1

Temat: Zerwany gwint naciągu łańcucha

Może ktoś się orientuje gdzie w PL znaleźć jakiś zestaw naprawczy - coś podobnego - m.ebay.com/itm/Pro-tek-Swing-Arm-Buddy-2-Bolt-Repair-Kit-Chain-Adjuster-Bolt-Replacement-SAB-20-/281956256353

2

Odp: Zerwany gwint naciągu łańcucha

w sklepie ze śrubami? kupujesz dwie śruby, 4x nakrętki i wiertło. Przynajmniej ja tak zrobiłem.

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

3 Ostatnio edytowany przez Bartas (2017-01-09 00:44:07)

Odp: Zerwany gwint naciągu łańcucha

Dlatego smarując łańcuch psikam też na te śruby, tak zapobiegawczo i dotąd nie miałem problemów. Śruby jak vlo pisze.

Hsq SMR 511
#511

4

Odp: Zerwany gwint naciągu łańcucha

vlo napisał/a:

w sklepie ze śrubami? kupujesz dwie śruby, 4x nakrętki i wiertło. Przynajmniej ja tak zrobiłem.

takie rozwiązanie mam teraz ;) Myślałem o jakieś mniejszej prowizorce. Kiedyś tulejowałem zerwany gwint korka spustowego.....myślałem o czymś takim....

5

Odp: Zerwany gwint naciągu łańcucha

A typowy Helicoil nie da rady?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

6

Odp: Zerwany gwint naciągu łańcucha

gierwi napisał/a:

A typowy Helicoil nie da rady?

Dobry pomysł tylko scianka wahacza jest za cienka. Ja by proponował zaspawac ładnie otwór, ładnie sfrezowac, nawiercic otwór i nagwintowac drugi raz. Chodzi mi jeszcze jeden pomysł po głowie ale nie wiem czy na długo by wystarczył......

Yamaha dt125x rok 2007
Yamaha wr450f rok 2007- SUPERMOTO

7

Odp: Zerwany gwint naciągu łańcucha

Na szybko to można nitonakrętka spróbować, ale chyba lepiej właśnie normalnie nagwintować jeszcze raz.

8

Odp: Zerwany gwint naciągu łańcucha

Ok. Kupiłem ten zestaw z ebay. Dam znać o efektach :)

9

Odp: Zerwany gwint naciągu łańcucha

r6cup2011 napisał/a:

Ok. Kupiłem ten zestaw z ebay. Dam znać o efektach :)

Zestaw dotarł. Czas montażu 5 min. :) Ogólnie spoko, jedyna uwaga - tulejka po wpasowaniu w wahacz - w efekcie dosyć ciężko chodzi śrubka regulująca ustawienie naciągu.....