61

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

Żonkil dużo zdrówka !!!
Pytanie do zawodników, jakie uwagi do organizacji rundy? Pomijając kwestie $$ za wpisowe i treningi.. Jest opcja, żebyśmy na bieżąco poprawiali to jak organizowane są zawody, wiadomo CUDÓW nie zrobimy , ale może będzie lepiej.
Z moich obserwacji i sugestii do poprawy w Koszalinie to:
- Dokładne oznaczenie DEPO
- obowiązkowo licznik czasu - czego nie było w Toruniu
- Podział czasowy przyjmowania zgłoszeń - tak żeby w 1 kolejności obsługiwani byli zawodnicy jadący jako pierwsi w treningu wolnym

Jeżeli macie jakieś sugestie - proszę o info tutaj lub w PW

pozdrawiam Pączek :)

KTM 450 SMR
#49 S2 Mistrzostwa Polski

62 Ostatnio edytowany przez gierwi (2017-06-08 07:23:39)

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

Żonkil napisał/a:

najczęściej w takim mechanizmie uszkodzenia pada staw skokowy... ale ze względu, że buty go utrzymały to poleciało podudzie (całe szczęście)

No już nie chciałem się wymądrzać, ale skoro "tata ortopeda" tak powiedział, to mogę się przyznać że w ten sposób kiedyś w zamierzchłych czasach, kiedy jeździłem B 12 skręciłem staw skokowy. Pięta zaparła się o kołnierz wydechu, a palce zaparły się o asfalt. Mało się nie zesrałem w pierwszej chwili z bólu i nie wyjebałem w drugiej, ale na szczęście prędkość była niewielka i z przeciwka nic nie jechało. But to był "rozdeptane" SIDI Strada rozmiar 46, co pewnie też miało wpływ na słaby prześwit. Jakiś czas potem zmieniłem moto na KTM 950 SM i buty na Gaerne Supermoto i bez takiego obuwia w ogóle nie wsiadam na motór, bo stawy skokowe mam zajechane przez młodzieńczą koszykówkę.
Oczywiście największy wpływ na całą sytuację miał błąd w technice jazdy, bo nie cofnąłem dostatecznie stopy przed zakrętem, a nie firma produkująca buty, motocykl, czy operator walca kładącego asfalt.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

63

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

paczek napisał/a:

- obowiązkowo licznik czasu - czego nie było w Toruniu

wydawało mi się że to stoi po stronie Motoresults.

SMR 570 '01 ---> YZF 450 '07

64

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

Trochę fotek od Kasi. Większość to Amator i Puchar

[url]https://goo.gl/photos/HFp4ohMmGhU4f4L6A[/url]

65

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

Uważam że powinna być możliwość kupowania
Pojedynczo sesji treningowych .

crf 250r
ktm 450 smr #34

66

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

niwy napisał/a:
paczek napisał/a:

- obowiązkowo licznik czasu - czego nie było w Toruniu

wydawało mi się że to stoi po stronie Motoresults.

Jak dopłacisz 150zł

Pozdrawiam,
Piotrek

67

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

Pączek jedna uwaga:
Prąd Prąd Prąd!!!!!!!!! kto wymyślił aby na jednym bezpieczniku 16 A dać zasilanie dla min 10 startujących i to z przedłużacza? jak tak to do płynów w motocyklach organizator przyczepiał się na maksa a nawet nie patrzył na zadrutowanie zacisków co było ważniejsze. Natomiast bezpieczeństwo przed porażeniem prądem miał w dupie, no sorki ale coś nie tak.

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

68

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

Jeśli chodzi o prąd to w pełni zgadzam się z kolegą trawer.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

69

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

gierwi napisał/a:
Żonkil napisał/a:

najczęściej w takim mechanizmie uszkodzenia pada staw skokowy... ale ze względu, że buty go utrzymały to poleciało podudzie (całe szczęście)

No już nie chciałem się wymądrzać, ale skoro "tata ortopeda" tak powiedział, to mogę się przyznać że w ten sposób kiedyś w zamierzchłych czasach, kiedy jeździłem B 12 skręciłem staw skokowy. Pięta zaparła się o kołnierz wydechu, a palce zaparły się o asfalt. Mało się nie zesrałem w pierwszej chwili z bólu i nie wyjebałem w drugiej, ale na szczęście prędkość była niewielka i z przeciwka nic nie jechało. But to był "rozdeptane" SIDI Strada rozmiar 46, co pewnie też miało wpływ na słaby prześwit. Jakiś czas potem zmieniłem moto na KTM 950 SM i buty na Gaerne Supermoto i bez takiego obuwia w ogóle nie wsiadam na motór, bo stawy skokowe mam zajechane przez młodzieńczą koszykówkę.
Oczywiście największy wpływ na całą sytuację miał błąd w technice jazdy, bo nie cofnąłem dostatecznie stopy przed zakrętem, a nie firma produkująca buty, motocykl, czy operator walca kładącego asfalt.

W pierwszym momencie ja byłem pewny właśnie, że mam rozwalony staw skokowy...ale buty na szczęście go utrzymały i druga sprawa która miała wpływ na to, że poleciały kości to, że podnóżek  nie zaczepił nisko (jak u ciebie pięta), tylko dość wysoko, bo gdzieś na wysokości łydki.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

70

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

paczek napisał/a:

Żonkil dużo zdrówka !!!
Pytanie do zawodników, jakie uwagi do organizacji rundy? Pomijając kwestie $$ za wpisowe i treningi.. Jest opcja, żebyśmy na bieżąco poprawiali to jak organizowane są zawody, wiadomo CUDÓW nie zrobimy , ale może będzie lepiej.
Z moich obserwacji i sugestii do poprawy w Koszalinie to:
- Dokładne oznaczenie DEPO
- obowiązkowo licznik czasu - czego nie było w Toruniu
- Podział czasowy przyjmowania zgłoszeń - tak żeby w 1 kolejności obsługiwani byli zawodnicy jadący jako pierwsi w treningu wolnym

Jeżeli macie jakieś sugestie - proszę o info tutaj lub w PW

pozdrawiam Pączek :)

Mi bardzo nie spodobalo sie wreczanie nagrod, fakt ze zaczynalo padac ale bylo zrobione ewidentnie za szybko(i czemu tak pozno), pies Eryka nie zdarzyl zejsc z podium to juz caly PP stal. Gorycze podium dopelnil fakt totalnego braku nagrod, nawet zrywki z czekoladka:). Nastepnym razem jak wpisowe wzrosnie to pewnie zaczna rozdawac dyplomy a pozniej wysylac je w .pdf zeby bylo taniej. Jeszcze jesli puchary bylby jakies bajeranckie to bym zrozumial ale tak nie bylo. Pierwszy raz spotkalem sie z taka sytuacja.

Zapraszam na nasz FanPage! https://www.facebook.com/SUMOsupermotoTEAM/

71

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

Współczuję z tym złamaniem. Też miałem spiralne złamanie nogi, stopa przekręciła się o 90 stopni, ale to było w szkole w podstawówce. Niedobrze mi się robi kiedy sobie to przypominam.
Przyjechałem akurat rowerem kiedy leżałeś. Zawodów sobie nie pooglądałem. Też zwracam uwagę na organizację bo się sajgon zrobił. Brak miejsc dla widowni. Nie wiem jak to wy widzicie kręcenie się w pobliżu swoich maszyn bo jedynie pod ogrodzeniem było miejsce do oglądania toru. Co do przedłużaczy to miejcie winę po swojej stronie, bo z jednego gniazdka można pociągnąć tylko te 16A, a przedłużacze muszą być już dobrej jakości min. 3x2.5mm2 nie żadne chińskie bo się spalą a nie zadziałają zabezpieczenia. Dwa koce grzewcze na jeden motocykl to ile watów? Weźcie pod uwagę że to jest tor kartingowy i na zawodach kartingowych jest inna organizacja.
A gdyby ktoś pytał, to ta konstrukcja w oddali to centrum Tadeusza Rydzyka.

72 Ostatnio edytowany przez maniek-rr312 (2017-06-08 21:56:13)

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

Panowie czy ktoś pożyczał ode mnie na zawodach śrubokręt płaski marki Beta?? Brakuje mi w zestawie a kilka osób pożyczało różne rzeczy. Będę wdzięczny za zwrot.

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

73

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

saanny:
były dwie rozdzielnie po 3 wyścia 220V na 16A zabezpieczeniu, organizator za wyjściami 220V dał jeszcze krótkie przedłużacze aby więcej ludzi mogło się podłączyć. To chyba coś nie tak i nie zganiaj na ludzi że ktoś podpiął swój chiński przedłużacz to jego sprawa bo akurat mu jeden koc to wytrzyma. Tu chodzi o samo zasilanie gdzie co chwila zabezpieczenia wyskakiwały. Całe szczęście , że mieli różnicówki bo tak z dymem by to poszło. Tłumaczenia że to tor kartingowy nie przemawiają do mnie. Ktoś organizuje zawody SM to musi się liczyć , że jest potrzebny prąd min 50szł podłączonych kocy. Ja osobiście mam odpowiedni przedłużacz ale co z tego jak zasilanie do dupy. Pączek chciał abyśmy wpisywali uwagi więc są i tyle. Pozdrawiam

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

74

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

Dokładnie tak było jak trawer pisze. Czarny sen elektryka lub inspektora bhp.

doomin13

fs450

75

Odp: II i II runda Międzynarodowych MP i PP Supermoto- Toruń 03-04.06.2017

Przed czym miałaby uchronić różnicówka? Zewrzyj gniazdo w czwartym przedłużaczu w szeregu a może bezpiecznik nie zadziała tylko przewody zaczną topić. Ile było ludzi uczących się praktyki w akademikach o tym nie masz pojęcia.
Jak znalazłem przykładowa moc kpl kocy grzewczych na motocykl to 850W. Daje to 24 motocykle jednocześnie podłączone do grzania. Jednocześnie jeśli mają na przyłączu energetyki zabezpieczenia 32A to więcej nie uciągnie. Tak w idealnych warunkach.
Tak jak sięgam pamięcią to dodatkowe skrzynki z prądem są na terenie toru, tam gdzie m.in. jest garaż i warsztat wypożyczalni kartingów. Więc właśnie czemu wszyscy się rozstawili na parkingu Motoareny a nie mogli na terenie Awix? Sami sobie winni, czy może nie jestem pierwszą osobą którą nie mogła się dogadać z właścicielem toru?