16

Odp: DR-Z 400 dziwna przypadłość

Siema, co by nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj. Wczoraj po przyjezdzie z roboty i zgaszeniu drenzyny uslyszalem jak plyn w chlodnicy spływac i bulgotał. Dzis odpaliłem maszyne i po 3p sekundach w plynie pojawily sie bomble i zaczelo go wypychac przez korek. Mysle sobie moze jest zapowietrzony. Zakrecilem korek i odkrecilem srube na drugiej chlodnicy i tamta strona wylecialo troszke powietrza a potem delikatnie saczyl sie plyn. Znow okrecilem go i ponownie zaczelo go wypychac.. Plyn bardzo szybko sie nagrzewa, waz od chlodnicy jest miekki i to bardzo, nawet sie zastanawialem czy jest w nim plyn. Nacisnolem i troche plynu wypchnelo. Mam wraznie jakby pompa wody byla wlanieta bo nie widze, zeby plyn sie w chlodnicy jakos przelewal. Potem zabralem sie za wykoane oleju i na sciance w ramie u goty bylo troche mleka... Bagnet byl czysty. W spuszczonym oleju tez nic nie widzialem
Sam juz nie wiem od czego tu zaczac weryfikacje?

17

Odp: DR-Z 400 dziwna przypadłość

Najlepiej zacznij weryfikacje od swojego opisu:) ale dobra że co tam Ci sie stało? Wąż od chłodnicy miękki to dobry znak, jezeli byłyby twarde (napompowane wręcz) to źle:)Jak próbujesz odpowietrzyć chłodnice na śrubie to nie zakręcaj korka na drugiej bo nic Ci to nie da, a jak naciszniesz odkreconą butelkę wody patrząc w korek to chluśnie czy nie. Ja rozumiem ze to początek stad te dziwne przypadłości ale moze szukasz jednak dziury w całości niepotrzebnie. Jak byś usłyszał dźwięki mojego Berga po przejażdżce to chyba na Straż Poż.  byś dzwonił;)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

18

Odp: DR-Z 400 dziwna przypadłość

Faktycznie. Moze troche zakrecilem. Chodzi o to, ze odpalam zimne moto, odkrecam korek od chlodnicy i po 30 sekundach zaczyna wypychac plyn... Nie wiem czy powinno tal być. Druga sprawa to zmienialem olej dzis. Wyjalem bagnet i swiecac latarka w do ramy widze, ze jest troche "mleka" na sciankach w sroku. Olej po spuszczeniu wygladal ladnie.

19

Odp: DR-Z 400 dziwna przypadłość

Ostatnio jest jakaś mania odkręcania korka z chłodnic i patrzenia jak się gotuje... Zakręć korek, jak zacznie wybijać płyn do zbiorniczka wyrównawczego, przy zakręconym korku na chłodnicy to trzeba się martwić.

Pozdrawiam,
Piotrek

20 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2017-03-12 00:51:38)

Odp: DR-Z 400 dziwna przypadłość

lukash napisał/a:

Faktycznie. Moze troche zakrecilem. Chodzi o to, ze odpalam zimne moto, odkrecam korek od chlodnicy i po 30 sekundach zaczyna wypychac plyn... Nie wiem czy powinno tal być. Druga sprawa to zmienialem olej dzis. Wyjalem bagnet i swiecac latarka w do ramy widze, ze jest troche "mleka" na sciankach w sroku. Olej po spuszczeniu wygladal ladnie.

Płyn w chłodnicy powinien maksymalnie sięgać ponad żeberka chłodnicy a nie pod korek i tu prawdopodobnie tkwi problem nadmiaru który opieujesz. Nadmiar wywali właśnie do zbiorniczka wyrównawczego w przypadku drzety.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

21

Odp: DR-Z 400 dziwna przypadłość

A masz zbiorniczek przelewowy?
Tak jak pisze Dzinkss wszystko co wyżej niż lamelki zostanie usunięte.
Jak nie wiesz co masz w chłodnicy to może warto to wymienić?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

22 Ostatnio edytowany przez dyjakos (2017-03-12 20:24:01)

Odp: DR-Z 400 dziwna przypadłość

lukash napisał/a:

Siema, co by nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj. Wczoraj po przyjezdzie z roboty i zgaszeniu drenzyny uslyszalem jak plyn w chlodnicy spływac i bulgotał. Dzis odpaliłem maszyne i po 3p sekundach w plynie pojawily sie bomble i zaczelo go wypychac przez korek. Mysle sobie moze jest zapowietrzony. Zakrecilem korek i odkrecilem srube na drugiej chlodnicy i tamta strona wylecialo troszke powietrza a potem delikatnie saczyl sie plyn. Znow okrecilem go i ponownie zaczelo go wypychac.. Plyn bardzo szybko sie nagrzewa, waz od chlodnicy jest miekki i to bardzo, nawet sie zastanawialem czy jest w nim plyn. Nacisnolem i troche plynu wypchnelo. Mam wraznie jakby pompa wody byla wlanieta bo nie widze, zeby plyn sie w chlodnicy jakos przelewal. Potem zabralem sie za wykoane oleju i na sciance w ramie u goty bylo troche mleka... Bagnet byl czysty. W spuszczonym oleju tez nic nie widzialem
Sam juz nie wiem od czego tu zaczac weryfikacje?

Jezeli miałes cos podobnego to w moim przypadku poszła uszczelka pod głowicą plus przytarło cylinder i tłoka.
[url]https://www.youtube.com/watch?v=-Lji4WKEvmk[/url]

https://vimeo.com/128136519

23

Odp: DR-Z 400 dziwna przypadłość

Chyba jestem troche przewrażliwiony. Po odpaleniu moto i kilku minutach postoju w zborniczku wyrównawczym nic sie nie pojawia a węże nie są twarde. Zastanawia mnie troche to mleko przy wlewie oleju ale może to od wilgoci. Wymienilem olej i będę obserwował.