61

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

k-dariuszz91 napisał/a:
karol128 napisał/a:

Kup sobie wersję terenową, przy takiej mocy koła supermoto i tak ci nic nie dadzą a na dużych przynajmniej w terenie będzie się dało pośmigać. Na SM niby się da pojechać na bezdrożach ale prawda jest taka, że wystarczy leciutka górka z trawiastym podłożem i będziesz musiał sprzęt wpychać siłą mięśni jeśli nie będzie rozpędu:)

Mialem taką myśl ale słyszałem ze na kostce łatwo sie wyjebac w deszczu bo kostka nie ma przyczepnosci. Widziałem jedna sztuke na kokolach nie enduro a na typowej grubej kostce crossowej fajnie to wyglądało

Wersja R nie ma typowej kostki. Tam są opony dualowe, możesz na nich spokojnie jeździć po asfalcie i równie dobrze po lekkim terenie.

DRZ400 SM -> WR250X-> CR 250 R -> RMZ450 RR -> nicość

62

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Kostka to raczej nie do tego sprzętu, po prostu jakaś opona enduro uniwersalna z grubszym bieżnikiem, przyczepność będziesz miał bardzo dobrą na asfalcie a w terenie będzie nieporównywalnie lepiej.

63

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

k-dariuszz91 napisał/a:

Czytalem ze ktm exc 125 to wyczynowa maszynka i co chwile remont i w dodatku nie ma ani jednej sztuki na allegro  a co do huski sm125 to spalanie masakrycznie drogie no i to 2T wiec po każdej jeździe ubrania śmierdzą a ja tym moto mam zamiar jeździć non stop do pracy itp a nie tylko raz na jakis czas zeby sie wyszalec

EXC jest na [url=http://allegro.pl/ktm-exc-125-2016-six-days-i6511188492.html#thumb/5]allegro[/url], jest też na [url=http://www.olx.pl/oferta/ktm-exc-125-six-days-CID5-IDhBtkD.html#006d005b1f]OLX[/url]. Warto też zerknąć na [url=http://www.olx.pl/oferta/ktm-exc-125-husaberg-te-125-husqvarna-te-125-a1-b-CID5-IDhFZth.html#006d005b1f]Berga[/url]

Fakt, to wyczynówki, ale remont przy spokojnej jeździe po drodze nie będzie zbyt częsty i wcale nie tak drogi.

Powiedz mi proszę, czemu tak bardzo uczepiłeś się spalania 16l/100km?

P.S.: Jeśli będziesz lał dobry olej, a do takich sprzętów nie wypada lać gówna, to zapach będzie na plus. Wyjdzie Ci taniej z perfumami, bo będziesz rzadziej stosował ;)

PBM

64

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

[url]http://otomoto.pl/oferta/yamaha-wr-wr125r-super-opony-w-cenie-okazja-tylo-w-motoradom-ID6yyOQl.html[/url]

O tej kostce mowilem jest grubsza niz w normalnej wersji R

65

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

DumDum napisał/a:
k-dariuszz91 napisał/a:

Czytalem ze ktm exc 125 to wyczynowa maszynka i co chwile remont i w dodatku nie ma ani jednej sztuki na allegro  a co do huski sm125 to spalanie masakrycznie drogie no i to 2T wiec po każdej jeździe ubrania śmierdzą a ja tym moto mam zamiar jeździć non stop do pracy itp a nie tylko raz na jakis czas zeby sie wyszalec

EXC jest na [url=http://allegro.pl/ktm-exc-125-2016-six-days-i6511188492.html#thumb/5]allegro[/url], jest też na [url=http://www.olx.pl/oferta/ktm-exc-125-six-days-CID5-IDhBtkD.html#006d005b1f]OLX[/url]. Warto też zerknąć na [url=http://www.olx.pl/oferta/ktm-exc-125-husaberg-te-125-husqvarna-te-125-a1-b-CID5-IDhFZth.html#006d005b1f]Berga[/url]

Fakt, to wyczynówki, ale remont przy spokojnej jeździe po drodze nie będzie zbyt częsty i wcale nie tak drogi.

Powiedz mi proszę, czemu tak bardzo uczepiłeś się spalania 16l/100km?

P.S.: Jeśli będziesz lał dobry olej, a do takich sprzętów nie wypada lać gówna, to zapach będzie na plus. Wyjdzie Ci taniej z perfumami, bo będziesz rzadziej stosował ;)

Nie chodzi mi konkretnie o 16L/100km ale ludzie mówią ze na pełnym baku robią max 130km to ja bym musial codziennie pełny bak tankowac xd. Co do zapachów z 2T to mi osobiście to nie przeszkadza ale mam 2 miesięcznego syna i moja panikuje ze wszystkie moje ciuchy by jebaly i ze by to moglo zaszkodzić dziecku itp xd

66 Ostatnio edytowany przez wyrzyk969 (2016-09-21 12:06:40)

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Kup taki olej co spaliny pachną truskawkami i po problemie, był jeszcze jakiś zapach ale już nie pamiętam jaki hehe

Od 9 lat latam 2t, mam też syna prawie 4 latka i mimo zapachów z 2t na ciuchach jakoś nie widzę aby mu się co działo złego... Wręcz przeciwnie, rozwinięty ponad swój wiek. Toż spaliny te to jak afrodyzjak hehe

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

67

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

wyrzyk969 napisał/a:

Kup taki olej co spaliny pachną truskawkami i po problemie, był jeszcze jakiś zapach ale już nie pamiętam jaki hehe

Od 9 lat latam 2t, mam też syna prawie 4 latka i mimo zapachów z 2t na ciuchach jakoś nie widzę aby mu się działo... Toż spaliny te to jak afrodyzjak hehe

No a jak :) czekam tylko az podrośnie i kupuje mu mini crossa :)

Wczoraj wpisywalem exc125 na allegro i mialem 0 wyników chyba ze ten KTM 125 to jakis inny niz exc :p

Czyli brac KTMa, huske czy wr125x a po czasie robic prawko i przesiąśc sie na wr250x?

68

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Bo przyznam ze każdy mowi mi by brać któryś z tych trzech Moto i juz sam zglupialem który z tych trzech brać he

69

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Decyzję musisz podjąć sam. Ale biorąc pod uwagę Twoje doświadczenie z motocyklami i chyba z mechaniką to brałbym WR 125 R (nie X) aby można tym BEZSTRESOWO polatać po drodze i po lesie. Czemu nie exc czy inne typowe hard enduro? Nie wykorzystasz jego potencjału i się zamęczysz. Dodatkowo o te motocykle trzeba bardzo dbać, co się wiąże z kosztami, a i bardzo łatwo trafić na tykającą bombę / minę. Sam po kilku sezonach jazdy na szosie kupiłem sobie wyczynowe 125 w 2T i na początku mocno mną targało, więc nie wiem co taka maszyna może zrobić z kimś kto w ogóle nie jeździł. Jak się oswoisz z WR i będziesz pewny, że chcesz się dalej bawić w motocykle, to wtedy jak najbardziej polecam takiego KTM'a.

DRZ400 SM -> WR250X-> CR 250 R -> RMZ450 RR -> nicość

70

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Kwestia wielkości zbiornika paliwa. Tego typu motocykle nie grzeszą ich pojemnością. I nie ważne, czy kupisz WR, czy KTM'a zbiornik jest stosunkowo mały. Niskie spalanie trochę to rekompensuje, ale np. dla mnie zbyt dużym kosztem.
Husqa ma 9,5l zbiornik, WR litr mniej. Wr na pewno mniej spali, bo jest słabsze i wolniejsze.

Od zapachu nic dziecku nie będzie. Jedynie kwestie gustu zapachowego, mojej zapach się podobał.

Co do truskawkowego oleju, to jest paskudny, duuuużo lepiej pachnie po prostu rycynka. Zapach jest przepiękny jak dla mnie. Jakby się dało coś takiego wrzucić do flakoniku to na pewno bym kupił. Nawet czaiłem się na świeczkę o zapachu 2T, ale jakoś szkoda mi hajsu na sprowadzanie ze stanów.
P.S.: Słyszałem o ludziach którzy lali Castrola do frytkownicy i przy piwie siadali do seansu z Isle of Man TT.

Co weźmiesz to i tak tylko twoja decyzja. Spisz sobie wady i zalety, a najlepiej przejedź się na 4T i 2T. Ja już swoją opinię o 4T w tej pojemności chyba wyraziłem (i żeby nie było, że hejt leci na ogół 4T, to jako główne moto mam właśnie 4T).

KTM najmocniejszy, częstsze remonty, wyższe spalanie, kupa zabawy. Husqa jak dla mnie idealny kompromis między kosztem utrzymania a zabawą. Nie trzeba wymieniać tłoka zbyt często, spalanie umiarkowane, jedzie całkiem przyzwoicie. WR to dobry sprzęt dla dzieciaka.

P.S.: Husqa z filmiku który wcześniej wrzucałem wczoraj została wystawiona na sprzedaż ;)

PBM

71

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

DumDum napisał/a:

Co do truskawkowego oleju, to jest paskudny

Ja wiem tylko, że są ale nigdy nie próbowałem.

DumDum napisał/a:

duuuużo lepiej pachnie po prostu rycynka

+1

#969
VOR 530 SM-R   &   KAWASAKI KX 250 SM STUNT
CA Technology

72

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Do dojazdów do pracy to sobie kup skuter 125 4T na kat.B, tanie, mało pali. Za zaoszczędzone spalanie 16l/100 + olej kup se do lasu WRE 125/KLX300/DT125 czy cokolwiek.

EXC 525 in progress

73 Ostatnio edytowany przez k-dariuszz91 (2016-09-21 19:54:40)

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Dziku napisał/a:

Do dojazdów do pracy to sobie kup skuter 125 4T na kat.B, tanie, mało pali. Za zaoszczędzone spalanie 16l/100 + olej kup se do lasu WRE 125/KLX300/DT125 czy cokolwiek.

wystarczy mi że w domu słysze często głos odkurzacza ;p
dlatego szukem jednego supermoto uniwersalnego na dojazdy do i z pracy (3km tylko w jedną strone) xd i do zabawy po mieście i od czasu do czasu jakiś lasek itp ;] mój budżet to ok 18 tyś. Na mechanice nie znam się zbytnio dlatego nie chce by mi się co chwile coś psuło ;p

74 Ostatnio edytowany przez k-dariuszz91 (2016-09-21 20:42:22)

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

ok ktm odpadł z zestawienia bo to sprzęt dla bardziej doświadczonego w jeździe i w mechanice nie ma co się oszukiwać bo bardzo trzeba o niego dbać ;]
Zostały mi 2 moto w głowie - Husqvarna sm125 oraz Yamaha wr125x i któreś z tych moto będę kupować tylko jeszcze muszę spooro poczytać zanim wybiorę tę jedyną xd

no i co do tej huski to mieszkankę chyba musiał bym robić samemu gdybym się na nią zdecydował bo czytam róźne fora i wiele osób się skarży że dozownik się zjebał i zatarty silnik...

75

Odp: czy yamaha wr125x to dobre supermoto? a moze coś innego?

Proponujesz motocykle o poj. 125cm bo są legalne na prawko kat.B, ale pamiętaj, że muszą mieć odpowiedni stosunek mocy do masy, a tu w papierach już nie jest tak różowo.

EXC 525 in progress