie ktoś co wybrać. Opona bedze wykorzystywana tak jak pisałem wyżej, zależy mi żeby w miarę szybko sie rozgrzewała, dobrze kleiła (równiez na mokrym),zeby przelatała te 4-5 tys km.

Z góry dzięki :)

Yamaha dt125x rok 2007
Yamaha wr450f rok 2007- SUPERMOTO

637 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2017-09-21 19:45:27)

Odp: Jakie gumy?

16,5 na miasto z homo to tylko gooldspeed. Deszcze znikną w mgnieniu oka.
Kolega na tył Power RS-a poleca.

Ale jak chcesz z moją dopłatą mogę pozbawić Cię tego problemu i możesz mieć ładną 17 na przód _ 4,25 na tył  ;)

Pozdrawiam,
Piotrek

638

Odp: Jakie gumy?

Mam takiego goldspeeda 16.5, jest jeszcze kupa mięcha, miałem zakładać, ale hm...wyrosłem z 16.5 na ulicę ;)
https://pro.zapodaj.net/uploads/hakkuh/76529/IMG_20170921_203247.jpg

EXC 525 in progress

639

Odp: Jakie gumy?

U mnie wybór padł na Dunlopy GP Racer D211 miałem to w SXV i latało się super dlatego postanowiłem spróbować w KTMie
http://s10.ifotos.pl/img/oponJPG_qrrrpaq.jpg

Mam wrażenie że będzie też wizualnie lepiej/szerzej wyglądać ale to się okaże jak założę na felgę

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI

640

Odp: Jakie gumy?

Dobra, jestem leszczem jeżeli chodzi o jakieś zapierdalanie, ale trochę kapci już testowałem.

Muszę przyznać jedno, że kapcie typowo pod SM, to zupełnie inna bajka.

Jedno jest pewne - nie ma to jak nowy kapeć (nawet kilkuletni leżak, ale nowy).

Tak jak Metzelery K1, czy K2 RR - nigdy nie zerwały mi przyczepności w sytuacjach chujowych, tak niestety motocykl jakoś tak mniej chętnie się kładzie i trzyma w zakręcie...

Myślę, że jest to kwestia wagi motocykla - te opony są przystosowane do trzymania 200kg kloców i na SM, mimo spuszczenia powietrza, to konstrukcja nie pozwala na pełny potencjał.

Z kapci typowo SM, które miałem okazje testować to:

- Michelin C na tyle - była to używka, ale kleiła wyśmienicie
- Goldentyre tył używka - łapałem co chwilę uślizgi - możliwe, że po prostu było tam za mało mięsa - ale słyszałem opinie, że faktycznie są słabe
- Goldspeed przód z homo - w sumie nie mam zdania, skręcało się fajnie, ale wydawała się tak super wąska, że bałem się przywalić mocno hebel aby nie zblokować - kilku ludzi ją też używało i polecało.
- Metzeler K2 SM przód - tutaj rewelacja. Trzymała super, skręcało też fajnie - jedyne co, to słyszałem, że zapierdalacze skarżyli się, że potrafiła zerwać przy mocnym hamowaniu.

Także ten - trzeba kupować gumy typowe dla SM :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

641

Odp: Jakie gumy?

Pewnie masz racje levis, te seryjne gumy z KTMa to moje pierwsze opony SM. SXV kupiłem na Dunlopach D211 i potem zmieniłem na Michelin Pilot Power i mimo że używałem ich tylko na drodze to różnica w przyczepności była ogromna. Miałem wrażenie że Piloty to opony z Biedronki ale trzeba też pamiętać że to zupełnie inna klasa opon i nie można ich porównać. Czekam teraz na D211 na przód i zobaczymy jak to się będzie spisywać w porównaniu do Conti

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI

642 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2017-09-29 10:19:34)

Odp: Jakie gumy?

Do SM nie ma takiej jak D211 gdzie ten DOT jest "udawany". D211 będzie o niebo lepsza od zwykłej opony Supermoto, ale do Michała SM nie ma podejścia...

Ja miałem D212 z przodu, teraz mam Michała i motocykl się zupełnie inaczej prowadzi/ zachowuje... grzeszyłem oponami ze ściga :)

Pozdrawiam,
Piotrek

643

Odp: Jakie gumy?

Tzn jakiego masz teraz tego MICHELINa dokładnie? Jaki to jest model ?

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI

644

Odp: Jakie gumy?

Power SuperMoto moeszanka a z przodu i b z tylu.

Pozdrawiam,
Piotrek

645

Odp: Jakie gumy?

aaaa tylko tego nie założę na drogę :P

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI