1

Temat: [S] Ktm Smc-R 2013

[url]http://olx.pl/oferta/ktm-690-smcr-2013r-CID5-IDd3ctb.html#f02a582d95[/url]

Jak w ogłoszeniu, sprzedam swojego Kata, ogólnie nawet Facebook'a nigdy nie posiadałem, toteż puszczanie ogłoszenia przez forum jest dla mnie nowością, ale że znalazłem wzmianki o moim sprzęcie u Was, to czemu nie. Jak kilka osób zauważyło moto posiada ślady użytkowania, o czym mówię wprost i informuję, staram się postawić w sytuacji kiedy sam chciałbym sprzęt nabyć i wiedzieć o nim możliwie wiele przed wybraniem się w podróz. Tym niemniej, ja rozumiem, że kupujący chce nabyć jak najtaniej, ale nie bardzo rozumiem sytuację zbijania ceny wyjsciowej, zaproponowanej przeze mnie,o dobre 5 tys.. Panowie, umówmy się, gdyby ogłoszeń sprzedazy tych motocykli było choćby 10 łącznie i moje ogłoszenie odbiegało by od nich ceną znacznie, to ok rozumiem, ale jak widać, od czasu kiedy sam go nabywałem, sytuacja wiele się nie zmieniła, popyt jest, z podażą gorzej i SMC-erki trzymają cenę... moto technicznie sprawne w 100%, uszkodzenia bynajmniej nie wpływają na to co ten motocykl ma dawać, czyli max frajdy bez strachu o stan techniczny.. Jak napisałem w ogłoszeniu, cena do negocjacji, ale negocjacji nie obrażającej mnie,praw rynku i samego kupującego... bo sorry ale pisanie wiadomości przez OLX w stylu "jaka cena ostateczna", bez wcześniejszego kontaktu tel,  w mojej ocenie skreśla ową osobą już na dzień dobry

2 Ostatnio edytowany przez Dexter-pro (2016-06-16 14:43:14)

Odp: [S] Ktm Smc-R 2013

Hey.
Moim skromnym zdaniem moto w takim stanie nie jest warte 25 tys dlatego nie masz chetnych.
Poobijane, mocowanie lampy rozwalone, zegary na trytytkach, moto raz odpala a raz nie,  swiatlo stopu niesprawne oraz kierunki itd.
Smc moze trzymaja cene ale w polsce slabo sie sprzedaja.
Masz zapewne do wyboru albo zejsc spora kwote w dol albo jezdzic nim dalej.

Powodzenia.

3 Ostatnio edytowany przez maniujr (2016-06-25 15:12:43)

Odp: [S] Ktm Smc-R 2013

Pojechałem wczoraj po niego do Wrocka busem, uzbrojony w pasy, najazd i gotówkę. Niestety wróciłem na pusto...

Jak by ktoś chciał to mam zdjęcia... nie będę tu wrzucał, bo nie chcę robić antyreklamy.

CBR 600RR'08 -> KTM 1190 RC8'10 -> KTM 690 SMC-R'15 -> ... ?

4

Odp: [S] Ktm Smc-R 2013

Czyli nie pohandlujemy z częściami  :(

5

Odp: [S] Ktm Smc-R 2013

W PL sprzedający to dramat. Człowiek się spina, bierze wolne w pracy i spala benzynę... na ogłoszeniu wszystko zajebiście, przez telefon jeszcze lepiej a jak jesteś na miejscu wychodzi jak zwykle...
Oczywiście nie piszę tego w kontekście wyżej wymienionego moto bo nie jestem nim zainteresowany.
Fajnie by było jednak gdyby na forum osoba której ogłoszenie odbiega od rzeczywistości dostawała jakieś ostrzeżenie albo bana, myślę że pozwoliłoby to oczyścić środowisko i zwiększyło by wzajemne zaufanie.
Przynajmniej szukanie motocykla na forum stało by się mniej przykre, bo z allegro, otomoto i olx trzeba jakoś żyć i samemu przesiewać plewy.

6

Odp: [S] Ktm Smc-R 2013

Sprzedający informował w ogłoszeniu, że "nosi ślady użytkowania" i przesłał kilka zdjęć. Wiedziałem, że jest kilka rzeczy do zrobienia. Problem w tym, że zdjęcia nie pokazywały wszystkich uszkodzeń, a hasło "przyjedź, dogadamy się na miejscu" nie do końca się sprawdziło.

Moto jest mocno zmęczone z każdej możliwej strony. Nie sprawia wrażenia zdrowego technicznie, chociaż pali, jeździ i hamuje ok.

Pozostaje "pewna doza niepewności" czy poza widocznymi wadami, nie jest jeszcze coś czego nie widać, a cena imho nie jest na tyle atrakcyjny abym zdecydował się podjąć ryzyko zakupu...

CBR 600RR'08 -> KTM 1190 RC8'10 -> KTM 690 SMC-R'15 -> ... ?

7

Odp: [S] Ktm Smc-R 2013

sorry za offtop ale nie mogłem się powstrzymać...
[url]https://www.youtube.com/watch?v=u2-SiTa7ELI[/url]

8

Odp: [S] Ktm Smc-R 2013

Zmęczone te SMC-r ? Opisz dokładnie co jest zmeczone (najważniejsze rzeczy).

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

9 Ostatnio edytowany przez maniujr (2016-06-26 10:48:32)

Odp: [S] Ktm Smc-R 2013

Stan jaki zastałem. Nie piję do sprzedającego tylko przedstawiam obiektywnie co zobaczyłem.

Tył:
- nie działa stop (ani nogą ani ręką)
- nie działa jeden kierunkowskaz
- mocno przeszlifowane obie owiewki i ogon

Prawa strona:
- uszkodzony prawy set oraz ogranicznik hamulca nożnego
- przeszlifowana owiewka
- handbar przytarty
- złamana klamka hamulca
- złamany ogranicznik dolnej półki
- uszkodzona rama (+schodzi lakier) przy mocowaniu chłodnicy jak i samo mocowanie przez prawą lagę, która też ma mocny ślad

Przód:
- brak lusterek
- brak kierunków
- połamane mocowanie lampy i zegarów (zegary i lampa trzymają się na trytytki)
- pęknięty klosz lampy
- przetarta ramka dookoła lampy
- połamane mocowanie lewego lusterka (nie wiem czy konieczna nie będzie wymiana pompy sprzęgła, bo to mocowanie jest na jej obejmie)

Lewa:
- bardzo mocno połamana boczna owiewka (znowu trytytki)
- otarte osłony wydechu
- połamana plastikowa końcówka LeoVince'a (gada obłędnie ;) )

Poza tym silnik miał robioną regulację zaworów, bo coś stukało... kupiony jak miał 800km, teraz ma 3900km.

Większość śrub wygląda jak by je ktoś odkręcał dłutem, a nie kluczem (np mocowanie kierownicy, czy niektóre śruby przy silniku)

Mnie to wszystko nie przekonało mimo, że jechałem gotowy na zakup. Nie wiem czy to wszystko, nie ściągałem plastików, nie jestem też mechanikiem, żeby wszystko zauważyć.

CBR 600RR'08 -> KTM 1190 RC8'10 -> KTM 690 SMC-R'15 -> ... ?

10

Odp: [S] Ktm Smc-R 2013

To wszystko i więcej może być już Twoje za jedyne 24900zl za resztę zapłacisz kartą mastercard...

SUZUKI RMX450Z

11

Odp: [S] Ktm Smc-R 2013

Jakbym czytał opinie o 10-letnim moto a nie 3 latku za 25 kafli :D

Freeride 350

12

Odp: [S] Ktm Smc-R 2013

Nie "obrażał" bym tak pochopnie 10-letnich moto.... ;)

SMC 625 '04 -> TDM900 -> ...??
https://www.bikepics.com/pics/2013/02/14/bikepics-2516302-full.jpg

13

Odp: [S] Ktm Smc-R 2013

maniujr napisał/a:

Stan jaki zastałem. Nie piję do sprzedającego tylko przedstawiam obiektywnie co zobaczyłem.

Tył:
- nie działa stop (ani nogą ani ręką)
- nie działa jeden kierunkowskaz
- mocno przeszlifowane obie owiewki i ogon

Prawa strona:
- uszkodzony prawy set oraz ogranicznik hamulca nożnego
- przeszlifowana owiewka
- handbar przytarty
- złamana klamka hamulca
- złamany ogranicznik dolnej półki
- uszkodzona rama (+schodzi lakier) przy mocowaniu chłodnicy jak i samo mocowanie przez prawą lagę, która też ma mocny ślad

Przód:
- brak lusterek
- brak kierunków
- połamane mocowanie lampy i zegarów (zegary i lampa trzymają się na trytytki)
- pęknięty klosz lampy
- przetarta ramka dookoła lampy
- połamane mocowanie lewego lusterka (nie wiem czy konieczna nie będzie wymiana pompy sprzęgła, bo to mocowanie jest na jej obejmie)

Lewa:
- bardzo mocno połamana boczna owiewka (znowu trytytki)
- otarte osłony wydechu
- połamana plastikowa końcówka LeoVince'a (gada obłędnie ;) )

Poza tym silnik miał robioną regulację zaworów, bo coś stukało... kupiony jak miał 800km, teraz ma 3900km.

Większość śrub wygląda jak by je ktoś odkręcał dłutem, a nie kluczem (np mocowanie kierownicy, czy niektóre śruby przy silniku)

Mnie to wszystko nie przekonało mimo, że jechałem gotowy na zakup. Nie wiem czy to wszystko, nie ściągałem plastików, nie jestem też mechanikiem, żeby wszystko zauważyć.

Czyli mozna powiedzieć ze "żyło się", to faktycznie za tą cenę okazja w ch*j, czyli tak z grubsza zeby to ogarnąć do przyzwoitego stanu to chyba lepiej nowego opłacałoby sie kupic. A kolega jeszcze sie dziwi ze mu proponują 5tysi mniej jak tam tyle do wje.bania jest.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

14

Odp: [S] Ktm Smc-R 2013

michal_lc4 napisał/a:

Nie "obrażał" bym tak pochopnie 10-letnich moto.... ;)

...a nawet 20 letnich, wiem co mówię. Gleba motocyklem za kilkadziesiąt tysięcy jest bolesną przygodą w tym przypadku portfel może boleć dłużej niż obite biodro. Sytuacja jest dla mnie jasna, każdy zna ceny części, można szybko przekalkulować ile +/- doprowadzenie do stanu używalności będzie nowego właściciela kosztowało. Od siebie dodam, że najbardziej męcząca może być świadomość, jeżdżenia tak świeżym sprzętem za niemałą kasę, z tak bujną przeszłością.

motoslide.com

15

Odp: [S] Ktm Smc-R 2013

Barteksm napisał/a:
michal_lc4 napisał/a:

Nie "obrażał" bym tak pochopnie 10-letnich moto.... ;)

...a nawet 20 letnich, wiem co mówię. Gleba motocyklem za kilkadziesiąt tysięcy jest bolesną przygodą w tym przypadku portfel może boleć dłużej niż obite biodro. Sytuacja jest dla mnie jasna, każdy zna ceny części, można szybko przekalkulować ile +/- doprowadzenie do stanu używalności będzie nowego właściciela kosztowało. Od siebie dodam, że najbardziej męcząca może być świadomość, jeżdżenia tak świeżym sprzętem za niemałą kasę, z tak bujną przeszłością.

Teoretycznie do włożenia jest ok 2-3k (przy okazyjnej cenie dolnej półki), ale właśnie pytanie i świadomość skąd to się wzięło i co może jeszcze wyjść...

CBR 600RR'08 -> KTM 1190 RC8'10 -> KTM 690 SMC-R'15 -> ... ?