1

Temat: Podwójny wydech DRZ 400 SM - projekt własny :D

Siemka,

Prezentuje Wam przebieg pracy podczas tworzenia podwójnego wydechu w mojej DRZ.

1. W pierwszej kolejności wykonałem pomiary wolnej przestrzeni nad i za kołem w DRZ. Okazuje się, że aby mieć wydech poprowadzony górą, a nie dołem jak w przypadku yoshimury, należy przemieścić akumulator w inne miejsce - ja wybrałem błotnik. Jest to punkt obowiązkowy niestety.
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
2. Następnie dobieramy trójnik od innego motocykla lub dorabiamy sobie go samemu. W moim przypadku padło na kupienie w ciemno trójnika z hondy crf450 ( po wcześniejszym sprawdzeniu wymiarów ) i szczęśliwie okazało się, że idealnie pasuje :)
PunBB bbcode test
Po ściągnięciu wydechu do przymiarki wygląda to tak:
PunBB bbcode test
3. Czas na wybór puszek ^^ Jako że, nie wiedziałem czy cały ten projekt wypali, zamówiłem na próbę dwie puszki ala "akrapovic" z aliexpresu. Pozwole sobie zrobić w tym punkcie spojler - z wydeszków jestem niezmiernie zadowolony, jakość co do ceny za jaką je nabyłem jest naprawdę świetna, motocykl chodzi równie płynnie co na moim poprzednim wydechu CRD oraz brzmi całkiem nieźle ( ale to moja opinia, być może Wam się nie spodoba ) . Co do osiągów - niestety nie byłem na hamowni ale w osobistym odczuciu motocykl jest teraz bardziej elastyczny, moc jest równomierniej rozłożona między niskimi a wysokimi obrotami - myślę że ani nie stracił ani nie nabył paru dodatkowych koników ( V-max dalej ten sam: 160 ).
PunBB bbcode test
4. Dobra, pojawia się problem - trójnik od kolektora dzieli przepaść około 20cm. Średnica kolektora około 41mm a średnica trójnika około 45mm + kąt między nimi na poziomie 30 stopni. Ciężko dobrać do tego rurę, drogo również dorabiać na zamówienie. Postanowiłem zamówić kilka rurek stalowych przeznaczonych do wspawania w wydechy samochodowe o różnych średnicach wlot/wylot oraz kątach. Rurki przyszły, podocinałem, połączyłem ze sobą i wyszła pasująca do geometri zarówno układu wydechowego jak i motocykla przejściówka. Niestety nie mam fotek z tego etapu.
5. Montujemy wszystko razem. Wydechy przykręcamy do symetrycznych otworów w subframe, orginalną osłonkę co by się nie poparzyć zastąpiamy kocem termicznym ( czy jak to sie tam zwie ) do owijania wydechów lub kombinujemy jak przytwierdzić ją do naszej przejściówki. Wuala !!! Efekt końcowy jaki dostajemy:
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
PunBB bbcode test

6. Reszta to już poprawki. Mi zostało jeszcze wymienienie śrub mocujących wydechy na krótsze, zmiana dystansy dzielących od ramy i pozycjonujących wydechy na jakieś ładne estetyczne ( w tej chwili są to nakrętki ), dospawanie do trójnika zaczepów na które naciaga się sprężyny trzymające wydechy oraz dokładniejsze uszczelnienie połączeń trójnik-puszka.

Zachęcam również do obejrzenia filmiku na którym przedstawiam pracę wydechu ( chodź zaznaczam, że dźwięk który nagrała kamerka sportowa może nieco odbiegać od tego jak naprawdę brzmi ten wydech ). Korzystając z okazji zachęcam również do obejrzenia innych moich filmów i jeśli się spodoba pozostawienia łapki czy też suba - będzie mi niezmiernie miło :D

LINK DO FILMU: [url]https://www.youtube.com/watch?v=CHtppV0BUzs&t[/url]

W razie pytań czy sugestii zapraszam do dyskusji w tym temacie :D Odpowiem na miarę możliwości swojej wiedzy :D

https://www.youtube.com/user/stozas2

2

Odp: Podwójny wydech DRZ 400 SM - projekt własny :D

Wygląd napewno na plus :) ale dzwięku nie da rady ocenić....za słabe mikro.  Ale guma na końcu ładna :D

Aktualnie : FZ01

Były :  XT125, CRM85, MX125, TE250, YZ450F, XTX660, DRZ400SM, SHIVER750 MT07

3 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2017-07-11 01:13:34)

Odp: Podwójny wydech DRZ 400 SM - projekt własny :D

Bardzo ładne, trzeba docenić bo się napracowałeś. Dodatm tylko że jeśli chcesz coś skorzystać z potencjału takiego układu to wrzuć K&N z serii extreme i do tego jakaś większa dysza główna - myślę że na 100% odczujesz większą moc. Nie jestem pewien ale patrząc po tym jak wolno schodził z obrotów to raczej nie masz FCR'a tylko jakiś gaźnik podciśnieniowy- jeśli tak jest to uważam FCR'a za możliwie najlepszą modyfikację ;)

4

Odp: Podwójny wydech DRZ 400 SM - projekt własny :D

no bez db-killerów pewnie dużo lepiej brzmi, ale pewnie za to jest bardzo głośny :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

5

Odp: Podwójny wydech DRZ 400 SM - projekt własny :D

Bez db słychać, że ma bardziej ubogo - w porównaniu do z db chodzi na wyższych obrotach i wolniej schodzi.
Poszukaj kolektor od Y/E - mają większą średnicę. To on dodaje mocy.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD