1

Temat: Yamaha Wr450f 2007 rok problem z numerami nadwozia!!!

Siemka tak jak w temacie motocykl kupiłem od znajomego który sprowadził yamahe z Włoszech. Problm polega na tym ze przymierzam sie do sprzedania jej w tym roku ale jest ''mały'' problem, a wiec tak motocykl miał na głowce ramy tabliczkę znamionowa pisał na niej numer nadwozia i nazwa jakies firmy RGP SLR(czytałem troche o tej firme ponoc nadała ona homologacje na yamahe przez jakis czas) natomiast na boku ramy przy kopniaku jest wybity ten sam numer na tablicze. Niestety zgubiłem (tabliczke była ona przymocowana na taki mocny klej)a pod tabliczka na głowce ramy jest hmm inny numer vin, tzn sa tylko inne litery na poczatku reszta wszytko zgodne z tabliczka. I teraz pytanko co mam zrobic pisałem z ta firma z włoch ale ciezko mam sie z nimi dogadać(chciałem aby zrobili mi druga tabliczke). Co o tym myslicie, moze macie jakies pomysły, nie chce aby potencjalny kupujacy krzywo na to patrzył......

Yamaha dt125x rok 2007
Yamaha wr450f rok 2007- SUPERMOTO

2

Odp: Yamaha Wr450f 2007 rok problem z numerami nadwozia!!!

Była to identyczna tabliczka...

[url]https://www.google.pl/search?q=rgp+srl+yamaha&rlz=1C1GKLB_enPL618PL618&espv=2&biw=1430&bih=773&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjqv5KSndXOAhUH2CwKHUPuB_MQ_AUIBigB#imgrc=7bReOXYwfLS4CM%3A[/url]

Yamaha dt125x rok 2007
Yamaha wr450f rok 2007- SUPERMOTO

3

Odp: Yamaha Wr450f 2007 rok problem z numerami nadwozia!!!

achcik napisał/a:

Była to identyczna tabliczka...

[url]https://www.google.pl/search?q=rgp+srl+yamaha&rlz=1C1GKLB_enPL618PL618&espv=2&biw=1430&bih=773&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjqv5KSndXOAhUH2CwKHUPuB_MQ_AUIBigB#imgrc=7bReOXYwfLS4CM%3A[/url]

A tu numer z boku ramy, w identycznym miejscu co u mnie

[url]https://www.google.pl/search?q=rgp+srl+yamaha&rlz=1C1GKLB_enPL618PL618&espv=2&biw=1430&bih=773&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjqv5KSndXOAhUH2CwKHUPuB_MQ_AUIBigB#tbm=isch&tbs=rimg%3ACe20Xjl2MHy0IjhuTZeI2qiB2ukW4mGXjQLD3PfHZBvVpBudCCT8Il9K_1mEwaaosqbOU5Cu6W9NuS4uv_1R7NbO0NkioSCW5Nl4jaqIHaEZqQahPuiW-kKhIJ6RbiYZeNAsMRBnna4MOKCwEqEgnc98dkG9WkGxEkeYjZ8rYVBSoSCZ0IJPwiX0r-ESZYPqcJioSAKhIJYTBpqiyps5QRjDn5j_1WIYiIqEgnkK7pb025LixGtA1yojdtjqyoSCa_19Hs1s7Q2SEa0DXKiN22Or&q=rgp%20srl%20yamaha&imgrc=r_0ezWztDZLRTM%3A[/url]

Yamaha dt125x rok 2007
Yamaha wr450f rok 2007- SUPERMOTO

4

Odp: Yamaha Wr450f 2007 rok problem z numerami nadwozia!!!

Jak numer VIN może być inny niż na tabliczce? Przecież to się kupy nie trzyma...

Nie chcę Cię martwić kolego ale wygląda na to, że masz poważny problem - zdaje sie, że masz motocykl z kwitami od jakiegoś innego sprzęta.
Nr VIN zawsze jest w sposób trwały umieszczony na ramie. Zawsze taki sam widnieje na tabliczce znamionowej. Te numery muszą się pokrywać. Tabliczka nigdy nie zasłania numeru VIN - czasem umieszczona jest tuż obok a czasem w zupełnie innym miejscu. Numery jednak zawsze się pokrywają...

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

5

Odp: Yamaha Wr450f 2007 rok problem z numerami nadwozia!!!

Spidi napisał/a:

Jak numer VIN może być inny niż na tabliczce? Przecież to się kupy nie trzyma...

Nie chcę Cię martwić kolego ale wygląda na to, że masz poważny problem - zdaje sie, że masz motocykl z kwitami od jakiegoś innego sprzęta.
Nr VIN zawsze jest w sposób trwały umieszczony na ramie. Zawsze taki sam widnieje na tabliczce znamionowej. Te numery muszą się pokrywać. Tabliczka nigdy nie zasłania numeru VIN - czasem umieszczona jest tuż obok a czasem w zupełnie innym miejscu. Numery jednak zawsze się pokrywają...

nie masz racji kolego :) akurat też mam WRkę przerobioną przez RGP i jest dokładnie tak jak pisze kolega wyżej. Na oryginalnym numerze VIN "przymocowana" jest tabliczka znamionowa RGP.

WR450F SM 06
kiedyś DT125RE SM plus brudas

6

Odp: Yamaha Wr450f 2007 rok problem z numerami nadwozia!!!

Oj tam, oj tam kupiłem kiedyś iża jupitera 5 z serwisu na fakturę itd itp, a tam ani tabliczki ani numerów. Na badaniach typo powiedział, że czasem tak mają ruskie i nr sam nabił i już było git. Hehe, także wszystko możliwe.

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

7

Odp: Yamaha Wr450f 2007 rok problem z numerami nadwozia!!!

No to ja nie wiem jakim cudem taki patent przechodzi jakiekolwiek badania...?
Czyli co - inny numer jest na ramie a inny w kwitach i na tabliczce? :))
U nas przepisy są dosyć jasne w tym zakresie a jesteśmy w Unii więc nie sądzę, żeby u Włochów było wszystko postawione na głowie...

Jak wymieniasz ramę(np. po dzwonie) i kupujesz nową, to na stacji musisz nabić na niej numer i dostajesz odpowiednią tabliczkę znamionową, już nie tak ładną jak fabryczna ale urzędową, legalna tabliczkę. Numer na niej musi być identyczny jak na nowej ramie.
Podobnie jest w przypadku zgubienia/zniszczenia tabliczki - występujesz o nową i dostajesz zastępczą.
Moim zdaniem jak pojedziesz z tym u nas do urzędu/na stację to w najlepszej opcji Cię wyśmieją a w najgorszej będziesz się tłumaczył na komendzie...

Inna kwestia, że WR-ka to fabryczne enduro tak jak EXC więc o co biega z tą firmą? Yamaha nie dawała do sprzedawanych motocykli świadectwa homologacji? Mega dziwna historia...

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

8 Ostatnio edytowany przez pawel93 (2016-08-25 00:12:33)

Odp: Yamaha Wr450f 2007 rok problem z numerami nadwozia!!!

Spidi napisał/a:

No to ja nie wiem jakim cudem taki patent przechodzi jakiekolwiek badania...?
Czyli co - inny numer jest na ramie a inny w kwitach i na tabliczce? :))
U nas przepisy są dosyć jasne w tym zakresie a jesteśmy w Unii więc nie sądzę, żeby u Włochów było wszystko postawione na głowie...

Jak wymieniasz ramę(np. po dzwonie) i kupujesz nową, to na stacji musisz nabić na niej numer i dostajesz odpowiednią tabliczkę znamionową, już nie tak ładną jak fabryczna ale urzędową, legalna tabliczkę. Numer na niej musi być identyczny jak na nowej ramie.
Podobnie jest w przypadku zgubienia/zniszczenia tabliczki - występujesz o nową i dostajesz zastępczą.
Moim zdaniem jak pojedziesz z tym u nas do urzędu/na stację to w najlepszej opcji Cię wyśmieją a w najgorszej będziesz się tłumaczył na komendzie...

Inna kwestia, że WR-ka to fabryczne enduro tak jak EXC więc o co biega z tą firmą? Yamaha nie dawała do sprzedawanych motocykli świadectwa homologacji? Mega dziwna historia...

jest tak że numer na ramie jest wybity w tym miejscu, na którym pokazują wyżej załączone zdjęcia... czyli tutaj:
[url]https://www.google.pl/search?q=rgp+srl+yamaha&rlz=1C1GKLB_enPL618PL618&espv=2&biw=1430&bih=773&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjqv5KSndXOAhUH2CwKHUPuB_MQ_AUIBigB#tbm=isch&tbs=rimg%3ACe20Xjl2MHy0IjhuTZeI2qiB2ukW4mGXjQLD3PfHZBvVpBudCCT8Il9K_1mEwaaosqbOU5Cu6W9NuS4uv_1R7NbO0NkioSCW5Nl4jaqIHaEZqQahPuiW-kKhIJ6RbiYZeNAsMRBnna4MOKCwEqEgnc98dkG9WkGxEkeYjZ8rYVBSoSCZ0IJPwiX0r-ESZYPqcJioSAKhIJYTBpqiyps5QRjDn5j_1WIYiIqEgnkK7pb025LixGtA1yojdtjqyoSCa_19Hs1s7Q2SEa0DXKiN22Or&q=rgp%20srl%20yamaha&imgrc=r_0ezWztDZLRTM%3A[/url]

na "oryginalnym" numerze VIN, czyli tu:
[url]https://www.google.pl/search?q=rgp+srl+yamaha&rlz=1C1GKLB_enPL618PL618&espv=2&biw=1430&bih=773&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjqv5KSndXOAhUH2CwKHUPuB_MQ_AUIBigB#imgrc=7bReOXYwfLS4CM%3A[/url]
przyklejona jest naklejka RGP z takim samym numerem jak wybity na ramie, lecz jeżeli odkleisz tą naklejkę, to pod nią będziesz miał numer VIN taki, z jakim Twoja WRka wyjechała z fabryki. W dowodzie masz taki numer VIN, jaki widnieje na tabliczce od RGP.

W moim przypadku jest tak, że to RGP przerobiło moją WRkę na SM, więc w oryginalnym włoskim dowodzie miałem wpisane wymiary opon pod SM :)

WR450F SM 06
kiedyś DT125RE SM plus brudas

9

Odp: Yamaha Wr450f 2007 rok problem z numerami nadwozia!!!

Ta dokładana tabliczka to dla mnie niezła ciekawostka. Może zależało im na zmianie kraju pochodzenia ?

dabljuer250x

10 Ostatnio edytowany przez achcik (2016-08-28 14:00:50)

Odp: Yamaha Wr450f 2007 rok problem z numerami nadwozia!!!

tak jak pisze kolega Paweł93 identycznie jest u mnie, mam numer vin z boku przy kopniaku który zgadza sie z numerem na tabliczke oraz papierami dowodem itp, przepraszam zgadzał bo zgubiłem tabliczke, ale pod tabliczka znamionowa jest inny numer vin a dokładnie tylko jego poczatek (inne literki), z tego co czytałem firma zajmowała sie przeróbka moto na sm i zarazem nabijała swoje numery vin, moto nie moze byc kradzione ponieważ posiadam nawet certyfikat od firmy rgp slr, a z tego co widze jest to nawet spora firma wiec nie mozliwe ze moto jest wałowane

Yamaha dt125x rok 2007
Yamaha wr450f rok 2007- SUPERMOTO

11

Odp: Yamaha Wr450f 2007 rok problem z numerami nadwozia!!!

achcik napisał/a:

tak jak pisze kolega Paweł93 identycznie jest u mnie, mam numer vin z boku przy kopniaku który zgadza sie z numerem na tabliczke oraz papierami dowodem itp, przepraszam zgadzał bo zgubiłem tabliczke, ale pod tabliczka znamionowa jest inny numer vin a dokładnie tylko jego poczatek (inne literki), z tego co czytałem firma zajmowała sie przeróbka moto na sm i zarazem nabijała swoje numery vin, moto nie moze byc kradzione ponieważ posiadam nawet certyfikat od firmy rgp slr, a z tego co widze jest to nawet spora firma wiec nie mozliwe ze moto jest wałowane

Jak rozwiązałeś problem - dorobiłeś?

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

12

Odp: Yamaha Wr450f 2007 rok problem z numerami nadwozia!!!

Z Włochami nie mogłem się dogadać więc wezmę się za to za jakiś czas, a numer na główce starlem szlifierka oscylacyjna. W razie problemu mam certyfikat do numeru zgodnego z numerem na boku ramy tzn kopie orginal jest w wydziale komunikacji :)

Yamaha dt125x rok 2007
Yamaha wr450f rok 2007- SUPERMOTO