1

Temat: "Leniwe" tłoczki hamulca - SMC 690

Odpowietrzyłem ostatnio przedni hebel w SMC 690. Problem w tym, że tłoczki z jednej strony są dosyć leniwe. Tzn. tłoczki wewnętrzne (od strony prawej) odginają tarczę, ale nie na tyle, żeby to w ogóle hamowało. Tłoczki zewnętrzne (lewe) ruszają się na tyle leniwie, że nie dotykają praktycznie tarczy. W efekcie klamka jest bardzo miękka, a hamulec nazwałbym raczej "spowalniaczem". Klamka pracuje wzorowo, ale tylko jak tarcza jest poluzowana na śrubach (nie jest w samym środku zacisku przez co oba tłoczki ją dociskają). Jest jakiś sposób na ożywienie tłoczków bez rozbierania zacisku? Jakieś pasty? Płyny?
Hebel na pewno dobrze odpowietrzony. Długo myślałem, że to kwestia odpowietrzenia, temu też odpowietrzałem wlewając od góry, od dołu strzykawką, odpowietrzałem pompę na 2 różne sposoby, oraz odpowietrzałem na prostym przewodzie poza moto. W każdym wypadku zero powietrza w płynie. W desperacji mierzyłem nawet grubość tarczy (który była ok, klocki również). Oczywiście cały zestaw (pompa, przewód, zacisk) oryginalne.
Z góry dzięki za cenne rady ;D

Śląsk, Bielsko-Biała

2

Odp: "Leniwe" tłoczki hamulca - SMC 690

rozebrać, wymienić uszczelniacze, przepolerować tłoczki, przesmarować pastą ATE i musi banglać:) Warto sprawdzić czy tarcza nie jest krzywa;)
Możesz też do mnie podjechać jestem z Jaworza k. BB to chętnie zerknę co Ci się tam dzieje i może coś z tym wspólnie zdziałamy jak nie czujesz się na siłach:)

3

Odp: "Leniwe" tłoczki hamulca - SMC 690

Z chęcią bym podjechał tyle, że moto nie jest zarejestrowane i raczej w najbliższym czasie nie będzie :) Opcji bez rozbierania nie ma?

Śląsk, Bielsko-Biała

4

Odp: "Leniwe" tłoczki hamulca - SMC 690

Widze że masz jakiegoś rozbitka bo w Twoich tematach widnieje chęć zakupu całego przodu. W takim razie możesz też mieć coś krzywe co tym bardziej obliguje do rozbiórki i inspekcji całości. Przez internet nic więcej Ci nie doradzę;)

5

Odp: "Leniwe" tłoczki hamulca - SMC 690

Wszystko ogarnięte, także sprawa sprowadza się tylko do tego zacisku. Dzięki za pomoc ;) Pomyślę co z tym więcej zrobić

Śląsk, Bielsko-Biała

6

Odp: "Leniwe" tłoczki hamulca - SMC 690

A klamka twarda jak skała jak zaciskasz?
Czy jesteś w stanie docisnąć do kierownicy?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: "Leniwe" tłoczki hamulca - SMC 690

Tak, jest twarda z tym, że płaskownik nie jest centralnie ściśnięty (bliżej napisu Brembo, tj lewej strony moto)
PS. Hebel oddany już do profesjonalisty ;)

Śląsk, Bielsko-Biała