16

Odp: KTM 525 - cykanie z głowicy

tez mysle ze to nie przez ten luz na tej dzwigince, ja do nie dawna u siebie mialem cos okolo 1mm i wszystko bylo ok, przy ustawianiu luzów zaworowych zauwazylem ze za bardzo chodzi na boki... ale nic nie stukalo, posprawdzaj autodekompresator, łozyska na dziwifienkach i jak juz to te tzpienie co sa w srodku dziwienek zaworowych

17

Odp: KTM 525 - cykanie z głowicy

Łożyska, czyli te end piece wymieniłem na nowe, tulejki ze środka dźwigni też kupiłem nowe - nie pomogło. A co z tym dekompresatorem może być nie tak ? Ja wymieniłem na nim tylko o-ring i ustawiłem tą dźwignię przy kierownicy.

18 Ostatnio edytowany przez pawciak12 (2017-07-02 18:14:55)

Odp: KTM 525 - cykanie z głowicy

te stukanie to na wolnych obrotach czy w calym zakresie?  sprezynka ma autodeko moze byc juz "wyciagnieta" i na wolnych obrotach moze tak klekotac.

19

Odp: KTM 525 - cykanie z głowicy

Na wolnych obrotach tłucze najgłośniej. Ale jak dodam gazu to też słychać, wrzucałem to na filmiku.

[url]https://www.youtube.com/watch?v=I_QGL8AyLv0&feature=youtu.be[/url]

Ta sprężynka kosztuje 8 zł, także profilaktycznie też ją mogę wymienić jeszcze.

20 Ostatnio edytowany przez pawciak12 (2017-07-02 18:15:23)

Odp: KTM 525 - cykanie z głowicy

a na pewno te dzieki to z glowicy? moze sie nakretka poluzowala na wale albo koszu sprzeglowym, czasmi ciezko jest zdiagnozowac skad dobiegaja stuki.

21

Odp: KTM 525 - cykanie z głowicy

Przykładałem stetoskop na moje ucho to właśnie z zaworów wydechowych. Ale to prawda, że ciężko jest zdiagnozować. Może rozbiorę sprzęgło jeszcze i zobaczę, czy wszystko jest tam OK.

22

Odp: KTM 525 - cykanie z głowicy

wcisnij sprzeglo i jak bedzie ciszej to znaczy że tam.

23

Odp: KTM 525 - cykanie z głowicy

Mateusz pochwal się no jak to w forumowej igiełce po 50h od remontu korba tłucze...

https://www.bikepics.com/members/81

24

Odp: KTM 525 - cykanie z głowicy

delta napisał/a:

Mateusz pochwal się no jak to w forumowej igiełce po 50h od remontu korba tłucze...

Nie po 50h tylko po 58,4h :D

No niestety, zakup się nie udał. Miało być wszystko pięknie, zawieszenie zrobione, silnik po remoncie dołu i góry. Po dwóch wyjazdach na tor rozlał się tylny amortyzator, zdążyłem odebrać z naprawy i po 8mth po zakupie to magiczne cykanie z głowicy okazało się wywaloną korbą. Dobrze, że go szybko zgasiłem i już nic nie kombinowałem.

Obecnie moto stoi u mechanika z rozpołowionym silnikiem i wszystko jest dokładnie sprawdzane. Może akurat jakaś trefna korba z wadą fabryczną trafiła do tego silnika, teraz nie ma co się doszukiwać.

Ogólnie mówiąc mam nauczkę. Jak kupować wyczyna to od razu silnik na stół przed zakupem.

25

Odp: KTM 525 - cykanie z głowicy

mateusz_371 napisał/a:
delta napisał/a:

Mateusz pochwal się no jak to w forumowej igiełce po 50h od remontu korba tłucze...

Nie po 50h tylko po 58,4h :D

No niestety, zakup się nie udał. Miało być wszystko pięknie, zawieszenie zrobione, silnik po remoncie dołu i góry. Po dwóch wyjazdach na tor rozlał się tylny amortyzator, zdążyłem odebrać z naprawy i po 8mth po zakupie to magiczne cykanie z głowicy okazało się wywaloną korbą. Dobrze, że go szybko zgasiłem i już nic nie kombinowałem.

Obecnie moto stoi u mechanika z rozpołowionym silnikiem i wszystko jest dokładnie sprawdzane. Może akurat jakaś trefna korba z wadą fabryczną trafiła do tego silnika, teraz nie ma co się doszukiwać.

Ogólnie mówiąc mam nauczkę. Jak kupować wyczyna to od razu silnik na stół przed zakupem.

Jak byś potrzebował jakieś graty to daj znać. Być może będę w stanie zaproponować niezłą cenę.

www.4ride.pl
FE 501 '02 ->FS650 '04 ->Hypermotard 796 '11 ->ZXR 400 '01 ->SXS 540 '03 ->YZ 450F '04 -> SMC 660 '04 -> Hypermotard 1100 '08