1

Temat: Kupno MZ 125 SM - opinie

Cześć
Potrzebuję waszej opinie na temat MZ 125 SM wiem, że jest to motor gody uwagi, nawet był test robiony mz vs ktm na torze. Mi natomiast zależy na opinie czy warto jest się pchać w ten motor bo jest ich mało, i nie wiem jak z dostępnością części w razie remontu. Ponadto na co zwrócić uwagę przy kupnie, czy jest coś szczególnego w mz, ile wytrzymuje silnik, co jaki czas wymiana tłoka itd.

SUZUKI RMX450Z

2 Ostatnio edytowany przez kacpikSM (2014-04-19 11:08:03)

Odp: Kupno MZ 125 SM - opinie

Części podobno nie są tak trudno dostępne. Jeździ paru na takich bzyczkach w okolicy. Generalnie po 36k km (pomijając inne pierdoły typu rozrusznik/uszczelka pod wydechem) padł tłok/luźny korbowód- także to dosyć wytrzymały silnik.
Spalanie to też jego pozytywny atut- oscyluje na poziomie 3/4l.  Jedyne do czego się przyczepić to moc.. lecz 16'latkowi chyba lepiej nie powierzać większej.. ;)

Bez spamu zapraszam do zapoznania się z tematyką;
[url]http://www.supermoto.pl/2009/10/mz-125-sm/[/url]

sms 125 --> smr 450

3

Odp: Kupno MZ 125 SM - opinie

Witaj
Powiem tak - warto w ch.j ! Bardzo wdzięczna maszyna, złego słowa nie powiem.
Sprawdz PW

4

Odp: Kupno MZ 125 SM - opinie

Gadaj do użytkownika Wojtekmz on ma taką i bardzo sobie chwali :)

KTM LC4 SM/Enduro

5 Ostatnio edytowany przez FoxHound (2014-04-21 14:25:23)

Odp: Kupno MZ 125 SM - opinie

kacpikSM napisał/a:

Części podobno nie są tak trudno dostępne. Jeździ paru na takich bzyczkach w okolicy. Generalnie po 36k km (pomijając inne pierdoły typu rozrusznik/uszczelka pod wydechem) padł tłok/luźny korbowód- także to dosyć wytrzymały silnik.
Spalanie to też jego pozytywny atut- oscyluje na poziomie 3/4l.  Jedyne do czego się przyczepić to moc.. lecz 16'latkowi chyba lepiej nie powierzać większej.. ;)

Bez spamu zapraszam do zapoznania się z tematyką;
[url]http://www.supermoto.pl/2009/10/mz-125-sm/[/url]

Właśnie kilka lat temu czytałem na łamach portalu na temat MZ stąd biorę pod uwagę, i szukam opini z życia wziętych, a nie ludzi którzy sprzęt widzieli na obrazkach, a wiem, że tylko tutaj na forum są tacy co latali na MZ, bo staję przed dylematem DT 125 2T vs MZ 125 4T. Głównie miasto, jakiś lasek, itp. spalanie w MZ na plus, ale znów DT mocniejsza, 2T, masa części i gotowych sprzętów na aukcjach, silnik jak w TDR a one są za grosze. Mam upatrzone wstępnie sprzęta i MZ 4200zł i daleko od domu, a DT 3300zł i 50km od domu. Ciężki wybór...

SUZUKI RMX450Z

6

Odp: Kupno MZ 125 SM - opinie

Mam ją od 2 lub 3 lat więc wiem wszystko a nawet więcej o tej maszynie :-D

7

Odp: Kupno MZ 125 SM - opinie

Bierz DT. MZ mocowo się znudzi bardzo szybko. Jeździłem MZ trochę, fajny motocykl ale słaby. Do spokojniejszej jazdy się nada ale nie poszalejesz tym. :)

8

Odp: Kupno MZ 125 SM - opinie

Czyli puki co 1:1;)

SUZUKI RMX450Z

9

Odp: Kupno MZ 125 SM - opinie

Czy ja wiem czy 1:1. Wiadomo to 125, mozesz kombinowac z wydechem, + jakies podrasowanie ale i bez tego jest ok. Zależy jeszcze czy chcesz na niej zdobywać mistrzostwa polski czy uzytkować ? :-D

10

Odp: Kupno MZ 125 SM - opinie

Ogólnie boję się tylko dostępności części, bo miałem już sprzęt mało popularny i ile się potem nakombinowałem żeby coś dopasować to tylko ja wiem, jest ktoś w stanie wymienić sklepy i koszt części jak tłok, cylinder, korba, łożyska, zawory itp. w przypadku DT sprawa jest banalnie prosta tłok 400zł, korba 400-500zł, szlif wg. mecenasa który go wykona. Ogólnie taniej się nie da, a cześci od kopa.

SUZUKI RMX450Z

11

Odp: Kupno MZ 125 SM - opinie

Na ebay.de wszystko dostępne, a to co nie jest wystawione też jest do ogarnięcia, tylko trzeba pisać.

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Żadne zakazy nie zniszczą Naszej pasji"
"WRC is for boys, group B was for men"

12

Odp: Kupno MZ 125 SM - opinie

Taka jest już chyba przypadłość tych motorów, że każdy się martwi o części, a tak naprawdę w cale nie jest tak źle.

13

Odp: Kupno MZ 125 SM - opinie

voronkov_19871@mail.ru
Spamer