31

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

Zoperowany byłem już w sobotę. O 20 trafiłem na stół. Wstawili mi pare płytek i śrub i drutów w obie kości podudzia.. Niestety popełniłem taki błąd ze buty cross/supermoto by tez nie pomogły bo złamanie było skrętne. Jedyne co to może buty super moto złapały by poślizg i wtedy by siebie nie stało ale to tylko gdybanie. Ale oczywiście postanowiłem zainwestować w profesjonalne buty...tak dla lepszego samopoczucia psychicznego. Właśnie wrcacam do domu... jak już się ogarnę to opisze dokładnie wszystko co i jak bo może to będzie mała przestroga dla innych.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

32 Ostatnio edytowany przez levis (2017-06-05 15:08:55)

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

w amatorach takie rzeczy... :D frekwencja dopisała - w Amatorach jak w MP i tylko 2 osoby mniej niż w PP. Co by to było, jakby były 2 wyścigi w Amatorach lub 2 klasy PP :-]
Szkoda, że nie udało mi się dotrzeć, bo na pewno było sporo osób o zbliżonym poziomie, ale niestety brak czasu na reanimację sprzętu...

Mały, foty pierwsza klasa. Bomber wali hopy w tym MP jak prawdziwy pros :-)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

33

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

boli jak się czyta...
Mnie oddrutowuja za 3 tygodnie, także coś o tym wiem... taki sport...

Pozdrawiam,
Piotrek

34

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

Zdrowia Żonkil!
Ja do dziś noszę "blachę" i śrubki w przedramieniu po przygodzie z MX :)

CRF450R SM

35

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

Żonkil napisał/a:

Zoperowany byłem już w sobotę. O 20 trafiłem na stół. Wstawili mi pare płytek i śrub i drutów w obie kości podudzia.. Niestety popełniłem taki błąd ze buty cross/supermoto by tez nie pomogły bo złamanie było skrętne. Jedyne co to może buty super moto złapały by poślizg i wtedy by siebie nie stało ale to tylko gdybanie. Ale oczywiście postanowiłem zainwestować w profesjonalne buty...tak dla lepszego samopoczucia psychicznego. Właśnie wrcacam do domu... jak już się ogarnę to opisze dokładnie wszystko co i jak bo może to będzie mała przestroga dla innych.

Mowiłem żebyś nie glebował! Cholernie szkoda. Zdrowia życzę. W razie czego znaleźliśmy ogranicznik z pięknej anodowanej półki z twojego KTM'a.

36

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

hmmm... nawet nie wiedziałem, że odpadł...zobaczę jak to wygląda. Zachowaj go dla mnie bo może się uda coś ogarnąć.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

37 Ostatnio edytowany przez Żonkil (2017-06-05 19:29:34)

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

No odpadł... się maszyna zwrotniejsza zrobi ;) A jeśli mogę mieć prośbę wrzucił byś mi to w kopertę i przysłał...jak podleczę nogę to coś urzeźbię...A z drugiej strony to straszną lipę KTM odwalił... przecież ja się praktycznie na postoju przewróciłem kiedy on odpadł...

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

38

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

[url]https://youtu.be/d1iCvPsVs-o[/url]

W 43 sek dochodzi do mojego złamania... można zauważyć na filmiku, że to było okrążenie, które potraktowałem na zasadzie "byle przejechać i się nie zmęczyć". Masakra jakaś jak na to patrzę, jak można sobie załatwić kopytko przez nieuwagę i dekoncentrację... 

a tutaj macie fotkę ze szpitala...

[url=http://www.fotosik.pl/zdjecie/8757fc726b246ce4]https://images81.fotosik.pl/616/8757fc726b246ce4gen.jpg[/url]

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

39

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

Jakie miałeś buty??

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

40 Ostatnio edytowany przez Żonkil (2017-06-05 21:28:15)

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

Sidi Vertigo...ale tutaj nie do końca zawiniły buty... według lekarza to jest uraz dokładnie taki sam jak ludzie na nartach sobie robią... (a tam buty są naprawdę twarde) powstaje w mechanizmie szybkiego skręcenia. I tutaj jedyne co było złego w butach to to, że były zbyt mało śliskie na podeszwie i się przyblokowały na asfalcie zamiast ślizgnąć. Lekarz stwierdził, że but w sumie uchronił mnie przed częściową amputacją...

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

41

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

Nie do końca się zgodzę. But MX/SM jest dużo wyższy przez co znacznie lepiej trzyma całą nogę od ponad połwy piszczeli.

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

42

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

Bardziej zwracaj uwagę, żeby stopa była skierowana w kierunku jazdy a nie w bok. I podudzie, kolano przy motórze.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

43

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

Masz rację, co nie zmienia faktu, że nogę by mi i tak wygięło (z rotowało) i kość by pękła. Mi kości strzeliły zaraz nad kostką czyli około 10 cm od max wysokości buta. Kość nie pękła od uderzenia tylko od gwałtownej rotacji...więc nawet jak byś miał buta nad kolano, to coś by musiało strzelić, kostka, kolano bądź podudzie.  Zreszta nie ma co gdybać... jak już napisałem w przyszły roku na pewno kupie buty SM dla spokoju psychicznego i większego bezpieczeństwa, bo niezaprzeczalny faktem jest to, że buty SM czy cross są wyższe sztywniejsze i bezpieczniejsze.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

44

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

Mi buty mx łapały przyczepność i opatentowalem to żywcą poliestrową na krawędzi buta odpowiedniej grubosci. ślizga jak na lodzie. Albo zostaje kupić buty typowo SM. Swoją drogą szczyka mnie od patrzenia na to prześwietlenie.

Hsq SMR 511
#511

45

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

Żonkil napisał/a:

No odpadł... się maszyna zwrotniejsza zrobi ;) A jeśli mogę mieć prośbę wrzucił byś mi to w kopertę i przysłał...jak podleczę nogę to coś urzeźbię...A z drugiej strony to straszną lipę KTM odwalił... przecież ja się praktycznie na postoju przewróciłem kiedy on odpadł...

Jasne. Podeslij mi adres na PW. Nie pamietam gdzie on sie znalazl moze przy poprzedniej glebie odpadl? Lezal gdzies na asfalcie wiec raczej w innej sytuacji odpadl