1

Temat: Zaniżone odszkodowanie

Siemanko mam taki problem

Miałem wypadek a motocykl zarejestrowany na ojca. Był rzeczoznawca wszystko obcykał i czekaliśmy.

Zadzwoniła do ojca babeczka która się tym zajmuje i podała mu dokładną kwotę odszkodowania 6754,52zł (oczywiście strzelam, ale było to dokładnie wyliczone co do grosza) tą wycenę usłyszał przed 21.07 nie pamięta dokładnej daty. 29.07 na konto dostał przelew z ubezpieczalni na kwotę 3602zł i przyszło pismo dzisiaj z wyceną poszczególnych uszkodzeń i napraw na kwotę 3600zł. Nie wycenili moich butów zaniżyli koszt chłodnicy że niby nie odnaleźli numeru katalogowego (podali 500zł) i zbiornik wycenili na 1000zł z takiego samego powodu że niby nie znaleźli numeru katalogowego.

Naprawiłem sprzęt za 650zł ale skoro podali na początku wyższą kwotę to wydaje mi się że taka powinna wpłynąć na konto i koniec.

Ubezpieczenie ściągam z Axa - Ubezpieczenia.

Wydaje mi się ze Brzoza pracuje w Hondzie, pisałem do niego na gg czy pomógłby mi załatwić wycenę z ASO. Co jeszcze mogę robić? Ta kobieta kazała czekać na telefon.

2

Odp: Zaniżone odszkodowanie

Ogólnie do każdej szkody jest robiony kosztorys w którym dokładnie jest wszystko rozpisane (graty co do wymiany ew. naprawy jaki jest koszt robocizny, potrącenia) Jest to propozycja odszkodowania z firmy ubezpieczeniowej Dostajesz go na piśmie oczywiście jeżeli rozliczasz się indywidualnie a nie poprzez warsztat ew.aso wtedy oni wszystko załatwiają Powinieneś taki dostać i ew. zgodzić się z jego treścią Jeżeli masz wątpliwości piszesz prośbę o powtórne oględziny i dopisanie tego czy tamtego co pomineli bo zawsze coś im się zapomni Chyba zawsze wypłacają kwotę netto i robią potrącenia za amortyzację Zależy od roku produkcji Jeżeli już zapłacili nic nie stoi na przeszkodzie aby takie odwołanie napisać Za ciuchy zwracają jeśli sprawcą kolizji był ten drugi Mogą zabrać Ci cześci za które zapłacą a z ciuchami mogą zaproponować byś zakupił nowe i pokazał faktury to wtedy zapłacą Ogólnie nie jest łatwo Fajnie że coś zapłacili bo różnie bywa Czasami mimo ubezpieczenia i tak jesteś w plecy Kosztory z ASO mogą olać bo mają AUDATEX ale spróbować zawsze warto (czasami piszą zamienniki np.klamki, podnóżki itd :) Powodzenia jak się uda wysyłasz Łychę :)

Hej, zróbcie tutaj miejsca z deka, bo będę zaraz tańczył breka

3

Odp: Zaniżone odszkodowanie

Inaczej ;P Jak się uda wycisnąć dobrą kasę to zmieniam Horneta na CRF i na debiutanckich zawodach stawiam Jasia Wędrowniczka :D

4

Odp: Zaniżone odszkodowanie

No to moze ja zabiore zdanie w tej kwesti bo ostatnio przez to też przechodziłem. Link do mojego postu http://supermoto.pl/index.php?module=forum&what=post&id=11007#11007

Po wypadku oddałem motocykl do serwisu Suzuki i tam umówiłem sie z rzeczoznawca na oględziny. Podczas oględzin poinformowałem rzeczoznawcę, że serwis będzie rozkładał mój motocykl zeby stwierdzić stan rzeczy nie widocznych w stanie złozonym i ze oni również mają przygotować dla mnie kalkulację kosztów naprawy ( dosyć wazne bo serwis ma aktualne ceny na części). Co do amortyzacji to w Warcie jezeli motocykl nie jest starszy niz 2004 rok to dostajesz całą kwotę za część ( nie odejmują amortyzacji). Po przygotowaniu kalkulacji Serwis wysłał ja do rzeczoznawcy i ten miał sie do niej ustosunkować. Standardowo powycinał niektore elementy i kalkulacja rzeczoznawcy była nizsza niz ta z Serwisu. W tej sytuacji napisałem odwołanie ( na podstawie tej kalkulacji z Serwisu) i przyjechal rzeczoznawca PZMOTu na drugie oględziny zeby sprawdzić stan  częsci które zostały wycięte przez pierwszego rzeczoznawcę.

Mam kilka osób znajomych którzy pracują w branzy ubezpieczen i podobno nagminne jest zanizanie wycen kosztów naprawy. Firmy myslą ze nie będzi Ci sie chciało pisać odwołania i licza ze mniejszym hajsem też się zaspokoisz. Proponuję oddać motocykl na wycene kosztów po wypadku do Autoryzowanego Serwisu Hondy, nie zapłacisz za to duzo a będziesz miał dokument na podstawie ktorego mozesz sie pozniej odwoływac i co wazne w tej kalkulacji będą zawarte aktualne ceny na częsci. Mozesz tez skorzystać z usług rzeczoznawcy niezrzeszonego z PZMOTu, ale ja uwwazam ze chłopaki z serwisu sie bardziej znaja na motungach i lepiej Ci to wycenią.

Ja rachune za przygotowanie przez Serwis kalkulacji po wypadku równiez przesłałem do Warty i są duże szanse ze zostanie mi również zwrócona ta kwota :)

Gdybys coś chcial jeszcze więcej sie zapytać to wal smiało, postaram sie pomóc.

DR-Z 400ESM sold

5

Odp: Zaniżone odszkodowanie

Dzisiaj dzwonili do ojca, kazali zrobić tak jak mówisz, oddać go do serwisu w którym zrobią mi wycenę z robocizną. Oni wypłacą mi tyle ile serwis krzyknie, tylko że netto**. Mój znajomy ma stację diagnostyczną, serwis itd. czyli mogę sobie z nim ustalić co jest uszkodzone, spisać to i załatwić wycenę z ASO Hondy - dobrze myślę?


** Nie rozumiem do końca, wieczorem ojciec mi powie, ale VAT chyba wypłacają dla tego serwisu, albo coś takiego

6

Odp: Zaniżone odszkodowanie

eh szkoda gadac, ja mialem wypadek w maju i w dalszym ciagu czekam na rozprawe bo babka sie nie przyznala do winy...

Wgrywam mapki do KTM'ów
tel: 797 237 537

7

Odp: Zaniżone odszkodowanie

ja już czekam 3 lata na orzeczenie sądu :(

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

8 Ostatnio edytowany przez tropula (2017-05-09 12:23:12)

Odp: Zaniżone odszkodowanie

Mi podobną sytuację umorzyli
Nie radzisz sobie z nadwagą? Masz problemy ze zdrowiem? Pomoc na [url]http://tabletkinaodchudzanie.co[/url]

9

Odp: Zaniżone odszkodowanie

http://skyblock.pl/uploads/imgs/pre_1439155735__9346987b875f.png

EXC 525 in progress