1

Temat: Super duke 990 gaśnie!!!

Witam, mam problem z gaśnięciem silnika wciskając sprzęgło w moim super duke 990 z 2006r. Motocykl ciężko zapalić jak zgaśnie tak jakby go zalewało.Moto było w zimę na przeglądzie w serwisie KTM-a, gdzie zostały wyregulowane zawory,wymieniony płyn chłodniczy,świece oraz wymieniony czujnik (zawór) sas dopalania spalin. Miałem też wgraną mapę zapłonu akrapa. Odebrałem moto i wszystko było ok. Wstawiłem go do garażu, wymontowałem akumulator bo nadawał się do wymiany ale nowy zamontowałem dopiero teraz i tu moje pytanie:
Czy po tak długim czasie mogła w jakiś sposób usunąć się mapa zapłonu, albo komp wrócił do jakiś ustawień fabrycznych?
Robiłem 15 min. reset i podmieniłem od kumpla czujnik stopki.Niestety nie pomogło.Bardzo proszę o pomoc.

2

Odp: Super duke 990 gaśnie!!!

Trochę dziwny temat, mapa czyli "wsad" to raczej nie odparował chyba że ktos zaprogramował ilosc nacisniec przcisku "start"
Podaj model akrapa , próbowałeś manetką podwyzszyc obroty na ssaniu ? Nagraj filmik będzie łatwiej , bo wiesz człowiek ma kilka zmysłów postrzegania ;)

3

Odp: Super duke 990 gaśnie!!!

Zrób kalibrację przepustnicy i 15 min reset.

https://www.instagram.com/mdesign_projects/
                      SMCR 2016 <3

4

Odp: Super duke 990 gaśnie!!!

To chyba nie są oryginalne akrapy. Regulacji manetką nie robiłem ale nawet jak przytrzymuję go na gazie przy zatrzymaniu to zgaśnie.

5

Odp: Super duke 990 gaśnie!!!

Masz namyśli powolne dodawanie i odejmowanie gazu na włączonym zapłonie?

6

Odp: Super duke 990 gaśnie!!!

W serwisowke nic nie ma?

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

7 Ostatnio edytowany przez sebektrb (2017-03-11 12:14:55)

Odp: Super duke 990 gaśnie!!!

Moment bo robi się zamieszanie
Wyjaśnijmy pewne kwestie :

Odpalasz motocykl i nie zależnie od tego ile czasu pracuje silnik po wciśnięciu klamki sprzęgła silnik gaśnie , tak ?

A jak już zgaśnie to wtedy pojawia się problem z jego uruchomieniem ?

Poświęciłem trochę czasu i przyjrzałem się schematowi :

Klamka a raczej czujnik jest połączony z jakby przekaźnikiem pomocniczym , wciskasz klamkę (zamykasz obwód) prąd płynie przez nasz przekaźnik pomocniczy i opcjonalnie było montowane takie urządzenie jak "alarm"   ...

Skąd w ogóle jesteś ?

8

Odp: Super duke 990 gaśnie!!!

Jestem z Siemianowic Śląskich, może faktycznie nie jasno to opisałem.Dzieje się to podczas jazdy przy zatrzymaniu wciskam sprzęgło i gaśnie. Szczerze to mam już dość serwisu i tego motocykla chyba go wystawie na sprzedaż z opisem jako uszkodzony:-(
Szkoda bo wsadziłem w niego kupę kasy i serca.

9

Odp: Super duke 990 gaśnie!!!

Dodam jeszcze że jak na mój gust to wali za bardzo benzyną z wydechów.Kiedyś jak go kupiłem to miałem taki sam problem z gaśnięciem silnika i została wgrana mapa zapłonu akrapa na pełny przelot i było wszystko ok, ale pojawiły się problemy z obrotami tzn podczas jazdy motocykl chwytał około 3500-4000 obrotów i tak trzymał cały czas.Musiałem wtedy parokrotnie zapalać i gasić żeby wróciło wszystko do normy.Serwis stwierdził że Tps-y są sprawne i winą tego był zatarty zawór sas dopalania spalin.Jak wcześniej już pisałem na motocyklu wróciłem z serwisu (podczas jazdy wszystko było ok) wstawiłem do garażu, wymontowałem aku na 2 miesiące i się zaczęły jaja.

10

Odp: Super duke 990 gaśnie!!!

Odłączyłeś aku czyli zrobiłeś reset kompa.
Zrób jak kolega wyżej napisał kalibrację przepustnicy.

Tak ogólnie to masz kompletny wydech akrapa w tym motocyklu?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11

Odp: Super duke 990 gaśnie!!!

hmm czyli nie spalał a może chodził cały czas na ssaniu ? Może masz jakieś przekombinowane mapy i ci go po prostu zalewa , jak byś nagrał filmik to bysie lepiej to diagnozowało , siemianowice trochę daleko ja akurat ze sącza jestem

12

Odp: Super duke 990 gaśnie!!!

Zrobię dzisiaj kalibrację przepustnicy i zrobię 15 min. reset ale postawie go na stojaku, bo wyczytałem teraz na zagranicznych forach że motocykl musi stać w pionie.Hmm co to ma za znaczenie trudno powiedzieć, ale spróbować można.Postaram się nagrać filmik.

13

Odp: Super duke 990 gaśnie!!!

A więc tak:
-umyłem filtr powietrza K&N
-następnie przed resetem załączyłem zapłon i powolnym płynnym ruchem przekręciłem manetką gazu tam i z powrotem i wyłączyłem zapłon kluczykiem
-zrobiłem 15 min. reset
No to czas na kolejną próbę, dojeżdżam do skrzyżowania i pojawia się uśmiech na mojej twarzy:-))))))))).Zimno jak diabli ale jestem tak szczęśliwy że jadę dalej. Tak zrobiłem około 10 km i motocykl nie zgasł ani razu.
Niestety pojawiła się stara usterka a mianowicie trzymanie obrotów około 4000, o której pisałem wcześniej i którą niby serwis usunął wymieniając zawór SAS.Jestem załamany:-(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((...
Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za okazaną pomoc.

14

Odp: Super duke 990 gaśnie!!!

A śruba zderzakowa jest juz wykręcona na maxa?

15

Odp: Super duke 990 gaśnie!!!

hmm,nie za bardzo wiem o czym mówisz.