1

Temat: Zdałem prawko "A" - jakie pierwsze supermoto?

Witam, właśnie się przywitałem w przywitalni :)
Jak w temacie, prawko zdobyte (prawko robiłem tylko i wyłącznie aby móc kupić supermociaka xd) i teraz czas na kupno swojego pierwszego supermociaka.
Doświadczenie jakie mam w jeździe na moto to tylko te 30 godzin jazdy na suzuki gladius. Chcę kupić pierwsze supermoto nie na krótką chwilę lecz na dłuższy czas, które jest mało awaryjne i kosztowne w obsłudze. Myslałem nad KTM SMC690 ale nie wiem czy nie za mocne jak na pierwsze sumo. Budżet jaki posiadam to 15tyś na moto + 2 tyś na ubranie.
Proszę podajcie swoje typy sumo dla mnie oraz ich wady i zalety.
Szukam moto głównie do jazdy po ulicy, lecz czasem jakieś pola, lasek, i ogólnie do szaleństwa :)

2

Odp: Zdałem prawko "A" - jakie pierwsze supermoto?

Belzebub będzie gonił swoją drz, polecam na pierwsze sm, zadbana sztuka, widzialem na żywo.

3

Odp: Zdałem prawko "A" - jakie pierwsze supermoto?

standardowo drz400 na pierwsze sm , nie pożałujesz :)

DR-Z 400sm  -  LeoVince , fcr 39 , 3x3 , MotoMaster 4p

4

Odp: Zdałem prawko "A" - jakie pierwsze supermoto?

Dokładnie obsługa praktycznie zerowa.

5

Odp: Zdałem prawko "A" - jakie pierwsze supermoto?

Polecam moje BMW G650 X-Moto ;)

BMW G650 X-Moto '07 Sold —> Triumph Speed Triple 1050 '09

6

Odp: Zdałem prawko "A" - jakie pierwsze supermoto?

Pallik napisał/a:

Witam, właśnie się przywitałem w przywitalni :)
Jak w temacie, prawko zdobyte (prawko robiłem tylko i wyłącznie aby móc kupić supermociaka xd) i teraz czas na kupno swojego pierwszego supermociaka.
Doświadczenie jakie mam w jeździe na moto to tylko te 30 godzin jazdy na suzuki gladius. Chcę kupić pierwsze supermoto nie na krótką chwilę lecz na dłuższy czas, które jest mało awaryjne i kosztowne w obsłudze. Myslałem nad KTM SMC690 ale nie wiem czy nie za mocne jak na pierwsze sumo. Budżet jaki posiadam to 15tyś na moto + 2 tyś na ubranie.
Proszę podajcie swoje typy sumo dla mnie oraz ich wady i zalety.
Szukam moto głównie do jazdy po ulicy, lecz czasem jakieś pola, lasek, i ogólnie do szaleństwa :)

2 lata temu bylem w tej samej sytuacji, 30h jazdy tym gównem, kupiłem drz. Mocne czy nie, kup to co jak Ci upadnie, to wstaniesz i pojedziesz dalej bez zbędnego rozpaczania że przerysował się plastik. 2 tyś na ubranie, nie wiem czy się zmieścisz w takim budżecie w jakieś fajniejsze ciuchy, chyba że z drugiej ręki, ew trafić okazję.

RMX 450Z

7

Odp: Zdałem prawko "A" - jakie pierwsze supermoto?

słyszałem że te drz są w różnych wersjach - jakieś e, s czy coś takiego i że fatalne hamulce mają to prawda?

8

Odp: Zdałem prawko "A" - jakie pierwsze supermoto?

po gladiusie wszystko będzie miało dla Ciebie kosa heble, niczym się nie kieruj tylko kupuj pierwsze lepsze drz i katuj za sezon pogadamy czy Ci się w ogóle supermoto podoba bo są to specyficzne sprzęty i jak się poważniej zastanowisz to trochę do niczego normalnego one nie służą... albo będziesz hoolsem na drodze i do tego się to nadaje całkiem fajnie ale też nie idealnie albo będziesz się męczył na tym jednym garku i ciągle będzie Cię wkurwiać że nie możesz pojechać nigdzie dalej bo w promieniu 100km widziałeś już wszystko a jazda na kole Cię w sumie nie kręci. Taka prawda. Większość ludzi na tym forum ma supermoto i robi 1000km rocznie albo lata po torze weekendowo (najlepsza opcja) Ja mając w garażu crf w sumie się o nią tylko potykam bo używam jej raz w miesiącu mając normalną szosówkę.
Na pierwsze moto żeby się nauczyć jeździć DRZ jest idealna bo nie szkoda ale nic lepszego nie kupuj moim zdaniem.

9

Odp: Zdałem prawko "A" - jakie pierwsze supermoto?

S- trenowa, E - terenowa lekka i mocniejsza od S, Y - terenowa bardzo lekka mocowo jak E (ma tylko kopajke), SM - super moto - fabrycznie na kolach sm, można poznać po lagach upside down.

Freeride 350

10

Odp: Zdałem prawko "A" - jakie pierwsze supermoto?

Acha - drz sm ma bardzo wygodna kanape w porównaniu do innych sm :)

Freeride 350

11

Odp: Zdałem prawko "A" - jakie pierwsze supermoto?

Przyznam że w ogóle nie brałem tego moto pod uwagę ale chyba mnie przekonaliście :)