1

Temat: Wstydliwy sprzedający

Siema, mam problem z gościem na allegro. Próbuję od niego kupić części do moto, dokładniej kartery do KTMa GMa tego wystawionego od cholery. Dzwonię, dobijam się i odbierze raz na ruski rok, gadałem z nim dwa razy. Za każdym mówił, że mam oddzwonić za 15 minut jak sprawdzi i już nie odbierał.
Kojarzy ktoś tego typa? [url]http://allegro.pl/show_user.php?uid=27108728[/url]
jest ze Starego Kurowa, a jego numer jest dosyć charakterystyczny: 531711531. Czy ktoś go zna osobiście albo ma do niego blisko? Bo zależy mi na tych częściach :D

2

Odp: Wstydliwy sprzedający

Witam też próbowłem coś kuić u gościa i niestety nie udało mi się, mam wrażenie ze gośc nie posiada tych cześci ale po zamówieniu "załatwia" je.

ZUS Zakład Usług Samochodowych

3

Odp: Wstydliwy sprzedający

Też kiedyś do niego dzwoniłem i nie zawsze odbierał. Dzwoniłem do skutku i w końcu odebrał

EXC 300 TPI 2019

4

Odp: Wstydliwy sprzedający

Ja sie z nim ugadalem na wysylke czesci i teraz ani czesci nie ma, ani dodzwonic sie nie moge. Na maile tez nie odpisuje.
Dobrze, ze chcialem za pobraniem :P

5

Odp: Wstydliwy sprzedający

Okazało się, że mój kumpel już dłuższy czas temu chciał od niego wziąć ośkę i błotnik do rmz, oczywiście za pobraniem. Paczki sie nie doczekał. Pojebany ten typek

6

Odp: Wstydliwy sprzedający

Parę razy chciałem coś od niego kupić to albo nie odbierał albo wysyłał zdjęcie nie tych części. Nie dało się z typem dogadać więc zrezygnowałem.

7

Odp: Wstydliwy sprzedający

Miałem to samo mniej więcej

"Nie ma boga. Jest Mmmmotór!"
KTM SMR450 '13 #23

8

Odp: Wstydliwy sprzedający

No.i ja tez mialem dokladnie to samo :) na moje oko koles handluje cieplym towarem importowanym z zagranicy :p

SUZUKI RMZ 450
   #94

9

Odp: Wstydliwy sprzedający

Bez urazy, ale większość gości, którzy zajmują się handlem częściami zamiennymi, to zwykli idioci. Gość nie chce dosłać zdjęcia, bo wysłał już jakieś. Zdjęcie które dostajesz do niczego się nie nadaje i nic nie obrazuje. Gość robi Ci łaskę, że sprzeda i najlepiej żebyś go prosił o te części kilka dni,  a dodatkowo najlepiej bez zdjęć i żadnego info odnośnie stanu.

Czemu ten Pan pojechał? - https://bit.ly/2VlprSp

10

Odp: Wstydliwy sprzedający

PszczelaRz AGH napisał/a:

a dodatkowo najlepiej bez zdjęć i żadnego info odnośnie stanu.

Właśnie o to chodzi - jak przyśle Ci coś zużytego, ba - nie zgadzającego się ze zdjęciem to Allegro NIC NIE ZROBI. Pozostaje udanie się do rzecznika praw konsumenta czy gdzieś tam, większość ludzi odpuszcza. Sam miałem taka sytuację, odpuściłem bo towar jako tako się nadawał.

EXC 525 in progress

11

Odp: Wstydliwy sprzedający

Ja nie wiem w czym wy macie problem:) jak sprzedający jest niechętny do sprzedaży to sie szuka dalej, a jak przyjdzie towar niezgody to sie odsyła i nie ma opcji ze nie.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

12

Odp: Wstydliwy sprzedający

A on nie przyjmie paczki, i jesteś w tył o koszt wysyłki. Chyba, że powie, że towaru niezamawianego nie zwraca, albo - przyszło, ale zgubiłem :) Wtedy jesteś do tyłu koszta wysyłki + towar.

EXC 525 in progress

13 Ostatnio edytowany przez karol128 (2016-08-26 08:45:40)

Odp: Wstydliwy sprzedający

Dokładnie, kiedyś koleś wysłał mi krzywy amor skrętu, odesłałem mu a on wkręcał, że poczta uszkodziła. Zostałem bez pieniędzy ,amora i jeszcze zapłaciłem za odesłanie.

14

Odp: Wstydliwy sprzedający

Wiem ze po roku czasu, ale postanowiłem napisać bo mysle ze ktos kiedys będzie szukal informacji o tym gościu (tak jak ja wczoraj), ogólnie chciałem z gościem zrobic interes chyba ze sto razy, dodzwonilem sie tylko razy 10, a tylko raz udali mi sie cos od niego kupic. Byl to wal korbowy, gosc mówi ze nowa korba tylko został silnik złożony w celu sprawdzenia stanu i rozebrany (hahaha :D) no ale dobra cena 350zl, jak paczka przyszla to szczerze nie bylem zawiedziony, przebiegu miała moze ze 20mth i bez dużego luzu. Później chciałem cos jeszcze ale bez skutku, a szkoda bo z jego ogłoszeń wynika ze ma części do każdego pojazdu wyczynowegoi modelu, teraz juz nawet nie dzwonie do niego bo wiem ze się nie da z kim dogadać, a wczoraj zamówiłem części do swojego rma od gościa z Olx (Pulawy) ma części do większości japoncow i tak: Nie odebrał na poczatku, oddzwonil po kwadransie, poprosiłem o wycenę kilku gratów, miał prawie wszystko i zdjęcia. Foty przyslal po chwili na mms, części bardzo ładne, cena niestety spora, ale adekwatna do stanu części (w porównaniu do nowych to i tak tanio), powiedzial ze jest gwarancja rozruchowa, co mi nie przypasi to zwrócę i poprosiłem o wysylke abym na jutro miał części, wyslal tego samego dnia i dlatego bede mogl sobie pojeździć w weekend :D Szczerze polecam bo uczciwie i rzeczowo opisal części, nie wciskal na sile i doradzil co będzie pasowało do mojego modelu a co nie, zaoferował tez części z serwisu w atrakcyjnych cenach. Jest jeszcze jeden gosc z Pabianic co ma jeszcze więcej motocykli na części, osobiście nic nie kupowalem od gościa, ale mój klient cos od niego brak do crf, zagwarantowal ze części są w dobrym stanie, no ale niestety tak nie bylo, potem jak dzwonil zeby zwrócić to powiedzial ze wszystko bylo jasno opisane i ze nie zgadza się z ocena stanu części, w skrócie został z gownem i bez pieniędzy. I tak jak ktos napisalbwyzej ze handlarze do idioci i robią jakby łaskę ze on sprzeda ci czesci- to prawda, ale zalezy na kogo trafi.

15

Odp: Wstydliwy sprzedający

Koleś nie odbiera bo jeszcze do dziupli nie przywieźli mu nic na części ;)