76

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Ja moim KTM 950 SM zrobiłem prawie 30 000 km i jest to dziki koń. Prowadzenie trochę cierpi ze względu na długi skok (nowe 990 smr ma skrócony skok zawieszeń), co nie przeszkadzało na Torze Poznań wyprzedzić parę "lytrów", ale jeśli się przyzwyczaisz to odwdzięczy się Tobie doskonałym komfortem na naszych ulicach. Zakręty przejeżdża jak Pendolino, tylko szybciej ;-), i zawsze pozostawia wrażenie że można było wejść w ten zakręt znacznie szybciej. Moim zdaniem daje trochę za dużo pewności siebie ;-). Fun na tony. To wszystko co mogę powiedzieć. Heble z kosmosu. Charakterny motór.
Ale to coś zupełnie innego niż wyczynowe SM. Bardziej wściekły golas. Ja zmieniłem na 690 SMC, ze względu na chęć pojeżdżenia trochę w terenie, takim supermotowym. W sumie jak na moje potrzeby, to wiele wolniej nie jeżdżę i nie żałuję zmiany, choć bardzo miło wspominam 950.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

77 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2015-04-04 19:26:04)

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

No i juz wiem całkiem sporo:) dzieki panowie jak zawsze mozna na was liczyć. Cały czas sie wacham nad zmianą ale cos czuje ze mnie ciągnie właśnie w tym kierunku. Krótko po świętach zapadnie klamka czy 525 zostaje czy sie z nim rozstane (kumple od SM mnie pewnie zabiją;). Z drugiej strony życie mam jedno i jak nie spróbuje to sie nie dowiem, a wycofać sie z powrotem do typowego SM to w sumie żaden problem. Pożyjemy zobaczymy,pozdro;)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

78

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

odgrzebie trochę temat. Przymierzam się do oględzin 950sm. Całkiem zielony nie jestem bo przesiadam sie z 625 smc. Jest coś na co powinienem uważać przy zakupie 950?

79

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Siemka.
Od zeszłych wakacji jestem posiadaczem 950 SM. Jeśli mogę dać swoją opinię to zrobię to. Kilka pytań wcześniej, "czy moto nadaje sie to miasta i uzytku dziennego ?"
Uważam, że do miasta to istny szatan, nadaje się w 100% jedynym problemem (być może tylko w moim egzemplarzu) ciepło którę wali z pod tyłka daje się troche we znaki na dłuższych czerwonych światłach) oraz to, że szybko policja może się tobą zająć za nie spodziewane oderwanie przedniego koła od asfaltu po starcie, jeśli jesteś na przelotówach i uruchamiasz wszystkie alarmy w furach (polecam dominatory, strzały, ognie :) ) to moga sie toba szybko zająć :)
Jak w trasie? Szczerze to najdłuższa jaką do tej pory zrobiłem to 140km w jedną stronę, w sumie to latam z litrowymi ścigami, także może nie przywiązywałem tak mocno wagi co do wygody ( na pewno potrzebna mi będzie szyba na przód, nie duża, aby troche waliła wiatr w góre).

Teraz mam prośbę o odpowiedź:

mam na następujący problem:

- przy gumowaniu moto zaczyna mi przerywać ( kiedy koło jest troche niżej jest wszsytko OK od dwójki do szóstki wpinam i rozpędzam się do około 190-200km/h i jest GIT. Natomiast kiedy robię mocny pion (moto w pionie i nie przyśpieszam) po 10-15metrach moto zaczyna się dławić i muszę opadać przodem (kiedy spadne, czuć jakby zassał paliwa i znowu można pałować do odcięcia) POMPA PALIWA ??? HELP

- druga sprawa to tak jak napisałem kilka zdań wcześniej, dokuczliwe ciepło z pod fotela. Ostatnio po przejażdzce do sklepu w spodenkach doszedłem do wniosku, że wręcz mnie to parzy czy to normalne??


Dzięki każdemu za ODP

Pozdrawiam,
Damian

Honda Shadow 750 *Honda Hornet 600 * Honda Valkyrie 1500 *
            Sv 1000 N * KTM 520 EXC * GSX-R 1000 K4 *
                            KTM 950 SUPERMOTO

80

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Podgrzewanie fotela jest w standardzie. Co do gumowania to nie jestem specjalistą, ale pewnie wina gaźnika. Co miałaby  pompa wspólnego? Pompa jest jednym z problemów tego modelu, ale objawy są inne - wypalają się styki pompki i prostu silnik przestaje pracować.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

81

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Dzieki Gierwi za odp.

Silnik przestaje pracować? Generalnie zdarzały mi się takie momenty, że w korku na jedynce zgasł mi kilka razy. Raz zgasł mi przy około 60km/h.

Może wiesz kto może mieć cześci do 950tki ? Chodzi mi o szybę przednią, dosyć niską najlepiej ciemną.
Ew. przymierzam sie powoli do napędu jesli ktos cos wie, dogadamy się.

Pozdrawiam,
Damian

Honda Shadow 750 *Honda Hornet 600 * Honda Valkyrie 1500 *
            Sv 1000 N * KTM 520 EXC * GSX-R 1000 K4 *
                            KTM 950 SUPERMOTO

82

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Chodzi o nowe? Jeśli tak to polecali kiedyś taką, z regulacją w trzech pozycjach:
[url]http://www.moto-tour.com.pl/product-pol-12734-Owiewka-PUIG-do-KTM-950-Supermoto-SM-950-Superenduro-06-08.html[/url]

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

83

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Panowie jakie uszczelniacze i płyn do zawieszenia przód ?

KTM 950 SM 2005r

Honda Shadow 750 *Honda Hornet 600 * Honda Valkyrie 1500 *
            Sv 1000 N * KTM 520 EXC * GSX-R 1000 K4 *
                            KTM 950 SUPERMOTO

84

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Oryginały. Zielone lub pomarańczowe i płyn z serwisówki.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

85

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Na Ariette i oleju z Motula też fajnie chodzi;)

86

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Panowie poszukuje okleiny do KTM 950... znalazłem na OLX ostatnio ogłoszenie, ale juz znikło. Ktoś pomoże?

Honda Shadow 750 *Honda Hornet 600 * Honda Valkyrie 1500 *
            Sv 1000 N * KTM 520 EXC * GSX-R 1000 K4 *
                            KTM 950 SUPERMOTO

87 Ostatnio edytowany przez jachu76 (2017-08-21 22:39:22)

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Witam wszystkich a także pozdrawiam..jest to mój pierwszy post na tym forum .

Zamierzam się do zakupu 950 sm lub 990 sm,  chciałem się dowiedzieć z jakim przebiegiem można kupić motor aby jeszcze nim trochę pojeździć  ?  czy 40k to dużo ?
Kwota jaką dysponuję to około 17-18tys , czy dostanę coś w tej kwocie rozsądnego ? 
Oglądał ktoś ten egzemplarz ?
[url]https://www.otomoto.pl/oferta/ktm-lc-ktm-950-sm-supermoto-10-2005r-2x-akrapovic-rej-pl-okazja-ID6yW6nF.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8[/url]

interesuje mnie jeszcze ten za 4500E
[url]https://suchen.mobile.de/motorrad-inserat/ktm-990-sm-supermoto-kassel/248462862.html?action=parkItem[/url]

Pozdr

88

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Ja moim zrobiłem ok. 29 000 km i był w bardzo dobrej kondycji. Kupił go ode mnie kolega z forum i bez problemów latał jeszcze chyba 2 lata. Potem moto pojechało na Litwę chyba.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

89 Ostatnio edytowany przez Thundercat (2017-11-01 10:05:26)

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

No to i ja odświeżę kotleta. Mianowicie przez przypadek znalazłem ładnego KTMa 950 SM. Zastanawiam się czy takie duże supermoto nie mija się trochę z celem ? Na mniejszym i lżejszym na pewno fajniej można się pobawić szczególnie gdy to 1 supermoto. Ale niestety czasami muszę pojechać gdzieś dalej a nie lubię jechać wolno:) ( niby po jeździe próbnej jestem zajarany)
Dodatkowo zastanawiam się nad ewentualną sprzedażą ( niby poprzednim moto jeździłem 8 lat),ale gdy stwierdzę, że to jednak nie dla mnie. Czy to nie jest tak że potem przez rok będę szukał  kogoś kto ewentualnie przyjedzie obejrzeć?
No i ostatnie pytanie czy cena 16500 za 950 sm z 2006r ( 1 rejestracja w 2007r) Jest normalną ceną ? Fakt że moto naprawdę zadbane, nie znalazłem żadnych oznak wywrotki a przebieg niby 21000km?  ( niestety mało tego na allegro i olx więc nie ma jak porównać)?

90 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2017-11-01 12:10:19)

Odp: ktm 990 950 sm warto ?

Cena 16.5 to trochę drogo za 950, zwlaszcza że trzeba na start dołożyć do tego moto trochę jak do każdego LC8.
Są to kłopotliwe motocykle bardzo często, (zwłaszcza z drugiej ręki) ale dające dużo fanu z jazdy.
Sprzedać jest trudno na 100%.
Po zakupie konieczne jest zrobienie przeglądu pakietu typowych usterek które mogę nawet zniszczyć silnik jeśli się to oleje.
Ogólnie moto na 100% mogę polecieć, lepszą opcją jest tylko wersja na wtrysku;)