11,071

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

mallly200sx napisał/a:

Nie wiem jak często luz zmienia się w ktm i co ile tam zawory się zmienia ale u figle w wr od mocno ponad  400mth a u mnie od 115 stoją jak staly. Podobno to norma w wr. A w exc zawory to chyba stalowe? Z tym że kolega Łukasz co zmiana oleju coś tam w nich reguluje.

mally ,o mnie mowa?

W EXC sa fabrycznie stalowe zawory. W dodatku sa one dostepne we w miare przystepnej cenie jako OEM.
Ja w swoim 525 od kapitalki sprawdzalem je doslownie 3 razy. 2mth po ich zalozeniu oraz pozniej co ok 20mth. Jedynie od razu po remoncie przy pierwszym sprawdzeniu trzeba bylo delikatnie podregulowac ssace bo sie ulozyly. Od tego czasu wymiary sie nie zmieniaja. Moto pali z pierwszego, pracuje cicho, nie klepie. Niestety w RFS wielkosc silnika wymusza spuszczenie plynu chlodniczego i zdjecie chlodnic zeby miec dobry dostep podczas regulacji. Takze cala procedura jest dosyc irytujaca :)

Co do tytanow... Z doswiadczenia - sa one bardziej delikatne od stali. Tutaj wystarczy raz zaniedbac kwestie filtra powietrza i moze sie okazac ze mamy juz po zaworach. Tytan jak juz raz "siądzie" to trzeba powoli szykowac sie juz na jego wymiane. Zaleta ich jest waga a co za tym idzie, silnik powinien lepiej reagowac na gaz. W praktyce ja jednak nigdy nie odczuwalem wielkiej roznicy miedzy tytanami a stalowkami. Nawet w motocrossie na 250 4t po zmianie oryginalow na stal. Jedynie co to silnik ciut glosniej pracuje na stali.

#769
https://www.facebook.com/SUMOsupermotoTEAM/
Było: DERBI SENDA 50 '00 < EXC 125 '03 < HM CRE 250 2t '06 < KXF 250 '06 < YZ 125 '06 < CRF 250 '10 < YZ250F '09 < YZ250F '08 < EXC 525 SM '05
Jest: CR 250 2000, KX 125 1987 :)

11,072 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2016-09-01 19:15:56)

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Nie muszykin, chodziło mi o lukasz_525.
Do wr też są zestawy stalowych zaworów.

W exc fajnie ze są śrubki a nie podkładki jak w japońskich

Pozdrawiam,
Piotrek

11,073

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

jeśli regulacja jest na śrubach to nie tak źle, ogarnie się samemu. Muszę się grubo zastanowić bo nie szukam czegoś na chwilę tylko chce się trochę nacieszyć motocyklem skoro wracam po 5 latach.

11,074

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Jeden zawór stalowy do RFS'a to jakieś 120zł. Da radę wrzucić stalówki na sprężyny od tytanów. Więc na upartego konwersja wcale nie wychodzi drogo.
Nie wszystkie EXC mają śrubki do regulacji luzów. XC4 np. ma płytki, może i więcej zachodu i nakładu z tym, ale precyzyjniej.
Brakiem stopu to bym się nie przejmował, to groszowe sprawy. Licznik też drogo nie wyjdzie. Zjedzona opona to często wina modelu opony, chociaż dobrze jest się do tego przyzwyczaić.

PBM

11,075

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

DumDum napisał/a:

Jeden zawór stalowy do RFS'a to jakieś 120zł. Da radę wrzucić stalówki na sprężyny od tytanów. Więc na upartego konwersja wcale nie wychodzi drogo.
Nie wszystkie EXC mają śrubki do regulacji luzów. XC4 np. ma płytki, może i więcej zachodu i nakładu z tym, ale precyzyjniej.
Brakiem stopu to bym się nie przejmował, to groszowe sprawy. Licznik też drogo nie wyjdzie. Zjedzona opona to często wina modelu opony, chociaż dobrze jest się do tego przyzwyczaić.

Raczej martwię się czy będzie szło dołożyć ten czujnik stopu i licznik bo oryginalne nie jest to przewidziane wyposażenie :>

11,076

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

tedi90 napisał/a:
DumDum napisał/a:

Jeden zawór stalowy do RFS'a to jakieś 120zł. Da radę wrzucić stalówki na sprężyny od tytanów. Więc na upartego konwersja wcale nie wychodzi drogo.
Nie wszystkie EXC mają śrubki do regulacji luzów. XC4 np. ma płytki, może i więcej zachodu i nakładu z tym, ale precyzyjniej.
Brakiem stopu to bym się nie przejmował, to groszowe sprawy. Licznik też drogo nie wyjdzie. Zjedzona opona to często wina modelu opony, chociaż dobrze jest się do tego przyzwyczaić.

Raczej martwię się czy będzie szło dołożyć ten czujnik stopu i licznik bo oryginalne nie jest to przewidziane wyposażenie :>

tak zawór wydechowy kosztuje 2Xtyle a z tymi spręzynami to ci powiem tak. jak nie wiesz to nie wprowadzaj ludzi w błąd.  nie można wkąłdac zaworów stalowych na pojedyncze spręzyny,

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

11,077

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

mallly200sx napisał/a:

Z tym że kolega Łukasz co zmiana oleju coś tam w nich reguluje.

Co zmiana oleju sprawdzam i nie zawsze trzeba każdy regulować. Wczoraj jak sprawdzałem to 3 przestawilem, ale były to raczej symboliczne korekty w granicach normy :)

A co do regulacji zaworów w rfs to wcale chlodnic nie trzeba demontowac i spuszczać płynu. Wystarczy odkręcić śruby i odchylic je lekko na boki i jest dobry dostęp. Max godzina roboty na gotowo :)

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

11,078

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

mallly200sx napisał/a:

W exc fajnie ze są śrubki a nie podkładki jak w japońskich

w drugą stronę też to działa. Przy płytkach jesteś w stanie przewidzieć, czy dojeździsz do końca sezonu, czy zawór wpadnie w głowice. Jak masz śruby, to jest trudniej.
Jak co wymiana oleju trzeba regulować zawory, to na bank do wymiany.

Stal vs. tytan? Każde powinny wyjeździć min. 300 godzin, jak ktoś dba o filtr

rmz 250
gas gas txt 250

11,079

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

helmex napisał/a:

jak nie wiesz to nie wprowadzaj ludzi w błąd.  nie można wkąłdac zaworów stalowych na pojedyncze spręzyny,

znajomy kupił crf 250, gdzie mechanik założył stalowe zawory, ale zostawił sprężyny od tytanów. Okazało się po 30 h jak silnik jebnął

rmz 250
gas gas txt 250

11,080

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

helmex napisał/a:

tak zawór wydechowy kosztuje 2Xtyle a z tymi spręzynami to ci powiem tak. jak nie wiesz to nie wprowadzaj ludzi w błąd.  nie można wkąłdac zaworów stalowych na pojedyncze spręzyny,

A no może, kupowałem tylko ssące. Ze sprężynami w błąd nie wprowadzam, osobiście grzebałem przy takim RFS'ie i działa ;) Zresztą nawet ktoś z forum go wcześniej upalał. Moto przelatało tak więcej niż 30mth i się nie posypało, a lekkiego życia nie miało.

tedi90Czujnik stopu to 2 kabelki, nawet jak nie masz pojęcia o elektryce to podłączysz bez problemu, no chyba, że lampa nie ma opcji stopu, ale nawet jeśli, to kupisz inną. Licznik uniwersalny też nie będzie problemem. Z ori od EXC może być gorzej, bo trzeba by zrobić miejsce pod czujnik.

PBM

11,081

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

DumDum napisał/a:
helmex napisał/a:

tak zawór wydechowy kosztuje 2Xtyle a z tymi spręzynami to ci powiem tak. jak nie wiesz to nie wprowadzaj ludzi w błąd.  nie można wkąłdac zaworów stalowych na pojedyncze spręzyny,

A no może, kupowałem tylko ssące. Ze sprężynami w błąd nie wprowadzam, osobiście grzebałem przy takim RFS'ie i działa ;) Zresztą nawet ktoś z forum go wcześniej upalał. Moto przelatało tak więcej niż 30mth i się nie posypało, a lekkiego życia nie miało.

tedi90Czujnik stopu to 2 kabelki, nawet jak nie masz pojęcia o elektryce to podłączysz bez problemu, no chyba, że lampa nie ma opcji stopu, ale nawet jeśli, to kupisz inną. Licznik uniwersalny też nie będzie problemem. Z ori od EXC może być gorzej, bo trzeba by zrobić miejsce pod czujnik.

Licznik uniwersalny skąd bierze informację o prędkości? Przy pomnie hamulcowej w smr nie ma chyba czujników do stopu, ale mogę się mylić.

11,082

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Są uniwersalne czujniczki, wszystko idzie dobrać tak, żeby pasowało. Kwestia dopasowania tak, żeby na lage wszedł, bo w tarczy chyba jest otwór.
Co do pompy, to oczywiste, że czujnik musisz kupić. Najprościej taki ze śrubą, jak w tylnej pompce w EXC. Ori coś koło 100, zamienniki okolice 20.

PBM

11,083

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

DumDum napisał/a:

Są uniwersalne czujniczki, wszystko idzie dobrać tak, żeby pasowało. Kwestia dopasowania tak, żeby na lage wszedł, bo w tarczy chyba jest otwór.
Co do pompy, to oczywiste, że czujnik musisz kupić. Najprościej taki ze śrubą, jak w tylnej pompce w EXC. Ori coś koło 100, zamienniki okolice 20.

Ok, dzięki za rozjaśnienie tematu :D

11,084

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

Prędkościomierz może być rowerowy.
Był taki nawet montowany przez KTM marki Sigma.
Nawet sama Sigma ma ofercie liczniki dedykowane do moto.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11,085

Odp: Ciekawe motocykle na allegro/ebay

tedi90, ja w CRFie mam właśnie taki licznik Sigmy, o którym pisze haker. Dedykowany do moto, daje rade 
Jeżeli chodzi o czujnik stopu, olej te po 20 zety, kupiłem dwa i żaden nie działa.

CRF450R SM