106

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

k-dariuszz91 napisał/a:
shonek napisał/a:
k-dariuszz91 napisał/a:

To moto co ty masz czyli wr250x mi sie w ch*j podoba xd opowiedz cos o exploatacji tego moto jak często musisz cos przy niej robic?

Praktycznie nic się nie robi oprócz podstawowych rzeczy eksploatacyjnych, olej wg serwisówki co 6000km ja leję co 3000km. I tyle :D
Wiadomo takie rzeczy jak klocki, łańcuch to się wymienia baaardzo rzadko. Moto bezobsługowe, ale nie bierz tego dosłownie.
Kilku użytkowników z forum to potwierdzi. Moja wrka jest pomodzona trochę i ładnie się zbiera jak dla mnie. Ale wiadomo, jak ktoś by się przesiadł z jakiegoś exc 525/530 etc na wr250x to by się pytał czemu to nie nie chce jechać :)

Haha rozbawila mnie koncowka xd a jak myslisz wsadzajac przykladowo do wr125x kit na 180cc to by była odczuwalna różnica czy dalej był by zamulony a tylko silnik by ucierpiał? Podobno moc po wsadzeniu całego kitu 180 wzrasta z 15km do 28km a to prawie 2 razy tyle mocy...


Na pewno byś poczuł różnice, w głupiej motorynce zmieniałeś karburator i pojemość z 50 na 55 i była różnica

Yamaha dt125x rok 2007
Yamaha wr450f rok 2007- SUPERMOTO

107 Ostatnio edytowany przez k-dariuszz91 (2016-09-23 09:57:23)

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

WYBIERAM HUSQE SM125
1) na co zwrócić szczególną uwagę przy ogledzinach?
2) Wiele osob pisze ze jak ktoś kupuje używke to najlepiej od razu wszystko wymieniać na nowe, to prawda?
3) Jest jakiś manual gdzie dokładnie pisze co ile zmieniać dokładnie daną Cześć?
4) Jakie jest realne utrzymanie husqi 125sm na sezon? Oczywiście nie wliczając paliwa.
5) Czy taka husqa nie nudzi się zbyt szybko?
6) Gdy te ok 30km będzie dla mnie juz za malo to jest do husqi jakiś kit zwiekszajacy jeszcze moc?
7) W podobnych cenach sa husqi sm125, a także 450  więc lepiej brać te 125 czy ogarnąć prawko i kupic te 450?
Slyszalem tez ze suzuki drz400 jest bardzo malo awaryjnym moto. Licząc ze mam do wydania 18 tys, po odliczeniu prawka zostało by mi z 16 tys, czy do takiej kwoty jakas mało awaryjne 400 sie znajdzie? (Pytam o różne marki)

Jesli któreś z tych dwóch ostatnich to odpowiedzcie na te pytania co tyczą sie sm 125 :)

108

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

1. Nic specjalnego względem innych motorów. Najlepiej weź ze sobą jakiegoś znajomego który jeździ i ogarnia coś z mechaniki.
2. Na pewno nie wszystko, ale podstawowe płyny należałoby, koszt niewielki a zawsze większy komfort sumienia. No i elementy który są uszkodzone.
3. Manuale znajdziesz w necie (pewnie po angielsku), raczej będzie tam napisane co ile kontrolować części i zmieniać płyny.
4. Z rzeczy które musisz zrobić to chyba tylko olej w skrzyni i ogólne smarowanie koniecznych elementów. Także sprawy groszowe. Wiadomo, że czasem trzeba klocki zmienić, czy jakaś linka strzeli, ale to już zależy od tego jak jeździsz.
5. Na pewno pobawisz się nią dłużej niż 125 4T. To jak szybko znudzi się Tobie, zależy już od twojej subiektywnej oceny.
6. Są dostępne większe cylindry oraz inne wydechy, spory wybór gaźników. Moc tam akurat łatwo podnieść. Dobry wydech sporo zmienia, warto szukać na akcesoryjnym.
7. O 450 już było wspomniane, koszt jej utrzymania jest znacznie wyższy niż 125. Sprawdź np. ceny zaworów, które mogą być do wymiany. Ogólnie utrzymanie wyczynowego 4T jest nieporównywalnie wysokie z stosunkowo słabym 2T (mówię stosunkowo, bo Husqa względem sprzętów do MX, czy choćby EXC ma mniej mocy, co nie zmienia faktu, że żadne 4T w tej pojemności nie mają do niej startu). DRZ jest ciekawym sprzętem na początek, w tej kasie powinieneś bez problemu coś kupić, aczkolwiek sprzęty mają już swoje lata, więc może się zdarzyć, że i DRZ będzie potrzebował remontu. Przekalkuluj też czas potrzebny na zrobienie prawka. No i prawko zawsze będzie opcją do zrobienia, a 125 możesz jeździć od razu.

PBM

109 Ostatnio edytowany przez k-dariuszz91 (2016-09-23 12:54:27)

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Dzięki DumDum za wypowiedz :) myślę że ta husqa 125sm to moto idealne dla mnie - nie tak slabe jak wr125x ale tez nie wymagające takiej gotówki do utrzymania co exc :)
I pomyśleć ze gdyby nie te forum to pewnie bym juz latal na wr125x i moze sie juz nudził...xd

Wyczytałem ze wiele ludzi montuje też kute tłoki, takiego nie trzeba później wymieniać jak zwykłego tłoka co ileś tam km?
Szukam tego manuala na necie ale do sm125 od 2009+ nic nie ma :(

110

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Ty chyba masz coś nie tak z wyszukiwarką :D Pierwszy [url=http://www.husqvarnafactory.nl/pdf/2011/2011_WSM_WRE-SMS_125.pdf]PDF[/url] jaki znalazłem.

PBM

111

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

DumDum napisał/a:

Ty chyba masz coś nie tak z wyszukiwarką :D Pierwszy [url=http://www.husqvarnafactory.nl/pdf/2011/2011_WSM_WRE-SMS_125.pdf]PDF[/url] jaki znalazłem.

Ja szukam na Smart fonie a Ty pewnie na kompie i dlatego xd

112

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

czyli suma sumarum wyszło tak , jak już Ci wszyscy mówili na pierwszej strone tematu - wg. mnie za bardzo kombinowałeś , codziennie czegoś innego chciałeś - a mogłeś by już mieć husqe w garażu i napierdzielać ;)

Simson s51 -> Suzuki GN250 -> Suzuki DRZ 400

113

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

b0unceR napisał/a:

czyli suma sumarum wyszło tak , jak już Ci wszyscy mówili na pierwszej strone tematu - wg. mnie za bardzo kombinowałeś , codziennie czegoś innego chciałeś - a mogłeś by już mieć husqe w garażu i napierdzielać ;)

Co racja to racja, temat był skończony po pierwszej stronie. A tu o 125 naje.bane 8stron i końca w zasadzie nie widać. W sumie po to tu jestesmy i ile ludzi tyle opinii każdy swoje 3 grosze dorzuci, a człowiek myślący wyciągnie sobie wszystkie za i przeciw dokonując słusznego lub slusznieszego dla siebie wyboru:))

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

114 Ostatnio edytowany przez k-dariuszz91 (2016-09-24 18:18:53)

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Racja wybaczcie że taki długi temat powstał, ale dziękuje wam wszystkim za pomoc w dokonaniu słusznego mam nadzieję wyboru :) wcześniej nawet nie brałem pod uwagę takiej huski, w ogóle nie brałem 2T pod uwagę, tak że jeszcze raz dzięki wam wszystkim:)

115

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Jak chcesz do pracy jeździć 2T to współczuję, bo cały dzień będziesz "pachniał" spalinami.

116

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Przynajmniej zaoszczędzi na perfumach ...

WR250X -> Husaria 701