1 Ostatnio edytowany przez Adammada (2017-08-02 12:59:43)

Temat: Runda Poznan 2017

Witam,nie wiem czy powinienem zakladac nowy temat ale nie wiem gdzie zadac moje zapytanie. Z racji ze jade do domu rodzinnego na urlop wlasnie sie zorietowalem,ze jest akurat runda w poznaniu. Co bym musial ogarnac zeby sobie wustartowac lub chociaz wziasc udzial w treningach? Nie jest juz za pozno na ogarniecie tematu?

2

Odp: Runda Poznan 2017

można zapisać się nawet w dniu zawodów- tylko koszt większy.

a tu info o zawodach:
[url]https://www.pzm.pl/regulaminy/supermoto[/url]

Pozdrawiam,
Piotrek

3

Odp: Runda Poznan 2017

A co do Poznania, jedzie ktoś z Wawy i ma wolne miejsce?

Nie startuje, więc nie biorę moto tylko siebie ;)

#21, śnieg

4

Odp: Runda Poznan 2017

Dzieki za info,przejrze to jeszcze pozniej dokladnie ale juz widze pierwsze klody. Mianowicie lekarz sportowy,czy zeby wziasc udzial tylko w treningan tez jest wymagane zaswiadczenie? Generalnie uwazam to za bezsens,robienie pod gorke i generowanie niepotrzebnych kosztow.

5 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2017-08-02 15:08:31)

Odp: Runda Poznan 2017

Na treningi nigdy nic nie trzeba było mieć. Nawet nie trzeba było być wpisanym na start.

Najlepiej zapytać u źródła:

Kontakt do biura zawodów:
tel: +48 665 799 877
email: moto@aw.poznan.pl

Pozdrawiam,
Piotrek

6 Ostatnio edytowany przez Adammada (2017-08-02 19:22:00)

Odp: Runda Poznan 2017

Dziekuje Tobie bardzo,postaram sie ogarnac temat. Glupio by bylo nie skorzystac z okazji i odpuscic.



K.... tak czytam co trzeba zrobic zeby moc pojechac i juz na sama mysl mi sie odechciewa. Wychodzi na to ze zeby wziasc udzial w wyscigu dla zabawy,ktory trwa 15 min trzeba latac po lekarzach,jakis biurach,przygotowac motocykl jak na moto gp i nie wiadomo co jeszcze. Wytlumaczy mi ktos jak krowie co musze zrobic?
Pierwsze leciec do lekarza i poprosic o zaswiadczenie (ktos sie orietuje gdzie w poznaniu to zrobie na szybko,jak wyglada badanie i ile kosztuje)?
2.z zaswiadczeniem do biura zawodow i tam zlozyc wniosek.
3.przyjsc na egzamin i go zdac. (Co jest na tym egzaminie i czego sie nauczyc)?
4. Przygotowac motocykl tj zdrutowac korki,zbiorniczek na weze z gazniora (Hamulce tez drutowac i gdzie mam sobie wsadzic odme w ktm 525 i co z wezykiem z chlodnicy,jesli jest zalana woda to moze sobie dyndac)?
Jesli moj kask to shoei x spirit jedynka to jest ok czy za stary?

Dla porownania odbylem jeden trening w holandi i wygladalo to w ten sposob ze wypelnilem wniosek o licencje z ubezpieczeniem na jeden dzien,podpisalem oswiadczenie ze jestem zdrowy,przelalem siano i tyle. Wszystko przez internet. Zdrutowalem korki odme wsadzilem do puchy przez otwor gdzie skapuje nadmiar smaru od filtra i wio. Odnosze wrazenie ze duzo prosciej mi jako obcokrajowcowi bylo ogarnac to tutaj jak w Polsce u siebie w miescie.

7

Odp: Runda Poznan 2017

Ale zdecyduj się, chcesz wziąć udział w samym treningu czy w zawodach też?

Na trening nie musisz (ale wypadałoby mieć, żeby w razie gleby nie zasyfić toru) zadrutowanego moto i ani mieć zbiorniczka na zlewki, ani licencji...
Jeżeli chcesz startować w zawodach, to owszem musisz mieć licencje (albo zdać egzamin jak nie masz), musisz odbyć BK i trzymać się zasad wyznaczonych przez organizatora. W każdym kraju tak jest, nie tylko w Polsce.

Natomiast Ty piszesz o samym treningu, na sam trening możesz sobie wjechać ot tak. Tak samo możesz sobie wjechać na Radom, Koszalin czy jakikolwiek inny tor, w który odbywają się "wolne jazdy" i zrobić sobie "trening" i nikt od Ciebie nie będzie wymagał drutowania, ani licencji...

Pomijam fakt, że troche dramatyzujesz, bo drutowanie i przygotowanie motocykla (włącznie ze zdjęciem zbędnej elektryki, założeniem plastrona, etc) przed każdymi zawodami zajmuje mi dwa, max trzy piwa czasu.

#21, śnieg

8

Odp: Runda Poznan 2017

Dzieki za odpowiedz. Generalnieto chcialem skorzystac z ogazji i sobie pojezdzic. Myslalem ze na treningach tez trzeba robic badania itd. Z przygotowaniem motocykla nie mam problemow(moze z wyjatkiem obiegu zamknietego odmy) pisalem bardziej zeby ktos ewentualnie cos dodal lub odjal. Rozumiem ze zawodnicy przechodza okresowe badania,ale nie w klasie amator. Glownie to te badania mnie irytuja.

9

Odp: Runda Poznan 2017

W klasie amator również badania są potrzebne. Robisz je raz w roku, np w kwietniu i ważne są pół roku, czyli starczą Ci na cały sezon. W Warszawie płaci się za nie około 80 zeta.
Licencję robi się tylko raz i ważna jest podobno dożywotnio - tylko trzeba ją opłacać co roku.
Ja w tym roku nie kupiłem, ale w przyszłym może odnowię.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

10

Odp: Runda Poznan 2017

Adammada napisał/a:

Rozumiem ze zawodnicy przechodza okresowe badania,ale nie w klasie amator. Glownie to te badania mnie irytuja.

Amatorzy też przechodzą badania, bo to też zawodnicy.
Ogólnie jak znajdziesz odpowiedniego lekarza to tylko formalność.

Badanie powinno być wpisane w książkę PZM...

Pozdrawiam,
Piotrek

11

Odp: Runda Poznan 2017

Kolego Adammada zauważ że trening w Poznaniu polega tylko na dwóch wyjazdach więc nie wiem czy Ci się opłaca. Tutaj organizator się "postarał" na "wysokim poziomie"

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

12

Odp: Runda Poznan 2017

Levis,tylko wlasnie o to chodzi,ze ja chce pojechac tylko raz.

mallly200sx napisał/a:
Adammada napisał/a:

Rozumiem ze zawodnicy przechodza okresowe badania,ale nie w klasie amator. Glownie to te badania mnie irytuja.

Amatorzy też przechodzą badania, bo to też zawodnicy.
Ogólnie jak znajdziesz odpowiedniego lekarza to tylko formalność.

Badanie powinno być wpisane w książkę PZM...

W takim razie zle sobie zdefiniowalem termin amator,ale to juz nie istotne. Takie sa przepisy i nic z tym nie zrobie. Nigdy nie startowalem w wyscigu i pewnie gdyby nie bylo koniecznosci latania najpierw po ksiazeczki pzm i do lekarza,t o bym wystartowal. Niestety do Polski wyjezdzam jutro i juz nie zdaze tego pozalatwiac. Zastanawia mnie takze kwestia tego egzaminu,ktory jest o 7:45. Czyli jesli Ktos ma do przejechania pol Polski to musi albo dymac w nocy a po egzaminie koczowac gdzies do zawodow,albo leciec w sobote i ogarniac nocleg.

trawer napisał/a:

Kolego Adammada zauważ że trening w Poznaniu polega tylko na dwóch wyjazdach więc nie wiem czy Ci się opłaca. Tutaj organizator się "postarał" na "wysokim poziomie"

Wiem,ale z racji tego ze mieszkalem(i tam bede przez tydzien) trzy km od toru to jestem wstanie podjechac i wspomoc nasz PZM. Nie wiem czy bede mial jeszcze okazje pojezdzic motocyklem po kartingu na naszym ukochanym torze P-n. Tak na marginesie dysponuje garazem niedaleko toru,gdyby to mialo Komus w jakis sposob ratowac tylek,to jest miejscowka.

13

Odp: Runda Poznan 2017

Badanie lekarskie przejdzie bez książeczki, na zwykłym zaświadczeniu.
Przynajmniej u mnie tak było na mojej pierwszej rundzie (gdy w amatorach jeździli naprawdę amatorzy :-P )

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

14

Odp: Runda Poznan 2017

Ma ktoś pożyczyć db killera do akrapovica?

Kuba #18

15

Odp: Runda Poznan 2017

ja mam
na czas przegladu moge oddac
tyle ze nie wiele daje ;/

sprzedam części
EXC 520 /  LC4 620 - całe na części - koła enduro - koła KTM DUKE SM
DRZ 400 - części zawieszanie, elektryka, air box, sprzęgła, elementy silnika
gg 6777220            tel 698 - 672 - sto jeden