1 Ostatnio edytowany przez sumolover (2016-06-23 17:59:18)

Temat: Sm610 nie odpala

Witajcie

Miesiac temu kupilem Huske sm610 - milosc od pierwszego wejrzenia. Jest to model z 2009 na wtrysku.

Rozebralem caly motocykl, wyczyscilem, wyregulowalem zawory (wymiana lancuszka rozrzadu jeszcze nie jest konieczna), pomalowalem plastiki itd itp...

Przy skladaniu w calosc, podpialem na sekunde odwrotnie akumulator co zaskutkowalo chwilowym iskrzeniem. Pierwsza mysl - zpalilem CDI. Sprawdzilem wszystkie bezpieczniki (chyba ze o jakichs jeszcze nie wiem) jak i przekazniki - wszystkie sa OK.
Po zalozeniu baku i podpieciu pompy, krece kluczykiem. Pompa przez chwile kreci, licznik dziala normlanie z jedna roznica - migajaca kontrolka biegu jalowego. Wyczytalem, ze to komunikat o bledzie wtrysku.

Probuje odpalic - kreci, kreci i odpala na 1 sec po czym gasnie. Czasem strzeli tylko z wydechu. I tak do wyladowania akumulatora... Spedzilem 3 dni na sprawdzaniu wszystkiego z czym mialem stycznosc podczas demontarzu. Przed moja ingerencja moto dzialalo bez problemu. Dodam jeszcze, ze raz przewrocilo mi sie i zaliczylo glebe. (moglo moze cos sie zruszyc?)

ECU wydaje sie przynajmniej czesciowo sprawne gdyz jest iskra i dziala pompa paliwa. Dziwnie to wyglada i nie wiem juz gdzie szukac. Zamowilem kabelek OBD2 i po weekendzie bede probowal zrobic kabel ktorym podlacze Huske pod PC w celu dokladnego sprawdzenia bledow, jednak ciezko bedzie mi bezczynnie czekac przez weekend i chcialbym jeszcze poprobowac jakos to naprawic.

Czytalem o odklejajacych sie magnesach od magneto lub uszkodzonym czujniku polozenia walu. Myslicie, ze moze to miec zwiazek?

Bede bardzo wdzieczny za pomoc.

2

Odp: Sm610 nie odpala

Jak to w zyciu bywa, najlepiej liczyc na siebie ;)

Huska wrocila do zycia!

Pozdrawiam!

3

Odp: Sm610 nie odpala

Widocznie nikt nie mial pomyslu :)
Podziel się wiedzą, może innym się przyda.

RMX 450Z

4 Ostatnio edytowany przez sumolover (2016-06-26 16:14:08)

Odp: Sm610 nie odpala

Postanowilem otworzyc pokrywe magneto, chcialem sprawdzic czy czujnik halla siedzi na swoim miejscu. Byl troche oblepiony opilkami metalu,ale do rzeczy... wszystko dokladnie sprawdzalem,gdy dostrzeglem ze wtyczka elektryczna od przepustnicy/wtrysku nie jest do konca wcisnieta... facepalm :) zupelnie o niej zapomnialem a nawet jakos nie zwracalem na to uwagi.

Jednak narodzil sie koljeny problem. Nie dziala swiatlo stopu. Tzn, mam ledowe Acerbis, ktore bylo podlaczone pod instalacje tylko 2 kablami (sa 3). Wedlug schematu, bylo zle podlaczone (tak, ze swiecilo swiatlem STOP caly czas, czyli nie bylo zmiany po nacisnieciu na heble). Podlaczylem jak nalezy, ale teraz nie dziala swiatlo mijania,ale stopu juz tak... najdziwniejsze jest to, ze na wlaczonym silniku nie dziala w ogole zadne z obydwu.
Swiatlo z przodu dziala bez zarzutu. Jakies pomysly?

Drugie pytanie. Przy powolnej jezdzie po nie roznym terenie (tzn toczenie sie na 1 biegu) slusze obijajaca sie tylna tarcze. Wiem, ze jest plywajaca, tak jak przednia, ale ma duzo wieksze luzy od przedniej, przez co troche dzwoni. Czy to normlane?

5

Odp: Sm610 nie odpala

Problem rozwiazany :) Niepotrzebnie sie tu chyba rejestrowalem, czy ktos w ogole cos potrafi poza wymiana oleju??

Pozdrawiam madre glowy ;)

6

Odp: Sm610 nie odpala

Siemka
Co do tylnej tarczy i jej brzęczenia.
Przypadłością Husqvarn z tego okresu jest luz na nitach,zwłaszcza tylnej tarczy.
Nawet jak zaradzisz problemowi,to raczej na niedługi czas :)

7

Odp: Sm610 nie odpala

Dobrze wiedziec. Dzieki!

8

Odp: Sm610 nie odpala

To na ch.uj sie rejestrowałeś jak z ciebie taka mądra głowa jest, co?

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

9

Odp: Sm610 nie odpala

Oj, spokojnie. Myslalem, ze znajde tu ludzi ktorzy znaja sie na elektromechanice tych cudownych maszyn i cos doradza. Mylic sie jesli przeciez rzecza ludzka, w sumie tak jak i nie wiedza. Jesli tak bardzo poczules sie tym urazony to przepraszam.

Przyznaje, nie powinienem tak pisac, ale mam nadzieje , ze zrozumiesz moje rozczarowaie ;)

Pozdrawiam