1

Temat: Jak poprawnie skrócić łańcuch.

Kupiłem zestawy napędowy i niestety łańcuch jest trochę za długi. Zastanawiam się jak poprawnie go skrócić i czy po skróceniu dalej będzie możliwość połączenia go spinką. Dodam że nie mam zakuwarki.

2

Odp: Jak poprawnie skrócić łańcuch.

Jesli masz spinkę , nie  potrzebna Ci zakuwarka,pewnie że bedzie możliwość tak to działa

Ktm#exc#525#sm

3

Odp: Jak poprawnie skrócić łańcuch.

Zakuwarka albo mlotek i punktak.

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

4

Odp: Jak poprawnie skrócić łańcuch.

Jeśli łańcuch masz na spinkę to możesz go skrócić pod warunkiem że conajmniej 2 ogniwa wywalisz żeby to później spiąć a młotek i punktak przyda Ci się do zbicia zbędnych ogniwek.

DRZ 400 E-SM VALENTI
Sxv 450 ER6 engine swap

5

Odp: Jak poprawnie skrócić łańcuch.

Kup zakuwarke, bo sie zwroci przy drugiej wymianie lancucha. A co sie miesem narzucasz przy dzialaniu z punktakiem to Twoje :D

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

6 Ostatnio edytowany przez radziu (2017-07-24 18:46:43)

Odp: Jak poprawnie skrócić łańcuch.

.

DRZ 400 Y
Husaberg F(E)S 570

7

Odp: Jak poprawnie skrócić łańcuch.

http://www.narzedzia.pl/photo/product/f1300x1300/szlifierka-katowa-bosch-gws-24-230-jh-11366.jpg

https://www.instagram.com/mdesign_projects/
                      SMCR 2016 <3

8

Odp: Jak poprawnie skrócić łańcuch.

Dzięki za pomoc. Wiem, że pytanie lamerskie ale zawsze jak wymieniałem napęd to łańcuch pasował na tip top. Koniec końców szlifierką zeszlifowałem końcówkę nitu a resztę wybiłem punktakiem. Potem ogniwo łączące, zapinka i wszystko hula. Temat do zamknięcia.

9

Odp: Jak poprawnie skrócić łańcuch.

Zapinkę wpiąłeś rozumiem przedzieloną częścią (wierzchołkami spinki) do tyłu?

Simson SR50 90ccm [1986] -> Yamaha WR 450F dualsport [2004] -> KTM 690 SM Prestige [2007]

10

Odp: Jak poprawnie skrócić łańcuch.

AntonioPL napisał/a:

Zapinkę wpiąłeś rozumiem przedzieloną częścią (wierzchołkami spinki) do tyłu?

Dokładnie. Tak aby cały syf nie wchodził pod nią.