1

Temat: Jak zakuć tarczę hamulcową ???

Jak w temacie napisałem mam pytanie jak mam zakuć tarcze przednią gdyż tarcza jest w idealnym stanie ale ma luzy na zakuciach kiedyś znajomy zakuwał dla mojego szwagra na nowo tarczę w GSX-r ale czy istnieją jakieś reperaturki zakuć czy może istnieje możliwość dopasowania jakiś zakuć takich z zabezpieczeniami wciskanymi jak to naprawić bez konieczności wymiany tarczy ??

2 Ostatnio edytowany przez bbuh (2012-09-18 11:02:20)

Odp: Jak zakuć tarczę hamulcową ???

witam. podlaczam sie do pytania. mam tarcze motomaster 320mm. ma niecale 3tys km przebiegu, wiec jest w stanie perfekt. ALe ma spory luz na plywakach. mysle, ze ok 1mm. w kazdym razie jak lapie czesc pracujaca palami i potrzasam, tarcza tak metalicznie dzwoni. jak ktos jezdzil na zjazdowce - rowerze, podobny dzwiek wydawala tarcza w zestawie MAgura GustavM. reki nie dam sobie uciac, ale wydaje mi sie, ze taki luz, tej wielkosci, jest od nowosci - kupilem nowa tarcze. na peno od poczatku, od momentu rozpakowania dzwonila na nitach. tarcza teoretycznie jest plywajaca, wiec wydawalo mi sie, ze tak powinno byc. ostatnio jednak ktos powiedzial mi, ze luzu nie powinno byc. przynajmniej nie w takim stopniu. jak to jest? plywajaca tarcza ma plywac? jak luz jest dopuszczalny? czy fakt, ze moja tarcza dzwoniloa od poczatku, swiadczy o ty, ze jest wadliwa? prosze tez posiadaczy tarczy motomaster, zeby sprawdzili swoj luz i  "dzwonienie" dali znac. powiniennem sie martwic/przenitowac? czy wszystko jest jak powinno?
pzdr, blazej

drz400e/sm

3

Odp: Jak zakuć tarczę hamulcową ???

dynotech sprzedaje nity/tuleje tarczy hamulcowej beringera w 2 rozmiarach w zależności od grubości tarczy. koszt około 120zł za 6 szt (komplet). luz na tarczy pływającej jest dopuszczalny gdzieś na stronie beringera można znaleźć dopuszczalne wartości tego luzu z tego co pamiętam to 1,5mm po obwodzie i 2 mm "na boki".

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

4 Ostatnio edytowany przez qnik (2012-09-18 11:29:55)

Odp: Jak zakuć tarczę hamulcową ???

tez sie zastanawialem jaki jest dopuszczalny luz
Bondek - dzieki :)
http://p1.bikepics.com/2012/09/18/bikepics-2456847-full.jpg

DRZ400SM + WR250F + PW80

5 Ostatnio edytowany przez MudAndTracker (2012-09-18 12:07:01)

Odp: Jak zakuć tarczę hamulcową ???

W Dynotechu nie udało mi się niczego załatwić - olewali maile, więc polecam firmę Legato Motocykle - [url]http://www.legato-motocykle.pl/[/url]

Pierścienie o których mówicie, to:

Floaters kit (for 6mm thick AERONAL disc) - kod Beringera "Floater 6"
Floaters kit (for 5mm thick AERONAL disc) - kod Beringera "Floater 5"

Ściągali je dla mnie z centrali Beringera, więc pewnie jeszcze mogą je mieć "na stanie".

Pamiętajcie jeszcze, że piasta (wewnętrzny krąg tarczy) potrafi się wyrobić (w miejscu pracy z pierścieniem) - wtedy wymiana pierścieni na niewiele się zda.

pozdr
Michał, Wrocław
KTM EXC-R 530 [Alpina + Beringer] => Husaberg FS 650 Force [Berginer + Adler + Power4Suspension + Akrapovic]

6

Odp: Jak zakuć tarczę hamulcową ???

A więc jeśli chodzi o moją tarcze docisnołem zakucia na prasie poprawiły się luzy bocznie ale wzdłużne zostały minimalne pewnie przez to że ktoś długo jezdził na tej rozklekotanej ale jak sobie policzyłem nowe zakucia do doszedłem do wniosku że ten luz jaki pozostał aż tak bardzo mi nie przeszkadza i nie będę zmieniał zakuć tylko tarcza już poczeka na wymianę ale idzie docisnąć zakucia na prasie z tą samą siłą by nie było bicia na tarczy.

7

Odp: Jak zakuć tarczę hamulcową ???

Odgrzebuję kotleta z moto-masterem.
Kupiłem tarczę używaną z luzem- w sumie to sprzedałem ją tak dalej.
Mi luz nie przeszkadzał ale kolejnemu właścicielowi nie dawało to spokoju.
Napisałem do MOTO-MASTERA z pytaniem jakie mogę być luzy na tarczy. Poprosili o wysyłkę tarczy to sprawdzą i ewentualnie wymienią pierścienie.

Okazuje się, że były dwa rodzaje pierścieni. Stare które się luzowały i to normalne. Nowe co luzu nie mogą mieć.
Tarcza używka ma jedyne 12lat. Ale grubość ma jak nowa.

Info od holendrów:
I have your disc here on my desk.

The discs is made around 2003, it is an old model Supermoto street disc from the early days of Moto-Master when the company belonged to someone else.
The disc itself is in perfect working order. The outside ring is loose because in 2003 they used "circlip-floaters" who have no floaterspring inside.
This is perfectly normal.

Below is an image with your disc and a disc with a new type of floater who has floatersprings which keep the outer ring in place.
[url]https://goo.gl/photos/pmeub2UYRRguZTLe7[/url]

Co ciekawe wymieniają te pierścienie za darmo i odsyłają tarczę za darmo! Bez proszenia. Sami zaproponowali.
Jedynie wysyłka tam kosztowała 84zł (DPD) bo pocztą wyszło by koło 50zł.

Jak dla mnie wielki plus za podejście do klienta 12lat tarcza i im chce się du... zawracać.

Pozdrawiam,
Piotrek

8

Odp: Jak zakuć tarczę hamulcową ???

i wymienią Ci na nowy rodzaj czy stary rodzaj pierścieni ?

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

9

Odp: Jak zakuć tarczę hamulcową ???

Ja kupiłem tą tarczę i jeszcze większy plus należy się dla mallego niz motomastera. Serwis posprzedażowy u mallego jest na najwyzszym poziomie. Bez gadania chcial przyjac tarcze z powrotem i oddac mi hajs. Nastepnie sam sie odezwal do motomastera i zaproponowal, ze wysle tarcze na swoj koszt i jak bedzie lipa po weryfikacji motomastera to odda mo kase za tarcze.

Także od mallego mozecie kupowac wszystko w ciemno. Napewno nikogo nie wydyma a napewno chętnie pomoze.

10

Odp: Jak zakuć tarczę hamulcową ???

levis napisał/a:

i wymienią Ci na nowy rodzaj czy stary rodzaj pierścieni ?

Na nowy typ.

lukash napisał/a:

Ja kupiłem tą tarczę i jeszcze większy plus należy się dla mallego niz motomastera. Serwis posprzedażowy u mallego jest na najwyzszym poziomie. Bez gadania chcial przyjac tarcze z powrotem i oddac mi hajs. Nastepnie sam sie odezwal do motomastera i zaproponowal, ze wysle tarcze na swoj koszt i jak bedzie lipa po weryfikacji motomastera to odda mo kase za tarcze.

Także od mallego mozecie kupowac wszystko w ciemno. Napewno nikogo nie wydyma a napewno chętnie pomoze.

Dzięki :)

Pozdrawiam,
Piotrek

11

Odp: Jak zakuć tarczę hamulcową ???

mallly200sx napisał/a:
levis napisał/a:

i wymienią Ci na nowy rodzaj czy stary rodzaj pierścieni ?

Na nowy typ.

lukash napisał/a:

Ja kupiłem tą tarczę i jeszcze większy plus należy się dla mallego niz motomastera. Serwis posprzedażowy u mallego jest na najwyzszym poziomie. Bez gadania chcial przyjac tarcze z powrotem i oddac mi hajs. Nastepnie sam sie odezwal do motomastera i zaproponowal, ze wysle tarcze na swoj koszt i jak bedzie lipa po weryfikacji motomastera to odda mo kase za tarcze.

Także od mallego mozecie kupowac wszystko w ciemno. Napewno nikogo nie wydyma a napewno chętnie pomoze.

Dzięki :)

Również dziękuję, korzystne informacje
pozdrowienia

12

Odp: Jak zakuć tarczę hamulcową ???

ten gosc wymienia pierscienie w traczach.
505069142
robilem w niego w 955i. nie pamietam szczegolów, ale jakby ktos potrzebowal to moze skorzysta.

"Nie ma boga. Jest Mmmmotór!"
KTM SMR450 '13 #23

13

Odp: Jak zakuć tarczę hamulcową ???

U mnie w RMZ jest tarcza BRAKINGA, ma spore luzy, pisałem do dystrybutora na Polskę i z otrzymanych informacji:

"Nie ma możliwości wymiany nitów.
Luzy są normalną oznaką zużycia tarcz i nie zagrażają bezpieczeństwu użytkowania, pod warunkiem że nie zejdziemy poniżej dopuszczalnej grubości tarczy."

DR 650SE/SM - na torowej emeryturze,
RMZ 450 SMR - może będzie  szybsza ; -)

14

Odp: Jak zakuć tarczę hamulcową ???

CHAW napisał/a:

U mnie w RMZ jest tarcza BRAKINGA, ma spore luzy, pisałem do dystrybutora na Polskę i z otrzymanych informacji:

"Nie ma możliwości wymiany nitów.
Luzy są normalną oznaką zużycia tarcz i nie zagrażają bezpieczeństwu użytkowania, pod warunkiem że nie zejdziemy poniżej dopuszczalnej grubości tarczy."

Napisałbym jednak do centrali producenta ;)

Pozdrawiam,
Piotrek

15

Odp: Jak zakuć tarczę hamulcową ???

Pisałem bezpośrednio do Brakinga, ale nygusy z południa nie odpisali.