1 Ostatnio edytowany przez Hooligans (2017-09-12 12:01:03)

Temat: Co kupić? 2T czy 4T?

Siema, przywitanie mam za sobą już jak co :)
Mam takie pytanie, ponieważ bardzo interesuje się takimi motocyklami hard enduro/supermoto i kiedyś chciałbym wystartować w jakichś zawodach :) Doświadczenie mam z moto tylko takie że jeździłem w dzieciństwie na rometach i motorynkach xd
Nie wiem czy 250 będzie dla mnie na początek za mocna czy lepiej zaczynać od 125-tki?
Chcę hard enduro do jeżdzenia po lasach ale nie po płaskim, lecz szkolić się w podjazdach pod strome wzniesienia, nie daleko mam także tor zrobiony przez chłopaków którzy śmigają co weekend na hardach. Na utrzymanie motocykla mogę przeznaczyć rocznie jakieś hmm w granicach 4 tyś powiedzmy. Nie wiem czy lepiej kupić 2T CZY 4T, szczerze trochę się obawiam jazdy na 2T z tego względu że słyszałem że bardzo łatwo jest ten silnik zatrzeć bo tam jakoś trzeba ciągle pracować gazem/sprzęgłem czy coś xd oraz słyszałem takie powiedzenie gdzieś że "2T Ci nie wybaczy tego, co wybaczy Ci 4T". Jeżeli chodzi o roczniki to chciałbym coś nowego powiedzmy tak od 2008+ a budżet jaki posiadam to 20 tyś tylko że z tej kwoty muszę jeszcze kupić strój (kask,buty,ochraniacze na kolana, rękawiczki i zbroję)

Aha bo zapomniałem na początku napisać, mam 28 lat jak co, boże a dopiero co była 18-tka...xd

2

Odp: Co kupić? 2T czy 4T?

Ja osobiście moja krótka przygodę z MX zaczynałem w wieku 16 lat od 4T a było to suzuki RMZ 250 i bardzo polecam. Przewidywalny sprzęt jak na początek i ciągnie z dołu w przeciwieństwie do 2T. Musisz raczej sprecyzować do czego będziesz chciał używać to moto bo to ma największe znaczenie

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI

3

Odp: Co kupić? 2T czy 4T?

no przyszłościowo chcę startować w zawodach typu megawatt, a szkolić się będę własnie na torze, w sosnowcu są hołdy to też czasami bym wyskoczył poćwiczyć a ogólnie to bardziej chcę się uczyć pokonywania przeszkód jak wysokich opon, belek itp jak na megawacie są.

4

Odp: Co kupić? 2T czy 4T?

Ale z takim tematem chyba najlepej uderzyć na jakieś forum enduro/MX.

SXV 550 -> MT 09 -> KTM 690 SMC R -> WR450F -> EXC 300 TPI

5

Odp: Co kupić? 2T czy 4T?

Nie to forum - zamykam.

PS. codziennie pojawia się dokładnie taki sam temat - ludzie uwzięli się czy to ciągle ta sama osoba tylko pod innym nickiem?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD