1 Ostatnio edytowany przez herbatkowy (2017-08-06 22:36:04)

Temat: Jaki sprzęt dla konia?

Siema wszystkim, otóż jestem człowiekiem większego kalibru, 190cm i 100kg(+23%vat, +5%akcyzy). Latałem parę ładnych lat na F4i (mega sprzęt i do tańca i do różańca) i króciutki czas na 954RR,
jeździłem dopóki jazda na szlifierkach przestała mnie rajcować... nic tyko asfalt i to równy, a szutru bałem się jak diabeł wody święconej... W ciągu tych 5 lat może z 8 razy przekroczyłem 200km/h ogólnie nie rajcowało mnie to, przy 260km/h więcej miałem stresu niż frajdy, frajdę dawało mi jedynie jazda na kole. Miałem też 10 lat temu w czasach gimnazjalnych pod opieką przez rok Grizzly 600 i na tym sprzęcie mocno się wyszalałem, piękne wspomnienia, ledwo zdałem do nastepnej klasy bo non stop byłem w terenie na grizzly :) Było to cholerstwo zrywne i mocarne na swój sposób (to jest ta iskierka nadziei, że XT660 jako jednocylindrowiec też daje radę).... Potem rozkręcałem firmę musiałem sprzedać CBR F4i i tak czwarty rok jestem bez motocykla... Zawsze podobały mi się supermociaki, wiele lat temu jak jeszcze chodziło się do podstawówki i na motocyklach znałem się jak świnie na gwiazdach mówiłem wszystkim że będę miał "KROSA Z KOŁAMI OD ŚCIGACZA" :) :) No i czas chyba spełnić te dziecięce marzenia :)

Reasumując, myślę o XT660X jednak nie jestem pewien czy moc tego sprzętu mnie zaspokoi, a nie ukrywam że muszę mieć moc we wszystkim czym się poruszam. W sumie vmax 150km/h w mi wystarczy, tak jak mówiłem nie przepadam za jazdą 200kmh/ motocyklem. Sprzętem głównie będę jeździć po mieście/ po peryferiach/wioskach, żadnych torów ani jazdy terenowej, nie będę nim też robić mega tras co nie znaczy że nie potrzebuję wygodnego motocykla, wręcz przeciwnie powinien być wygodny. Jazda czysto rekreacyjna, choć czasem coś mi się we łbie załącza i muszę zaszaleć, więc muszę mieć czym zaszaleć. Chciałbym sobie go czasem poderwać na koło (idzie z gazu na 2 biegu?), nigdy nie strzelałem ze sprzęgła, kiedyś to zrobiłem i czułem się jakbym uderzył żonę (tak wiem że to dziwne, ale nie chcę strzelać ze sprzęgła). Apropo żony, czasem chciałbym ją zabrać na przejażdżkę do lasu (bez podtekstów, aha żona jest normalnych gabarytów :D) , XT660X powinno się nadać prawda? Do tego XT powinno być bezawaryjne, tanie w obsłudze i tak dalej i tak dalej... wszystko cudnie tylko ta moc.. :) czy może jednak nie jest z tym tak źle? Czasem po głowie chodzi mi nawet jakiś wyższy turystyk, ale średnio one wyglądają i sam już nie wiem...

Na sprzęt nie chciałbym wydawać więcej jak 10-15k, z wielu względów o których nie będę przynudzać :)


Na zakończenie zamieszczam filmik ze starych dobrych czasów, jak kiedyś uczyłem się gumować- potem szło mi to już lepiej :)
[url]https://www.youtube.com/watch?v=KxhB6M4PYyk[/url]

2

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

muszę mieć moc we wszystkim czym się poruszam

Jeśli chodzi o supermoto to one za dużo mocy nie mają, więc dużych wrażeń się nie spodziewaj.

3 Ostatnio edytowany przez herbatkowy (2017-08-07 12:50:50)

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

Może trochę źle się wyraziłem, chodzi mi nie tyle o moc co o przyspieszenie, a z tym chyba aż tak źle w SM nie jest co? Z drugiego biegu jak wstaje na koło z gazu to znaczy że ma werwę :)

4

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

wstaje bo jest lekki i ma inną geometrię niż ścig. Jak ci na prędkości nie zależy to może będziesz zadowolony ale w porównaniu do 954 to każde SM nie idzie. Ogłonie na tor fajne, tylko do miasta też fajne ale jak chcesz coś więcej to się zwiedziesz. No i jak już to szukaj ktm 690.

5

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

Xtxa kupiłem zaraz jak sprzedałem gsxra 750, na początku lekki szok, tam gdzie gix sie rozkręcał to xtx łapał odcinke... Po dwóch dniach jazdy soe przyzwyczaiłem i bylo ok, mocy mi nie brakowało chociaż do 100kg nigdy nie dobiłem

KTM 525 SM

6 Ostatnio edytowany przez stajo (2017-08-07 13:16:25)

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

Witam,
miałem podobny dylemat co do wyboru supermoto jak Ty: mam 197cm wzrostu i ważę 100kg.
Myślalem nad XT660X, DRZ 400SM, a skończyło się na G650 X-Moto i uważam, że był to idealny wybór na dany moment.
Wiadomo, że już po jakimś czasie tej mocy zawsze brakuje (53KM wg producenta) natomiast moim zdaniem moto dobrze oddaję tą moc: 60Nm z samego dołu robi różnicę, dodatkowo mam przednią zębatkę o 1 ząb mniejszą (z 16 na 15). Vmax to pod 180km/h, na koło idzie bez problemu z 2giego biegu,

herbatkowy napisał/a:

Reasumując, myślę o XT660X jednak nie jestem pewien czy moc tego sprzętu mnie zaspokoi, a nie ukrywam że muszę mieć moc we wszystkim czym się poruszam.

Niestety moc tego moto Ciebie nie zaspokoi ...

herbatkowy napisał/a:

Sprzętem głównie będę jeździć po mieście/ po peryferiach/wioskach, żadnych torów ani jazdy terenowej, nie będę nim też robić mega tras co nie znaczy że nie potrzebuję wygodnego motocykla, wręcz przeciwnie powinien być wygodny. Jazda czysto rekreacyjna, choć czasem coś mi się we łbie załącza i muszę zaszaleć, więc muszę mieć czym zaszaleć.

Do swojego moto mam drugi zestaw kół enduro 19' oraz 21' z kostką także w każdym momencie można zmienić i wyruszać w teren, poza tym mam drugi zestaw opon szosowych, deszczówki, które nadają się jak najbardziej na lekkie szutry i lekki teren.

Krótki filmik prezentujący owe moto:
[url]https://www.youtube.com/watch?v=3UJ8NMkEdFQ[/url]

Jakbyś był zainteresowany chcę zmieniać sprzęt także dawaj na PW.

BMW G650 X-Moto '07 Sold —> Triumph Speed Triple 1050 '09

7 Ostatnio edytowany przez herbatkowy (2017-08-07 14:57:42)

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

Te BMW G650 wydaje mi się jakieś małe i krótkie... :) XTX wygląda na większy i masywniejszy, chyba lepiej bym na tym wyglądał :D
Co do tej mocy... muszę chyba się na tym przejechać bo tak w teorii to nie wiadomo czy mi wystarczy ta dynamika... 954 szło na pierwszym biegu 150km/h więc tyle co pewno takie XT660 w ogóle jest w stanie pojechać :D Nie chodzi mi o taką dynamikę jak w 954 ale o zrywność.

8

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

XTX jest słaby - po F4i będziesz w szoku że robią tak słabe motocykle:P

9

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

No to teraz jestem w kropce :D
Z tego co czytam 950SM fajnie jedzie, ale ze 20 kafli na to trzeba wyłożyć, no i nie jest to moto bezobsługowe...

10

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

Po 600 każdy sm jest słaby ;)

Weź się przejedź, posiedź i będziesz wiedział czy w ogóle taki sprzęt pasuje.

Freeride 350

11

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

no nie każdy - SXV 550, FS 570 / 650, KTM 690 - nie są aż tak słabe :)

Po litrze, to faktycznie wszystkie SM są słabe :D

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

12

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

herbatkowy napisał/a:

Te BMW G650 wydaje mi się jakieś małe i krótkie... :)

Dobrze mówisz, tylko tak Ci się wydaje ;) Na żywo wygląda zdecydowanie inaczej, jest wysokie, długie, zapewniam, że będziesz podpierał się na palcach nóg jak wsiądziesz na kanapę ;)

BMW G650 X-Moto '07 Sold —> Triumph Speed Triple 1050 '09

13 Ostatnio edytowany przez herbatkowy (2017-08-07 16:28:51)

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

Mówimy o tym samym sprzęcie? :D Przy wzroście 190cm nie będę sięgać do ziemi? Chłopak na zdjęciu to 60% mojego gabarytu a na siedzeniu prawie nie ma miejsca dla drugiej osoby, ja bym chyba wyglądał na tym jak na koniku na biegunach :D No chyba że na fotce klient ma 2 metry wysokości i tak to wygląda...
http://www.motogen.pl/gfx/motogen2/_thumbs/pl/defaultgalerie/74/18/1/bmw_g650_xmoto_42.jpg

14

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

Chyba na każdym supermoto prawie nie będzie miejsca dla pasażera :) ewentualnie jak będzie pasażer to kierownik siedzi na baku :P

Honda XR400R Enduro || Honda XR650R SM

15

Odp: Jaki sprzęt dla konia?

robertp6 napisał/a:

Chyba na każdym supermoto prawie nie będzie miejsca dla pasażera :) ewentualnie jak będzie pasażer to kierownik siedzi na baku :P

CHyba masz rację, jedynie XT660 jako tako się nadaje do jazdy we dwoje... ale to w sumie nie jest prawdziwe SM tylko taka namiastka wizualna :D