1

Temat: Zmienione wałki a regulacja zaworów DRZ 400

Siemanko koledzy. Mam DRZtke ze zmienionymi wałkami rozrządu, jakie luzy zaworowe powinienem miec?
W keihinie fcr 39 mam dwie dzwigienki, ktora jest od cieplego a ktora od zimnego ssania, bo ja odpalam na tej na dole (czerwona bodajze)?

GasGas EC 250 2T
Suzuki DR-Z 400SM

2

Odp: Zmienione wałki a regulacja zaworów DRZ 400

czerwona cieple, czarne zwykłe.

Zmienione wałki czyli od E czy Hotcamsy/ Yoshi?

Pozdrawiam,
Piotrek

3

Odp: Zmienione wałki a regulacja zaworów DRZ 400

Generalnie ja mam w swojej od E a kumpel ma HotCamsy, on twierdzi że ustawia normalnie tak jak podaje serwisówka i że ja mam też tak ustawić. To może rozwiejcie nasze myśli i powiedzcie jakie ustawienia powinny być dla obu modyfikacji?

GasGas EC 250 2T
Suzuki DR-Z 400SM

4

Odp: Zmienione wałki a regulacja zaworów DRZ 400

w E tak jak w serii. W Hotcamsach jedynie była jedna dobra wartość a nie przedział. O ile pamiętam 10 dla IN i 15 dla wydechu

Pozdrawiam,
Piotrek

5

Odp: Zmienione wałki a regulacja zaworów DRZ 400

przez wiele silników, którze przeszły przez moje ręce, dla płytkowych regulacji w większości było:

0,08-0,14 IN
0,17-0,22 EX

Na podstawie doświadczeń użytkowników, czy luzy się powiększały czy zacieśniały, ustawiałem w górnym lub dolnym limicie lub po prostu na środku. w 80% przy płytkowej regulacji była tendencja do zacieśniania, więc ustawiałem w górnych zakresach.

Najważniejsze jest to, żeby nie były podparte.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

6 Ostatnio edytowany przez Septic (2017-07-24 22:56:04)

Odp: Zmienione wałki a regulacja zaworów DRZ 400

Dobra chłopaki czyli wnioskuję że jeżeli ustawię na środek lub w górny zakres tego co Levis podał powinno być git bez względu na to jakie wałki mamy.
PS. Miałem zapytać o zaworki, ale zastanawiam się ciągle nad olejem (czytałem wszystkie możliwe fora) Motul 5100 10W40 czy 300V? Do innych moto lałem 5100 i bez jakichkolwiek problemów.

GasGas EC 250 2T
Suzuki DR-Z 400SM

7

Odp: Zmienione wałki a regulacja zaworów DRZ 400

5 sek szukania w goglu

PunBB bbcode test

DRZ400SM, KTM 990 ADV

8

Odp: Zmienione wałki a regulacja zaworów DRZ 400

Ustawiając luz w dolnym zakresie zawory dłużej chodzą. Przynajmniej w stanach panuje taka teoria i w sumie jestem w stanie w nią uwierzyć.

9

Odp: Zmienione wałki a regulacja zaworów DRZ 400

Hmm... może coś źle doczytałeś ale od strony sprawności silnika na 100% lepiej ustawiać zawory w maksymalnym dolnym zakresie czyli jak jest 0,15-0,25 to ustawiasz na 15 i silnik chodzi na takim ustawieniu cicho i sprawnie, jego osiągi pewnie też sa minimalnie lepsze niż na 0,25mm. Ale nie mogę zgodzić się z druga cześcią zdania czyli że dłużej trzymają tolerancję. Tak jak Levis napisał w 80% przypadków zawory i przylgnie się zaklepują i tym samym luzy się zmniejszają co jest logiczne. Jeśli ktoś reguluje zawory często to może sobie ustawiać w dolnym zakresie i teoretycznie cieszyć sie najlepszą praca silnika pod tym kątem. Jesli jednak ktoś chce mieć spokój z zaworami na jakiś czas to najlepiej ustawić zawory w środkowym zakresie lub pod górną granica i jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Zawory powiększają swój luz w momencie jak zbiera się nagar na przylgniach zaworowych i jest to rzadka sprawa.

10

Odp: Zmienione wałki a regulacja zaworów DRZ 400

Jeszcze zależy od temp. Luz zaworowy podaje się dla silnika o temp. chyba +/-20'C.
Ustawianie luzu przy temp 0 lub -5'C (bo masz nie ogrzewany garaż a jeździsz zimą) na dolną granicę spowoduje, że zawory po rozgrzaniu będą podparte.
Ja bym się bał ustawiać w dolnej granicy bo jest to bardziej niebezpieczne.

Kolejna sprawa - płytki zaworowe.
DRZ ma płytki i tam nigdy nie ustawisz dokładnie tyle ile chcesz. Stąd też dość szeroki przedział dostępnego luzu.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11

Odp: Zmienione wałki a regulacja zaworów DRZ 400

No nic koledzy, dzieki za udzielone informację. U siebie ustawię w środkowy zakres i myślę że powinno być okej a kumplowi dam załączone zdjęcie i myślę że również bedzie git. Pozdro

GasGas EC 250 2T
Suzuki DR-Z 400SM