1

Temat: Ktm LC4 620 1997r problem z wkręcaniem się na obroty

Siemano. Kupiłem kata lc4 620z 97r problem jest strasznie ciężki do zdiagnozowania. Moto zawsze pali od pierwszego kopa i już po odpaleniu słychać czy dobrze chodzi czy nie ponieważ czasami po odpaleniu nie chce się wkręcać  na obroty tzn wkręca się płynnie ale łapie max 3/4 obrotów przy czym kopci i strasznie szybko się grzeje olej, świeca po wykręceniu jest czarna jak węgiel. Wkurze sie zostawie  go na chwile bądź na dzień przychodze rano jeżdżę i jest wszystko idealnie chodzi jak powinien, świeca kawa z mlekiem i mogę tak jeździć 3dni po czym problem znów wraca. Rozkładam już ręce, moduły jak i zapłony zostały przekładane i problem ciągle ten sam, silnik jest po remoncie wszystko jest jak nowe w dalszym ciągu, rozrząd sprawdzony, rozebrany i ustawiony jest idealnie tak jak powinien książkowo, zapłon również pokrywa się z kropką na magnecie. Przekładałem gaźnik i bez zmian. Może wina leży w magnecie? Nic się nie zaciera, w oleju nie znalazłem żadnych opiłków. Na wałku rozrządu ściągałem nawet ten automatyczny dekompresator i manualny w pokrywie i problem ciągle ten sam. Jakieś pomysły ?

2

Odp: Ktm LC4 620 1997r problem z wkręcaniem się na obroty

Mimo tego, że przekładałeś gaźnik, to dalej obstawiałbym zawieszający się pływak w gaźniku.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

3 Ostatnio edytowany przez dido1214 (2017-07-06 09:44:34)

Odp: Ktm LC4 620 1997r problem z wkręcaniem się na obroty

levis napisał/a:

Mimo tego, że przekładałeś gaźnik, to dalej obstawiałbym zawieszający się pływak w gaźniku.

Ale jakby blaszki się zawieszały to by dymało paliwo przelewem, blaszki ustawione według manuala, tak samo wykluczony zaworek ssania bo też myślałem, że to jego wina a tu nadal bez zmian.

Odchylanie filtra powietrza w celu sprawdzenia większej ilości powietrza pogarsza sytuacje tak samo jak ograniczenie.

4

Odp: Ktm LC4 620 1997r problem z wkręcaniem się na obroty

podmieniałeś czujnik położenia wału ?

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

5 Ostatnio edytowany przez dido1214 (2017-07-24 11:03:54)

Odp: Ktm LC4 620 1997r problem z wkręcaniem się na obroty

levis napisał/a:

podmieniałeś czujnik położenia wału ?

Mam zapłon  sem, podmieniam cały zapłon również z modułem i to samo.

6 Ostatnio edytowany przez dido1214 (2017-07-25 10:18:37)

Odp: Ktm LC4 620 1997r problem z wkręcaniem się na obroty

Rozwiązanie problemu po długich tygodniach - Balanser. Rozleciało się łożysko, wyciagnalem go calkiem moto chodzi jak nowe bez zadnych problemow,jedynie troche głośniejsza praca silnika, do tego wyczyscilem zaworek ssania i problem się nie powtarza.